Προς το περιεχόμενο

Πλυστικό Carrefour 1500W @ 35.60€


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια, αυτα τα φθηνα πλυστικα αντεχουν στο χρονο για πλυσιμο αμαξιου/μηχανης? απο οτι ακουω το θεμα ειναι η αντλια που αν δεν ειναι μεταλικη χαλαει ευκολα... πιστευω οτι για το αμαξι πανω απο 10 λεπτα συνεχομενης λειτουργιας δεν χρειαζονται. η πιεση που βγαζουν αρκει για να φυγουν ας πουμε τα μυγακια που κολανε στο ταξιδι και ξερενονται? ή οι κουτσουλιες? το λεω σαν παραδειγμα γιατι εγω με το λαστιχο και το πιστολι πεδευομαι και αν δε τριψω με σφουγγαρι δεν φευγει τιποτα....

αφροποιητης απο ebay ή απο καποιο εδω μαγαζι συνδεεται ευκολα με αυτα τα πλυστικα? ειναι universal δηλαδη ή χρειαζεται καθε πλυστικο το δικο του?

Κάθε πλυστικό έχει το δικό του, πρέπει να δεις με ποιο είναι συμβατό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι ΕΛΛΗΝΑ(ΡΑ)Σ

Θα ήμουν... αν το είχα κάνει ....αλλά δεν το έκανα...

Πρακτικά και να το έκανα κανέναν δε θα ενοχλούσα, κανείς δε θα το καταλάβαινε και κανείς δε θα ασχολιόταν. Όπως είπα το μηχάνημα φαινόταν ήδη πειραγμένο.

Υποθέτω ότι Ελληνα(ρα)ς χαρακτηρίζεται κάποιος Έλληνας που πήγε να αποκτήσει κάτι με δόλο (που δεν το έκανα, είπα μόνο ότι θα μπορούσα) αλλα και κάποιος Έλληνας που ευκολα χαρακτηρίζει το άλλον χωρίς ο άλλος να έχει κάνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνάρας φίλε μου είναι αυτός που μπαίνει, παραπονιέται για την κακή εταιρία που θα τον στείλει μέχρι την Λαμία και στην συνέχεια όταν τον εξυπηρετούν λέει ΚΡΙΜΑ που δεν έγινα πονηρός να καβατζώσω και κάνα εξάρτημα.

 

Δεν έχω κάτι μαζί σου προσωπικά, ίσα ίσα μπορεί το δικό σου κρίμα να είχε 1% βάση και 99% χαβαλέ, απλά το αναφέρω για την ουσία του και για άλλους 10 που θα είχαν ανάποδα το 1 με το 99.

Φιλικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.praktiker.gr/p/sampouan-sonax-gia-syxno-plysimo-1lt-27165

 

Μολις πηρα το παραπανω υγρο και θελω να το δοκιμασω αλλα εχω μια απορια.Πρεπει να το αραιωσω με νερο η το βαζω στο δοχειο σκετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σε όλα αυτά το βάζεις στο ειδικό δοχείο χωρίς αραίωση και το μηχάνημα το ανακατεύει με το νερό που πετάει. Αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει για σιγουριά. Εγώ σήμερα θα πάω να το πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ιξώδες του είναι παραπλήσιο του νερού, το βάζεις αυτούσιο. Αν είναι σαν το Fairy ultra για πιάτα, πρέπει να το αραιώσεις, αλλιώς δε θα μπορεί να το τραβήξει από το σωληνάκι. Γενικά, πρέπει να έχει και οδηγίες στο δοχείο με σαπούνι που αγόρασες αλλά και στο ίδιο το πιεστικό για το συγκεκριμένο εξάρτημα. Ρίξε ένα βλέφαρο.

 

 

edit: τώρα είδα στη σελίδα που παρέθεσες πως γράφει ότι είναι συμπυκνωμένο... άρα μάλλον θα πρέπει να αραιωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλυστικο εχει στεγανοτητα?γιατι αρχισε να σταζει απο το λαστιχο της βρυσης που το κουμπωσα στην υποδοχη οταν  το βαλα να το δοκιμασω και επεσε νερο στον διακοπτη και στις χαραμαδες που εχει πισω εκει που βγαινει το καλωδιο.θελει σφιγκτηρα για να μην εχει απωλειες μαλλον.την βρυση στο τερμα την εχετε μονιμα ανοιχτη?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την τυχη να προλαβω το τελευταιο απο τα παλια απο c/f της γειτονιας μου και στη συνεχεια να το δοκιμασω σε συγκριση με αυτο του lidl που εντελως τυχαια ειχε αγορασει ο γειτονας. Τα συνδεσαμε στην ιδια παροχη μια το ενα και μια το αλλο και εχουμε και λεμε

1) Οριακα αλλα αισθητα πιο δυνατο αυτο του c/f

2) Πιο πολλα παρελκομενα εχει αυτο του c/f

3) Τα ροδακια που εχει αυτο του λιντ δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλο πλεονεκτημα αφου τα μηχανηματα ειναι παναλαφρα και μεταφερονται ευκολα.

4) Του c/f εχει μεταλλικη κανη, σε αντιθεση με την πλαστικη του λιντλ, με αποτελεσμα να σου δινει καλυτερη αισθηση στιβαροτητας.

5) Και τα δυο τη δουλεια τους την κανουν (απλες εργασιες) και αξιζουν τα χρηματα τους. Προφανως αυτο του c/f στα 35€ ειναι κελεπουρι.

6) Κανουν μονο για απλες εργασιες οπως πλυσιμο αυτοκινητου ενω για παραδειγμα αν θελετε να καθαρισετε το δρομο απο χαλικια θα σας βγει η πιστη. Για το λογο αυτο θεωρω οτι πανω απο 70€ δεν αξιζει τον κοπο να δαπανησει καποιος για ενα μηχανημα τετοιας ισχυος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο βιβλιαρακι συναρμολογησης δειχνει μεσα οτι εχει ενα φιλτρο που μπαινει στην παροχη νερου. το μονο φιλτρακι που ειχε εμενα ηταν ενα στρογγυλο σαν σουρωτηρι.αυτο ειναι μονο η ειχε και τιποτα αλλο μεσα η συσκευασια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζοντας τελικά το νέο από c/f μπορώ να πω οτι δουλεύει κανονικά (μετά βέβαια και το κάζο που έπαθα με το παλιό που ήταν χαλασμένο).

Όσον αφορά το κατάστημα έχω να πω τα εξής:

1. Το να απαιτήσουν να επιστρέψω το χαλασμένο αποκλειστικά στο κατάστημα που το αγόρασα ενώ είναι αλυσίδα καταστημάτων είναι απαράδεκτο.

2. Αφού τελικά το πήγα σε εκείνο που το αγόρασα η συμπεριφορά ήταν κατά 99% άψογη. Μου έδωσαν πιστωτικό αμέσως χωρίς ερωτήσεις και παρενέργειες. Θα έλεγα 100% αν μου έδιναν πίσω τα λεφτά. Όχι ότι θα άλλαζε κάτι, πάλι το νέο πλυστικό θα έπαιρνα.

Αυτά για να ξέρει κάποιος τι θα γίνει αν πέσει σε χαλασμένο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...