Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το τελευταίο με την οθόνη, μήπως φταίνε οι drivers της κάρτας γραφικών? Το' χα πάθει σε laptop όπου δεν δούλευε το backlight και δεν φαινόταν τίποτα, ενώ δούλευε κανονικά η οθόνη...

 

Εγώ από χθες έχω βάλει 10αρια. Ακόμα δεν το χρησιμοποίησα αρκετά για να καταφέρω να αναπαράγω το πρόβλημα με το πενάκι.

Από 'κει και πέρα, δουλεύει μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά συγνώμη που το ρωτάω εδώ αλλά το ριμάδι το onenote σε ποιο σημείο σώζει στο δίσκο τις σημειώσεις μου; Έχω φάει τον κόσμο να το βρω...θυμάμαι ότι έσωζε στον φάκελο του onedrive και εκεί έσβηνα τα διάφορα τεστ που έκανα όμως τώρα δεν σώζει εκεί...δεν βρίσκω notebook πουθενά...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη που το ρωτάω εδώ αλλά το ριμάδι το onenote σε ποιο σημείο σώζει στο δίσκο τις σημειώσεις μου; Έχω φάει τον κόσμο να το βρω...θυμάμαι ότι έσωζε στον φάκελο του onedrive και εκεί έσβηνα τα διάφορα τεστ που έκανα όμως τώρα δεν σώζει εκεί...δεν βρίσκω notebook πουθενά...

 

Τι το θες? Σημειώσεις μπορείς να σβήσεις απ' το OneNote swipάροντας από κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες το λιανά αυτό με το swiping από κάτω, δεν κάνει τίποτα σε μένα...θέλω να ξέρω που ακριβώς αποθηκεύει τα αρχεία τοπικά το OneNote τόσο παράξενο είναι αυτό; Δουλεύοντας offline δηλαδή που τα σώζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...

 

Εχω και γω το συγκεκριμενο ταμπλετ και οταν το φορτιζα το βραδυ, την αλλη μερα το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη και επιχειρησα να το ανοιξω μου εβγαλε το εξης προβλημα που θα δειτε παρακατω στο βιντεο...

 

 

 

Στο ΟΚ που λεει να κανω δεν παταει και επαννεκινηση που εκανα παλι τα ιδια μου βγαζει....μηπως γνωριζει καποιος να μου πει τι να κανω?? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω στα ιδια ειμαι. Υπαρχει καποιο αντιστοιχο netbook με οθονη αφης; Μηπως το lenovo miix που ειναι και αυτο σε προσφορα και εχει και οθοναρα μας καλυψει απ ολες τις πλευρες; Αυτονομια σιγουρα υστερει βεβαια.

εχω το λενοβο, την δευτερη σειρα, οχι το 3, σαν μηχανημα ειναι καταπληκτικο αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι σε ενα χρονο χρειαστηκε δυο φορες επισκευη, την μια χαλασε η αποκριση του digitizer, και την αλλη η θυρα usb.

H μπαταρια καλη ειναι, αλλα αυτη τη στιγμη υπαρχουν πολυ καλυτερες, οπως αυτο εδω https://www.skroutz.gr/s/6725458/Lenovo-Yoga-Tablet-2-8-Z3745-2GB-32GB.html

Αν δεν σας ενδιαφερει καθολου το wacom pen, προτεινω να παρετε αυτο, γιατι η μπαταρια του ειναι θηριο.

 

1)Τωρα εχω εγω μια απορια, powerbank, μπορω να του συνδεσω; Καπου ακουσα οτι αμα φορτισεις το asus vivotab 8, με διαφορετικο καλωδιο απο το δικο του, παθαινει προβλημα το πενακι; Ισχυει;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...

 

Εχω και γω το συγκεκριμενο ταμπλετ και οταν το φορτιζα το βραδυ, την αλλη μερα το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη και επιχειρησα να το ανοιξω μου εβγαλε το εξης προβλημα που θα δειτε παρακατω στο βιντεο...

 

https://www.youtube.com/watch?v=YvpvhM7pTg0

 

 

Στο ΟΚ που λεει να κανω δεν παταει και επαννεκινηση που εκανα παλι τα ιδια μου βγαζει....μηπως γνωριζει καποιος να μου πει τι να κανω?? Ευχαριστω!

Να το επιστρέψεις πίσω στα πλαίσια του DOA.

Κάποιο θέμα εχει πιθανότητα hardware.

εχω το λενοβο, την δευτερη σειρα, οχι το 3, σαν μηχανημα ειναι καταπληκτικο αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι σε ενα χρονο χρειαστηκε δυο φορες επισκευη, την μια χαλασε η αποκριση του digitizer, και την αλλη η θυρα usb.

H μπαταρια καλη ειναι, αλλα αυτη τη στιγμη υπαρχουν πολυ καλυτερες, οπως αυτο εδω https://www.skroutz.gr/s/6725458/Lenovo-Yoga-Tablet-2-8-Z3745-2GB-32GB.html

Αν δεν σας ενδιαφερει καθολου το wacom pen, προτεινω να παρετε αυτο, γιατι η μπαταρια του ειναι θηριο.

 

1)Τωρα εχω εγω μια απορια, powerbank, μπορω να του συνδεσω; Καπου ακουσα οτι αμα φορτισεις το asus vivotab 8, με διαφορετικο καλωδιο απο το δικο του, παθαινει προβλημα το πενακι; Ισχυει;

ευχαριστω

Και powerbank μπορείς να συνδέσεις και διαφορετικό καλώδιο φόρτισης.

Δεν επηρεάζει αρνητικά ειτε το ενα ειτε το αλλο τα της συσκευής η της γραφιδας.

Το εχω κάνει με πλήθος κινητών και tablet και ουδέποτε είχα θέμα,αλίμονο.

Πες το λιανά αυτό με το swiping από κάτω, δεν κάνει τίποτα σε μένα...θέλω να ξέρω που ακριβώς αποθηκεύει τα αρχεία τοπικά το OneNote τόσο παράξενο είναι αυτό; Δουλεύοντας offline δηλαδή που τα σώζει;

Για δες στο παρακάτω.

 

Its name is OneNoteOfflineCache.onecache

 

You can find it here:

 

C:\Users\<user>\AppData\Local\Microsoft\OneNote\15.0

 

AppData is a hidden folder.

 

Διάβασε και εδω να πάρεις μια ιδέα.

http://omeratay.com/onetastic/?i=onenote-sync

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το επιστρέψεις πίσω στα πλαίσια του DOA.

Κάποιο θέμα εχει πιθανότητα hardware.

 

Στα πλαισια του DOA θα μου το δεχτουν? Γιατι εχει περασει παραπανω απο 2 βδομαδες που το πηρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alextrela172

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλτατε θα το διαβάσω και θα δω τι μπορώ να βρώ. Να είσαι καλά. Όσο για το powerbank και εγώ επιβεβαιώνω ότι δουλεύει μια χαρά με άλλο καλώδιο το χρησιμοποίησα δύο φορές στο αυτοκίνητο για το GPS επειδή δεν έχω φορτιστή αυτοκινήτου. Φορτίζει κανονικά, μάλιστα φόρτιζε καθ όλη τη διάρκεια που το χρησιμοποιούσα σαν GPS και στο τέλος είχε περισσότερη μπαταρία από ότι στην αρχή. Πίστευα ότι απλά θα χρησιμοποιούσε το ρεύμα του powerbank, όχι και να φορτίσει κιόλας. Ίσως οι χάρτες και το gps δεν επιβαρύνουν πολύ τον επεξεργαστή, δεν ξέρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαισια του DOA θα μου το δεχτουν? Γιατι εχει περασει παραπανω απο 2 βδομαδες που το πηρα....

Αν το έχεις πανω απο 2 εβδομάδες τότε καλυτερα να επικοινωνήσεις με Asus.

http://www.asus.com/support/CallUs#

00800-44142044

Mon-Fri 09:00-13:00 ; 14:00-18:00

Ειναι το ελληνικό τμήμα υποστήριξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες το λιανά αυτό με το swiping από κάτω, δεν κάνει τίποτα σε μένα...θέλω να ξέρω που ακριβώς αποθηκεύει τα αρχεία τοπικά το OneNote τόσο παράξενο είναι αυτό; Δουλεύοντας offline δηλαδή που τα σώζει;

 

This copy exists locally on your computer. It's a part of one big file, the Onenote cache. To be precise: it's in the cache as long as the notebook is opened.

 

Its name is OneNoteOfflineCache.onecache

 

Άρα λογικά δεν μπορείς να τα διαχειριστείς εκτός της εφαρμογής.

 

 

Στο ΟΚ που λεει να κανω δεν παταει και επαννεκινηση που εκανα παλι τα ιδια μου βγαζει....μηπως γνωριζει καποιος να μου πει τι να κανω?? Ευχαριστω!

 

Μάλλον θα πρέπει να του συνδέσεις πληκτρολόγιο ώστε να μπεις στα bios και να απενεργοποιήσεις το secure boot. Δοκίμασε μήπως πιάνει για enter κάποιο πλήκτρο !!! Το Windows button π.χ.

 

 

1)Τωρα εχω εγω μια απορια, powerbank, μπορω να του συνδεσω; Καπου ακουσα οτι αμα φορτισεις το asus vivotab 8, με διαφορετικο καλωδιο απο το δικο του, παθαινει προβλημα το πενακι; Ισχυει;

ευχαριστω

 

Και powerbank μπορείς και με ο,τι καλώδιο θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έχεις πανω απο 2 εβδομάδες τότε καλυτερα να επικοινωνήσεις με Asus.

http://www.asus.com/support/CallUs#

00800-44142044

Mon-Fri 09:00-13:00 ; 14:00-18:00

Ειναι το ελληνικό τμήμα υποστήριξης.

 

Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν τους εχει ξανατυχει και μου εδωσαν ενα email με εναν κωδικο να τους στειλω σε φωτο το μηνυμα που γραφει μπροστα η οθονη να δουν τι θα κανουν!

 

 

 

Μάλλον θα πρέπει να του συνδέσεις πληκτρολόγιο ώστε να μπεις στα bios και να απενεργοποιήσεις το secure boot. Δοκίμασε μήπως πιάνει για enter κάποιο πλήκτρο !!! Το Windows button π.χ.

 

 

 

 

Δεν μπορω να πατησω τιποτα αφου με το που το ανοιγω δεν μου βγαζει καν το λογοτυπο του asus παρα μονο το σφαλμα μηνυματος! 

 

Πληκτρολογιο πως μπορω να του συνδεσω?? Αν και περιμενω απο την asus να μου στειλει email να μου πει τι θα κανω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω. Πάτα τα φυσικά πλήκτρα της συσκευής μήπως κάποιο δουλεύει σαν enter και δεχτεί την εντολή...

Λογικά με USB OTG Cable θα μπορέσεις να συνδέσεις πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...