Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα καταφερα να μπω στο BIOS του ταμπλετ χαρη στις οδηγιες του lefgiap αφου γλιτωσα τα λεφτα για πληκτρολογιο και καλωδιο OTG...

 

Η Asus σε μαιλ που μου εστειλε μου ειπε οτι πρεπει να παει Τσεχια για να το φτιαξουν (τρεχα γυρευε δλδ) η τον αλλον μηνα που θα ανοιξει στην Ελλαδα εξουσιοδοτημενο κεντρο επισκευης της Αsus στην Αθηνα.

 

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις οδηγιες που μου δωσατε!!  :-D

Ή πως το forum του insomnia είναι καλύτερο απο το επίσημο service μιας εταιρίας :-) ... Εύγε συμφορουμίτες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το συγκεκριμενο ταμπλετ με θηκη και bluetooth πληκτρολογιο απο τον περασμενο Σεπτεμβριο. Για τριημερο ειχα παει στη Λευκαδα και δεν ειχα παρει το πληκτρολογιο μαζι μου και οταν επεστρεψα δε λειτουργουσε. Το διεγραψα και το προσθεσα ξανα και ενω το δειχνει συνδεδεμενο δε λειτουργει καθολου. Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω γιατί το έχω συνηθίσει και το touch keyboard δε με βολεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συγκεκριμενο ταμπλετ με θηκη και bluetooth πληκτρολογιο απο τον περασμενο Σεπτεμβριο. Για τριημερο ειχα παει στη Λευκαδα και δεν ειχα παρει το πληκτρολογιο μαζι μου και οταν επεστρεψα δε λειτουργουσε. Το διεγραψα και το προσθεσα ξανα και ενω το δειχνει συνδεδεμενο δε λειτουργει καθολου. Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω γιατί το έχω συνηθίσει και το touch keyboard δε με βολεύει;

Δεν πείραξες τιποτα,έτσι ? Ξέρω εγώ έκανες καμιά ενήμερωση κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τίποτα απολύτως. Να φανταστείς, είχα πάει το δεκαπενταύγουστο στην Κω για δύο εβδομάδες. Πάλι είχα αφήσει εδώ το πληκτρολόγιο και όταν επέστρεψα με τη μία δούλευε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τίποτα απολύτως. Να φανταστείς, είχα πάει το δεκαπενταύγουστο στην Κω για δύο εβδομάδες. Πάλι είχα αφήσει εδώ το πληκτρολόγιο και όταν επέστρεψα με τη μία δούλευε κανονικά.

 

Δοκίμασες ξανά μήπως δουλέψει ?

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι ! Ποιό πληκτρολόγιο έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα να μπω στο BIOS του ταμπλετ χαρη στις οδηγιες του lefgiap αφου γλιτωσα τα λεφτα για πληκτρολογιο και καλωδιο OTG...

 

Η Asus σε μαιλ που μου εστειλε μου ειπε οτι πρεπει να παει Τσεχια για να το φτιαξουν (τρεχα γυρευε δλδ) η τον αλλον μηνα που θα ανοιξει στην Ελλαδα εξουσιοδοτημενο κεντρο επισκευης της Αsus στην Αθηνα.

 

 

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις οδηγιες που μου δωσατε!!  :-D

Χαίρομαι που δούλεψε! Και μακάρι να μην σου χρειαστεί ποτέ το OTG (όπως χρειάστηκε σε εμένα μετά απο την βλακεία που έκανα να αναβαθμίσω σε Win10, να σβήσω τα Windows.Old και μετά να κάνω Reset PC απο την αντίστοιχη επιλογή των Windows ελπίζωντας πως θα το έκανε απο το recovery partition της SD..   :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό νέο αν ανοίξει service εδώ γιατί μέχρι στιγμής εξυπηρετούμασταν από την Ιταλία (εκεί βρίσκονταν οι εκπρόσωποι που μας μιλούσαν στο τηλέφωνο) και για να πάει το tablet στην Τσεχία (που ήταν το service) ήθελε καμιά 60αριά ευρώ αν σε έβγαζαν εκτός εγγύησης.

 

Συμβαίνει αυτό με τα Bluetooth, καμιά φορά επανασυνδέεται με κλικ στο εικονίδιο της συσκευής από το My Bluetooth Devices, αναλόγως και τον driver, αλλιώς σίγουρα με επανεγκατάσταση driver.

 

Εγώ θα δοκιμάσω να το πάω από τα public, που έχουν service απ' ό,τι βλέπω, για να μου βγάλουν την μπαταρία (φοβάμαι να το κάνω εγώ αν και το προσπάθησα για λίγο). Μόνο έτσι παίζει να ξαναδουλέψει το usb. Και πάλι ευχαριστώ MIXOStsi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω αν αγορασατε θηκη , εσεις που θελατε, αλλα το ζητημα με το cap.ctl λυνεται καπως ετσι.

Θηκες οπως αυτη εδω να ξερετε οτι εχουν μαγνητη στη μεση, και εχω ακουσει οτι επηρεαζουν το pen. 

Εγω λεω να παρω κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συγκεκριμενο ταμπλετ με θηκη και bluetooth πληκτρολογιο απο τον περασμενο Σεπτεμβριο. Για τριημερο ειχα παει στη Λευκαδα και δεν ειχα παρει το πληκτρολογιο μαζι μου και οταν επεστρεψα δε λειτουργουσε. Το διεγραψα και το προσθεσα ξανα και ενω το δειχνει συνδεδεμενο δε λειτουργει καθολου. Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω γιατί το έχω συνηθίσει και το touch keyboard δε με βολεύει;

Δοκίμασε να διαγράψεις την αναγνωρισμένη ως Bluetooth συσκευη κ να την ξανακάνει pair ως νέα. Λογικά θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διεγραψα και το προσθεσα ξανα και ενω το δειχνει συνδεδεμενο δε λειτουργει καθολου.

 

Απ' ότι λέει το έκανε ήδη και δεν έπαιξε.

 

Θήκη δείτε και την Natec Scalar για 7" που δίνει το eshop 15e. Είναι συμμαζεμένη και έχει και πληκτρολόγιο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη το πληκτρολόγιο, αλλά δεν φαίνεται για πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι λέει το έκανε ήδη και δεν έπαιξε.

 

Θήκη δείτε και την Natec Scalar για 7" που δίνει το eshop 15e. Είναι συμμαζεμένη και έχει και πληκτρολόγιο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη το πληκτρολόγιο, αλλά δεν φαίνεται για πολλά πολλά.

Tην 7" ή την 8" να πάρουμε όμως? Η 7 φαίνεται να ταιριάζει πιο καλά. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην εξέχει πουθενά το tablet...

Έρχεται και χειμώνας πρέπει να το ντύσουμε :-D ...

Και επειδή το βλέπω να έρχεται έχει υπόψιν του κανένας κανα οικονομικό ποντικάκι μικρού μεγέθους για αυτό που να αντέχει όμως η μπαταρία του?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκιμάσω να το πάω από τα public, που έχουν service απ' ό,τι βλέπω, για να μου βγάλουν την μπαταρία (φοβάμαι να το κάνω εγώ αν και το προσπάθησα για λίγο). Μόνο έτσι παίζει να ξαναδουλέψει το usb. Και πάλι ευχαριστώ MIXOStsi.

 

Έτσι ανοίγει...

 

Αν έχεις εγγύηση, δεν ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...