Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαστορα , απο το tool κατεβασε το iso για PRO εληνικα 64 bit. Καψτο σενα δισκακι. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ REBOOT. Απλα τρεξε το seup απο το δισκακι και εισαι κομπλεδουρα.

 

Το εκανα φιλε μου αλλα παλι δεν με αφηνει να κρατησω τα προγραμματα μου .Το pc να ειναι σε ελληνικα που το εχω ή να το γυρσισω σε αγγλικα  7αρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον συμβαινει κατι περιεργο. Μου εβγαλε 2 φορες σφαλμα στην εγκατασταση. Απ'οτι εψαξα δεν ειχαν κατεβει ολα τα αρχεια. Απο ενα φορουμ της Microsoft διαβασα οτι πρεπει να διαγραψω το φακελο C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Μολις το εκανα πηγα στο windows update και αρχισαν να κατεβαινουν τα 10. Μου εβγαζε ενα μεγεθος περιπου 5.6GB. Μολις τελειωσε δεν εκανε τιποτα. Οποτε δοκιμασα για 3η φορα απο το tool αλλα ο φακελος "$Windows.~BT" εχει μεγεθος μονο 2.91GB. Ο αλλος ειναι κανονικα 5.7. Ειναι λογικο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την εγκατάσταση των Windows 10 (Upgrade πάνω σε Windows 7 Ultimate - με Region & Language Settings Greek Format & Location Greece - Χωρίς να έχω ρίξει το Greek Language pack) μου εμφανίζει μόνο ως επιλογές εγκατάστασης το "Διατήρηση μόνο προσωπικών αρχείων" και "Τίποτα". Δεν μου επιτρέπει την πρώτη επιλογή να επιλέξω που θέλω "Διατήρηση προσωπικών αρχείων και εφαρμογών" επειδή γράφει πιο κάτω στις παρατηρήσεις ότι .... επέλεξα να εγκαταστήσω Windows 10 χρησιμοποιώντας διαφορετική γλώσσα από αυτή που χρησιμοποιώ τώρα.  Δεν καταλαβαίνει που κολλάει αυτό...!!! Καμιά βοήθεια???

 

 

Ολοϊδιο πρόβλημα κι εγω και λυση δεν βρηκα .Εβαλα εκει που λες αγγλικα αλλα παλι τα ιδια ?!!!!

Βλέπει άλλη γλώσσα στα προγράμματα και άλλη γλώσσα στα windows και δεν σου δίνει την επιλογή.

 

Αλλάζεις την γλώσσα των windows σε αγγλικά και σου δίνει την επιλογή.

 

Και ετσι παλι τα ιδια !!!

 

 

Να κανω μια ανακαιφαλαιωση τι εχω κανει :

 

Εχω ελληνικα ultimate 7 64 bit

 

Κατεβασα και εκαψα σε dvd το .iso

Τα εβαλα σε άλλο δισκο αλλα θελουν ενεργοποιηση οποτε τα αφησα

 

Δοκιμασα αυτό που ειπαν εδω μεσα από το dvd να τρεξω το setup αλλα δεν με αφηνει να κρατησω εγκατεστημένα προγράμματα .

 

Αλλαξα την γλωσσα των Windows μου σε αγγλικα αλλα παλι το ιδιο πρόβλημα

 

Τα ιδια προβλήματα και με την αναβαθμιση χωρις να χρησιμοποιησω το dvd αλλα τα update που κατεβαζει

 

Την πρωτη φορα με αφησε και δημιουργησα dvd αλλα δεν με ξανααφηνει.

 

Δεν μπορω να φανταστω τι  κανω λαθος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον συμβαινει κατι περιεργο. Μου εβγαλε 2 φορες σφαλμα στην εγκατασταση. Απ'οτι εψαξα δεν ειχαν κατεβει ολα τα αρχεια. Απο ενα φορουμ της Microsoft διαβασα οτι πρεπει να διαγραψω το φακελο C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Μολις το εκανα πηγα στο windows update και αρχισαν να κατεβαινουν τα 10. Μου εβγαζε ενα μεγεθος περιπου 5.6GB. Μολις τελειωσε δεν εκανε τιποτα. Οποτε δοκιμασα για 3η φορα απο το tool αλλα ο φακελος "$Windows.~BT" εχει μεγεθος μονο 2.91GB. Ο αλλος ειναι κανονικα 5.7. Ειναι λογικο? 

3η φορα και εξακολουθω να λαμβανω το ιδιο σφαλμα. Μετα την πρωτη επανεκκινηση παει να φορτωσει αλλα κανει ρεσταρ μονο του και με πεταει παλι στα 8.1

 

post-96161-0-71189900-1438313954_thumb.jpg

 

post-96161-0-24676400-1438313829_thumb.png

 

αυτη την εικονα για παραδειγμα δεν την βλεπω ποτε. με το που παει να τη δειξει κανει αμεσως ρεσταρτ

b93h4Qy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει ISO στα... γνωστά μέρη [Ελληνικό] που ενεργοποιείται κανονικότατα με KMSPico 10.0.0.9 και άνω [από Windows 10/Edge postάρω].

Ναι, δεν είναι μόνιμη ενεργοποίηση αλλά, όπως και στα 8/8.1, υπάρχει το... AutoPico ;)

Επίσης σε laptop HP με προεγκατεστημένα Windows 8, έγινε ωραιότατη εγκατάσταση από Windows Update. :)

Και στις 2 περιπτώσεις τα updates εγκαθίστανται κανονικά όπως και οι ενημερώσεις/εφαρμογές από το Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την εγκατάσταση των Windows 10 (Upgrade πάνω σε Windows 7 Ultimate - με Region & Language Settings Greek Format & Location Greece - Χωρίς να έχω ρίξει το Greek Language pack) μου εμφανίζει μόνο ως επιλογές εγκατάστασης το "Διατήρηση μόνο προσωπικών αρχείων" και "Τίποτα". Δεν μου επιτρέπει την πρώτη επιλογή να επιλέξω που θέλω "Διατήρηση προσωπικών αρχείων και εφαρμογών" επειδή γράφει πιο κάτω στις παρατηρήσεις ότι .... επέλεξα να εγκαταστήσω Windows 10 χρησιμοποιώντας διαφορετική γλώσσα από αυτή που χρησιμοποιώ τώρα.  Δεν καταλαβαίνει που κολλάει αυτό...!!! Καμιά βοήθεια???

 

 

 

Κανε αλλαγη στο region σε U.K. ή σε US αναλογα τι windows εχεις και θα σε αφησει να κρατησεις τα προγραμματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sarpan 

Κι εγώ με δυο εντελώς διαφορετικά μηχανήματα δεν τα κατάφερα με το Windows Update. Διάφορα προβλήματα και κωδικοί σφάλματος. Τι έκανα:

1. Σβήσε τα περιεχόμενα του φακέλου  C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

2. Κατέβασε το tool από την Ms ανάλογα τι έχεις 32 ή 64

3. Κάνε επανεκκίνηση.

4. Τρέξε το tool και κάνε αναβάθμιση.

Αυτά πέτυχαν σε δυο δικά μου μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αλλαγη στο region σε U.K. ή σε US αναλογα τι windows εχεις και θα σε αφησει να κρατησεις τα προγραμματα σου

 

Εγω εχω ελληνικα και εχω βαλει τοποθεσια κλπ Ελλαδα αλλα δεν με αφηνει να κρατησω τα προγράμματα μου . Το αλλαξα σε Αγγλικα αλλα παλι τα ιδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εμένα τα windows 7 και όλα τα προγράμματα στα Αγγλικά είναι, το format και το region είναι ελληνικά-Eλλάδα!

Δοκίμασα και τα γύρισα σε English - United States και πάλι το ίδιο, δεν αφήνει βλέπει διαφορετικές γλώσσες.

Θα δοκιμάσω αντί για απευθείας upgrade, να κατεβάσω το .iso που επιλέγεις έκδοση/γλώσσα/32-64bit, και θα τρέξω έτσι το upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία: Αν βάλεις τα 10 μέσω upgrade "πάνω" απο 8.1 πειρατικά, εκτός του οτι ενεργοποιούνται κανονικά, αν κάνεις αργότερα clean install θα ενεργοποιηθούν αυτόματα;; Γιατί σε προηγούμενο πόστ αυτό διάβασα! Πως είναι δυνατόν;; Θέλω να κάνω clean install γιατί υπάρχει ο φάκελος "windows.old" και μου τρώει 10,7 GB...

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κύλησαν ομαλά.Λειτουργούν τέλεια-ταχύτατα.Μοναδικό μείον ο firefox δεν εντοπίζει το adsblock και γεμιζει με διαφημίσεις όταν ανοίγω μια σελιδα στο internet.Αλλά για αυτό υπάρχει και ο google chrome (απροβλημάτιστος&ταχύτατος).Γενικά κανένα πρόβλημα και τα πέρασα και με update.Τα κατέβασα και σε iso για clean install αργότερα.Προς το παρόν είναι σαν να έχω κάνει clean instal (20gb έπιασαν πάνω-κάτω) έτσι όπως συμπεριφέρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...