Προς το περιεχόμενο

Gaming - pc - internet αναμνήσεις


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 219
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

online multiplayer και βλακείες.... :D

 

Πραγματικά το online multiplayer είναι τελείως δευτεράντζα σε σχέση με το lan ή το multi στο ίδιο μηχάνημα από άποψη διασκέδασης. Αλλά επικρατεί λόγω βολικότητας. Φαντάζομαι υπάρχει κόσμος εδώ που μπορεί να μην έχει δοκιμάσει άλλο multiplayer εκτός από online. Το κρίμα το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και μας την πέσανε οι Amigaδες (ουυυυ... εκτός από το Settlers και το Jaguar) 2 παιχνίδια από Amstrad (αυτόνα που ανέφερε και ο Defacer.. με τα νούμερα για το ink πάνω στο disk drive των δισκετών διπλής όψης).

 

R-Type. Από τα ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ και ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ arcades.

 

 

 

και 

 

Shadow of the Beast

 

Επίσης από τα ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ και ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ platforms!

 

 

 

Και το soundtrack του shadow of the beast... επίσης καταπληκτικό! 

 


Και... μήπως κανείς θυμάται πως στην ευχή λέγανε εκείνο το text based παιχνίδι πολιτικής (υπήρχε και στα ελληνικά) για Amstrad CPC6128;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεω γιατι ειναι παιχνιδια 30ετιας που δυσκολα τα ξερει και παιζει η σημερινη νεολαια :-D

Αυτοί χάνουν  :D

 

Όχι σοβαρά τώρα, δε μου άρεσε λέει το game γιατί το Crysis έχει καλύτερα γραφικά...

 

ΓΑΤΑΚΙΑ

 

https://www.youtube.com/watch?v=BVON-PMPgew

 

ΥΓ η μουσική στην εισαγωγή (0:22) έτη φωτός μπροστά και για τη μονοκάναλη κλασομπανιέρα του Spectrum απλά εκείνη την εποχή μάζευες σαγόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί χάνουν  :D

 

Όχι σοβαρά τώρα, δε μου άρεσε λέει το game γιατί το Crysis έχει καλύτερα γραφικά...

 

ΓΑΤΑΚΙΑ

 

https://www.youtube.com/watch?v=BVON-PMPgew

 

ΥΓ η μουσική στην εισαγωγή (0:22) έτη φωτός μπροστά και για τη μονοκάναλη κλασομπανιέρα του Spectrum απλά εκείνη την εποχή μάζευες σαγόνι.

Σχετικά με τον ήχο, είχα πάθει πλάκα όταν είχα ακούσει για πρώτη φορά ομιλία σε παιχνίδι! Σε commodore 64 ήταν, μία ή δύο λέξεις έλεγε με ψηφιακή φωνή αλλά μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι είχα κατεβάσει τα 2 τελευταία επεισόδια του neon genesis evangelion ~250mb με dial-up. Επίσης έπαιζα Diablo 2 στο Hardcore με dial-up, ηρωικές μέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εισαι κατω των 30

Εγώ είμαι κάτω από 30 και κάποια από αυτά τα παιχνίδια τα ξέρω. Εγώ στα νιάτα μου ο πατέρας μου είχε πάρει ένα atari 2600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...