Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Belkin θήκη του Public κάνει οριακά. Την έχω, χωράει το tablet μέσα αλλά κλειστή μπορεί να βγαίνει μερικά χιλιοστά απ' έξω από κάποια πλευρά. Δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα μέχρι τώρα, αλλά ανarrow-10x10.png πέσει υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χτυπήσει το tablet.

Τα 30€ τα αξίζει. Και ποιοτική είναι και ωραίο πληκτρολόγιο έχει.

Μακάρι να είχε και Esc button...

 

Καλώς ήλθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Belkin θήκη του Public κάνει οριακά. Την έχω, χωράει το tablet μέσα αλλά κλειστή μπορεί να βγαίνει μερικά χιλιοστά απ' έξω από κάποια πλευρά. Δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα μέχρι τώρα, αλλά ανarrow-10x10.png πέσει υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χτυπήσει το tablet.

Τα 30€ τα αξίζει. Και ποιοτική είναι και ωραίο πληκτρολόγιο έχει.

Μακάρι να είχε και Esc button...

 

Καλώς ήλθα.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Καλώς ήρθες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου πήρε την θήκη της Asus. Ωραία είναι εμφανισιακά που την είδα, έχει δύο θέσεις να τοποθετήσεις το tablet, δεν βάλαμε όμως το tablet γιατί εστάλει ως ελαττωματικό και μείναμε με τη θήκη. Λειτουργικά λοιπόν δε μπορώ να σου πω πως είναι. Μια απλή κομψή θήκη φαίνεται με 26€. Εγώ έψαχνα και γι άλλη αλλά δε βρήκα κάτι που να με ικανοποίησε. Θέλει προσοχή η επιλογή της θήκης λόγω των διαστάσεων του tablet. Να τσεκάρετε τις διαστάσεις τη θήκης και να τις αντιπαραβάλετε με αυτές του Tablet

 

Εχει δυο θεσεις, χωραει στην μια το ταμπλετ και στην αλλη καποιο εξωτερικό πληκτρολογιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ήρθα στο public και ένας εδω λεει ότι δεν ειναι συμβατή με windows, πράγμα το οποίο δεν νομίζω και προσπαθούσε να μου πουλήσει μια της ms με 70 ευρώ, όντως πίσω γραφει για android αλλα δεν νομίζω να μην κάνει...για πείτε ρε παιδιά που την πήρατε έχετε κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μόλις την πήρα, η θήκη είναι ιδανική και χωράει το ταμπλετ ίσα ίσα. Το πληκτρολόγιο είναι μικρό αλλά είναι λογικό να είναι μικρό ώστε να είναι και θήκη για το τάμπλετ . Πραγματικά αξίζει 100% τα χρήματα της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δυο θεσεις, χωραει στην μια το ταμπλετ και στην αλλη καποιο εξωτερικό πληκτρολογιο ?

 

 

Όχι !

Πως θα μπορούσαμε να βάλουμε χέρι σε μία θήκη σαν αυτή που έχει και την πολύ βολική "πιάστρα" με το ένα χέρι από πίσω όταν είναι ανοιχτή;

 

http://www.amazon.com/i-BLASON-Asus-VivoTab-Note-Case/dp/B00IDHTRDI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1394483578&sr=8-3&keywords=iblason+asus+note+8

 

Τα ρημάδια τα Capital Controls μας έχουν σπάσει τα νεύρα...

 

Πολύ ωραία θήκη και σε καλή τιμή. Μια τέτοια θέλω για το δικό μου Asus Vivotab ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω απο την φωτεινότητα δεν μου εβγαζε επιλογή... παιδεύτηκα τόση ωρα... και τελικα μετα απο τερματισμό... μου έβγαλε την επιλογή και το ξελοκαρα! σε ευχαριστω πολυ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να ενημερώσω τους φιλους κατόχους για το παρακάτω πρόβλημα (που μου έτυχε ΚΑΙ εμένα), για να μην βρεθούν προ εκπλήξεως.

(Απογοητεύτικα απο την ASUS αν και για την τιμή του δεν μπορούσα να αντισταθώ).

 

Με δύο λόγια, το pen σταματάει να δουλεύει, στο device manager πετάει ένα error-10 device cannot start, και προκύπτει πως το ΚΑΛΩΔΙΟ για το digitizer είναι βαλμένο τραγικά (τσακίζει) και με λίγο κούνημα ή ακόμα καλύτερα αλλαγή του διορθώνεται. Στην ερπίπτωσή μου απλά το ξετύλιξα και του διόρθωσα την τσάκιση. 

 

http://forum.tabletpcreview.com/threads/diy-fix-for-the-asus-vivotab-note-8-pen-touch-failure.63696/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να ενημερώσω τους φιλους κατόχους για το παρακάτω πρόβλημα (που μου έτυχε ΚΑΙ εμένα), για να μην βρεθούν προ εκπλήξεως.

(Απογοητεύτικα απο την ASUS αν και για την τιμή του δεν μπορούσα να αντισταθώ).

 

Με δύο λόγια, το pen σταματάει να δουλεύει, στο device manager πετάει ένα error-10 device cannot start, και προκύπτει πως το ΚΑΛΩΔΙΟ για το digitizer είναι βαλμένο τραγικά (τσακίζει) και με λίγο κούνημα ή ακόμα καλύτερα αλλαγή του διορθώνεται. Στην ερπίπτωσή μου απλά το ξετύλιξα και του διόρθωσα την τσάκιση. 

 

http://forum.tabletpcreview.com/threads/diy-fix-for-the-asus-vivotab-note-8-pen-touch-failure.63696/

Νομίζω πως δεν έχει πάθει κάποιος άλλος, εδώ μέσα, αυτό το πρόβλημα. Εγώ στη θέση σου, από τη στιγμή που έχει εγγύηση, θα το πηγαινα για αλλαγή, για DOA αν είναι γινεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα εκανε αποσυνδέσεις η πενα. Το εχω παει για doa απο την τριτη και ακομη δεν με πηρανε τηλ για το καινούργιο, αλλα δεν θα το κρατησω θα παρω πιστωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αυτό που περνάω!!

Καταρχήν είχα και εγώ από την πρώτη στιγμή το πρόβλημα με το usb που ανέφερε ο φίλος προηγουμένως, δηλαδή μία αναγνώριζε τις συσκευές που του έβαζα και μία όχι. Είναι θέμα software; είναι hardware; δεν ξέρω.

Φυσικά είχα και το θέμα με το πενάκι, μόλις ακουμπούσες καρπό τέρμα, δε δούλευε ούτε το πενάκι αλλά πολλές φορές ούτε η touchscreen (μια φορά δούλευε μόνο το πενάκι και όχι η touchscreen). Αναγκάστηκα να ρυθμίσω το power button να κλείνει μονομιάς αλλιώς έπρεπε να περιμένω να κλείσει από μπαταρια. Όταν ξανάνοιγε τουλάχιστον δούλευε (απενεργοποιημένο fast boot εννοείται).

Το τελευταίο το κουλό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Ήξερα ότι η Asus είναι @$#&^% από τότε που φτιάχνανε μόνο μητρικές και ούτε μια μετάφραση στα αγγλικά δεν μπορούσανε να κάνουνε οι ρεζίληδες, αλλά περίμενα να έχουνε στρώσει μετά από 20 χρόνια. Αμ δε! Το κουλό λοιπόν είναι ότι ενώ τα πάντα όλα δουλεύουν, η οθόνη πλέον είναι κατάμαυρη και για να διακρίνεις με φοβερή δυσκολία τι γίνεται χρειάζεσαι φακό σε σκοτεινό δωμάτιο! Δεν κάνω πλάκα, με φακό στο ένα χέρι το δουλέυω! Μου πήρε μισή ώρα να βρώ που είναι ένα μόνο πλήκτρο και μάλιστα με το Narrator ανοιχτό!

Εντωμεταξύ, με δοκιμές ανακάλυψα ότι αν βγει το screensaver και πατηθεί μια φορά το power και καπάκι η οθόνη, τοτε και μόνο τότε επανέρχεται στην κανονική φωτεινότητα (μέχρι το επόμενο restart)..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...