Προς το περιεχόμενο

Πλυστικό Carrefour 1500W @ 35.60€


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω την εντυπωση οτι επισης μεγαλο μερος της δουλειας, κανει και το ειδος του "σαμπουαν" ειδικα στο αμαξι χρειαζεται η "συνδρομη" ενεργου αφρου για να γινει σωστος καθαρισμος, απο μυγακια, ρετσινι κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] για να γινει σωστος καθαρισμος, απο μυγακια, ρετσινι κτλ

 

Για το ρετσίνι ειδικά, βαμβάκι και φωτιστικό (ακόμη καλύτερα, καθαρό) οινόπνευμα. 

Χωρίς τρίψιμο, απαλά, με ένα δυο περάσματα και μαλακώνει και στο τρίτο-τέταρτο φεύγει.

Κι ας έχει σκληρύνει από τον καιρό όσο θέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεπλυνω ενα μωσαικο που απο τα χρονια εχει πιασει μαυριλα σαν μουχλα και φευγει μονο με τριψιμο θα κανει δουλεια η πιεση που εχει?

 

Παιζεται. Μονο αν το δοκιμασεις θα ξερεις και η αληθεια ειναι οτι με 35€ ειναι ευκαιρια να δοκιμασεις και αν δεν δουλεψει αχρηστο δεν παει. Μην ξεχναμε οτι για να πας σε ενα πλυστικο μηχανημα μεγαλυτερης ισχυος οι τιμες εκτοξευονται σε δισαναλογα ποσα και για παραδειγμα αναφερω ενα μηχανημα με διπλασια ισχυ δηλαδη 3000w ή 200bar ή 800l/h κοστιζει 800€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, αγορασα κ γω το παλιο πλυστικο αλλα ακομα δεν το δοκιμασα. μαλλον αυριο. το προτιμησα επειδη ειδα οτι το δοχειο που μπαινει στην κανη για να πεταει το σαπουνι μου φανηκε μεγαλυτερο και επειδη αλλαζει κανες και οχι μυτες οπως το καινουριο. μιλαω για αυτο που λεει οτι ειναι η κανονικη και η αλλη για την υψηλη πιεση.  επισης ισως και να βοηθησουν τη γυναικα καπου οι βουρτσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Avenue εχει καμια 10αρια παλια και αλλα τοσα καινουρια για οποιον ενδιαφερεται .

 

Τελικά πηρα το παλιο, τα εξαρτηματα του κανουν καλη εφαρμογη, πολυ δυνατο. Επλυνα δυο αυτοκινητα! Εβαλα αραιωμενο ΦΑΙΡΥ στο δοχειακι και το αδειαζει πολυ γρηγορα, εκανε καλο αφρο, οχι σαν σαμπουαν, την αλλη φορα θα δοκιμασω με μη αραιωμενο ή με ειδικο για πλυστικα.

Στα 35.6ευρω μειον 3ευρω καθαρο κερδος απο το κουπονι των 5ευρω της εφημεριδας και με 2% επιστροφη της EYPOBANK ειναι vfm.

Επεξ/σία από stelrp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα το καινούργιο μιας και το παλιό δεν υπάρχει ούτε στην Αλικαρνασσό, ούτε στο Γάζι (Ηράκλειο Κ.).

 

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται να αξίζει τα 35€ μόνο από τα παρελκόμενα του.

Να σημειώσω ότι έχει:

  • Δύο ακροφύσια
  • Μια σταθερή βούρτσα
  • Αφροποιητή (Στην κούτα τον λέει δεξαμενή σκόνης ( ? ))

 

Από ποιότητα δε φαίνεται κάτι το ιδιαίτερο αλλά σίγουρα αξίζει για κάποιον που δεν έχει πλυστικό ή έχει κάποιο επαγγελματικό αρκετά μεγάλο και ψάχνει για κάποιο μικρό που να το μεταφέρει εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα κι εγω το παλιο απο το carrefour στο Βολο, μου αρεσε καλυτερα στο ματι ειναι η αληθεια.

Απο μια πρωτη δοκιμη που εκανα καλο φαινεται, μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι, αν μετα το τελος του πλυσιματος αδειαζεται με καποιο τροπο το νερο που εχει μεσα ή το αφηνετε οπως ειναι με το νερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα κι εγω το παλιο απο το carrefour στο Βολο, μου αρεσε καλυτερα στο ματι ειναι η αληθεια.

Απο μια πρωτη δοκιμη που εκανα καλο φαινεται, μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι, αν μετα το τελος του πλυσιματος αδειαζεται με καποιο τροπο το νερο που εχει μεσα ή το αφηνετε οπως ειναι με το νερο?

 

δε κανεις τίποτα, το αφηνεις οπως ειναι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε κανεις τίποτα, το αφηνεις οπως ειναι !

Ρωτησα γιατι εκανα τη πατατα, εκλεισα το νερο και πατησα το πιστολι και μετα σκεφτηκα οτι μαλλον δεν ειναι καλο να δουλευει το μοτερ στεγνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα κι εγω το παλιο απο το carrefour στο Βολο, μου αρεσε καλυτερα στο ματι ειναι η αληθεια.

Απο μια πρωτη δοκιμη που εκανα καλο φαινεται, μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι, αν μετα το τελος του πλυσιματος αδειαζεται με καποιο τροπο το νερο που εχει μεσα ή το αφηνετε οπως ειναι με το νερο?

Εγώ ξέρω ότι πρέπει να αδειάζει. Δηλαδή κλείνεις τη βρύση και πατάς το πιστόλι. Επίσης όταν το ανοίγεις, ανοίγεις το νερό, πατάς τη σκανδάλη μέχρι να τρέξει κανονικά και μετά ανοίγεις το power.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Avenue εχει καμια 10αρια παλια και αλλα τοσα καινουρια για οποιον ενδιαφερεται .

 

 

Πήγα  στο κατάστημα που είναι στους Αγιους Αναργύρους :  Δεν υπάρχει κανένα

 

και στην συνέχεια στο Avenue λιγο πριν τις 8

έχει 3 παλια με ανοικτες ομως τις συσκευασίες (ίσως λοιπουν εξαρτήματα)

και γύρω στα 10  καινουργια σφραγισμένα

επίσης έχει από ένα ανοικτο στην προβολη (για να δείτε και την διαφορά στο μέγεθος)

 

υπάλληλος ουτε για αστειο για να ρωτήσω έτσι από την μία τα ανοικτά κιβώτια και απο την άλλη το μικρότερο μέγεθος (που με βολέυει) με έκαναν να πάρω το μικρό,

 

Εαν κάποιος μπορει να μας πει για το πόσο βολική είναι η περιστρεφόμενη βούρτσα και που βολεύει μπας και βρούμε καμία να αγορασουμε εξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ τον ts.

 

Να πω και εγώ πως πήρα το παλιό. Έπλυνα 2 αυτοκίνητα.

Αυτά που παρατήρησα είναι τα εξής:

 

1) Δεν κάνει πολύ καλή επαφή το βύσμα εφαρμογής του μαύρου λάστιχου με το πιστόλι με αποτέλεσμα όταν έπλενα τα αυτοκίνητα να έκανα μπάνιο και εγώ. (αν το είχε και κάποιος άλλος αυτό το θέμα να μου το πει, για να ξέρω αν είναι να πάρω καμιά λαστιχένια ροδέλα)

 

2) Η περιστρεφόμενη βούρτσα που έχει μέσα δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Η εξωτερική είναι σταθερή, ενώ η εσωτερική περιστρεφόμενη κινείται με αργή ταχύτητα. 

 

3) Το λάστιχο που έχει η συσκευασία είναι μικρό σε μήκος, με αποτέλεσμα να χρειάζεται να μεταφέρεις το πλυστικό περιμετρικά του αυτοκινήτου κατά τη διάρκεια πλυσίματος κάτι που το "ψιλοφοβήθηκα", γιατί και η μπαλαντέζα του ρεύματος είναι μικρή και πρόσεχα να μην πάει νερό.

 

4) Εγώ για σαπούνι έβαλα το υγρό πιάτων του careffour. Περίπου 3/4 του μπουκαλιού σαπούνι και 1/4 νερό. Για εμένα ο αφρός που έκανε ήταν ικανοποιητικότατος.

 

5) Το πιστόλι πίεσης που έχει κάνει καλή δουλειά. Εκτός από το αυτοκίνητο το δοκίμασα στα εξωτερικά πλακάκια αλλά και σε τσιμέντο που απομάκρυνε το χώμα εύκολα θα μπορούσα να πω.

 

Εν κατακλείδι πιστεύω πως για τα χρήματά του είναι καλή προσφορά. Για επαγγελματική - απαιτητική δουλειά σίγουρα δεν κάνει, αλλά για εσάς που πλένετε ακόμα με το λάστιχο και το χέρι, θα δείτε διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...