Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει τα windows 8.1 μέσα στην κάρτα. Τα είχε δηλαδή..

 

Λοιπό βρήκα αυτό αλλα δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες. Καμια ιδέα?

 

http://www.skinomi.com/sk15867-asus-vivotab-note-8-screen-protector.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gps έχει τελικά; here maps εχετε δοκιμασει? ευχ.

 

 

Για το GPS εγώ κατέβασα HERE αλλά με κλειστό το wifi δεν έβρισκε που είμαι στον χάρτη. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με το τι πρόγραμμα θα το δουλέψουμε αλλά μήπως είναι κάπως "κλειδωμένο" από την ASUS ή τα windows 10; Δεν βρήκα κάτι και όσο έψαξα στο internet...

 

Το gps δουλευει ? με ποιους χαρτες εχετε δοκιμασει ? ευχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύει μια χαρά εγώ δοκίμασα με HERE και τελικά βρίσκει σήμα έξω από το σπίτι πολύ γρήγορα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τα windows 8.1 μέσα στην κάρτα. Τα είχε δηλαδή..

 

Λοιπό βρήκα αυτό αλλα δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες. Καμια ιδέα?

 

http://www.skinomi.com/sk15867-asus-vivotab-note-8-screen-protector.html

 

Είναι tempered glass αυτό; Εγώ αν είναι είμαι μέσα...τώρα αν κάποιος έχει καμιά δοκιμασμένη λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, φιλμ=ζελατινα, ειναι αυτο.

 

αυτος πως σας φαινεται (αν καποιος εχει ασχοληθει περισσοτερο με alibaba)

http://www.alibaba.com/product-detail/Premium-0-3mm-Tempered-Glass-Front_60116468014.html

λεει οτι δεχεται paypal αλλα μινιμουμ παραγγελια 20τμχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

          Εξαιρετικό εργαλείο.Πήρε τώρα πια σε μεγάλο ποσοστό την θέση του Asus t100 που χρησιμοποιώ δύο χρόνια πια.Γι αυτούς που βρίσκονται ανάμεσα στο vivo tab  και σε δεκάρι όπως το lenovo που είναι σε προσφορά ,με το χέρι στην καρδιά θα έπαιρνα το μεγάλο.Περισσότερο εργαλείο το μεγαλύτερο όμως σε φορητότητα υπερτερεί βέβαια το vivo.Για μοναδικό tablet λοιπόν καλύτερα το δεκάρι.

        Σε σχέση με ipad-που έχω ενα δεκάρι air -πιστεύω πως τα windows ειναι πολυ πιο επαγγελματικά ας το πούμε  .Ίσως να μην εχω συνηθίσει το  ios όμως από την ημέρα που πήρα το t100 το ipad έγινε παιχνιδομηχανή για τα πιτσιρίκια μου.Πολλοί βέβαια μου λένε το αντίθετο.Ας είναι.

      Μια βοήθεια θα ήθελα σε σχέση με την αναβάθμιση σε windows 10.Έχω αναβαθμίσει όλους τους υπολογιστές και το t100 γιατί τα νεα windows τα βρίσκω εξαιρετικά.Με το πρόβλημα του στυλου τελικά καταλήξαμε κάπου?Η αλλαγή σε left hand λύνει το πρόβλημα?Άλλα προβλήματ ίσως?Ας μας διαφωτίσουν οι εμπειρότεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dinosmidis

 

Για το πρόβλημα με το πενάκι δεν πιστεύω ότι υπάρχει μόνιμη λύση ως τώρα στα 10. Σε εμένα από τότε που άλλαξα σε left hand mode δεν έχω καταφέρει να το κρασάρω, σε κάποιον άλλο δεν έκανε διαφορά και κρασάρει συνεχώς, μάλιστα υπάρχουν αναφορές και από χρήστες που έκαναν απλά αναβάθμιση στα 10άρια χωρίς να ασχοληθούν με drivers και left hand mode και πάει μια χαρά η πένα, δεν κρασάρει καθόλου. Τι να πω νομίζω τυχαίο πάει ως τώρα...εγώ δεν θα αναβάθμιζα ακόμη αν ήμουν στην θέση σου. Μάλιστα αν δεν βαριόμουν τρελά θα γύριζα και εγώ σε 8άρια...

 

Όσο για το ποιο είναι πιο εργαλείο θα διαφωνήσω και θα σε παραπέμψω σε ένα ποστ μου εδώ (δύο σελίδες πίσω) σχετικά με το τι χρήση θέλει ο καθένας να κάνει. Προσωπικά δεν γυρίζω πια σε tablet χωρίς active digitizer...τόσο πολύ με βόλεψε.

 

Και μια παρατήρηση σχετικά με τα κρασαρίσματα της πένας στα 10άρια...αν βάλετε αντί για πληκτρολόγιο στα text input να γράφετε με την πένα, ακόμη και αν ακουμπάτε την παλάμη σας πάνω δεν κρασάρει με τίποτα, που σημαίνει λογικά ότι την πατάτα δεν την έχει κάνει η MS αφού στο δικό της input δεν καταλαβαίνει τίποτα. Έτσι για να μην τα ρίχνουμε όλα στην μικρομαλακή...

 

@NaGR

 

Που θα βρούμε εδώ μέσα 20 να παραγγείλουμε όλοι μαζί; Εκτός αν ανοίξουμε τοπικ για μαζική παραγγελία το συγκεκριμένο και μαζευτούμε...εγώ πάντως είμαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται πόσο δίνει το κομμάτι

αν το δίνει 4$ εύκολα θα βρεθεί ο αναγκαίος αριθμός

εφόσον δέχεται και paypal θα υπάρξει και διέξοδος απο τα cc

 

το θέμα είναι αν έχει ασχοληθεί κάποιος με alibaba.

εγώ μέχρι aliexpress έχω ασχοληθεί μια φορά και μετά επέστρεψα στο γνώριμα λημέρια του ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι tempered glass αυτό; Εγώ αν είναι είμαι μέσα...τώρα αν κάποιος έχει καμιά δοκιμασμένη λύση...

Δεν νομιζω οτι ειναι.. Ολα αυτα αναφερουν screen protectors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drivers και Tools από Wacom που θα βρούμε;

 

Φαντάζομαι στο site της wacom...κανείς άλλος εμπειρία από το πενάκι στα 10άρια έχει να μας πει; Από left hand mode, από κάποιον driver που του έστρωσε το μηχανάκι κλπ. Θήκη τελικά ακόμη δεν πήρα κάποιος που πήρε και μπορεί να την προτείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θήκη τελικά ακόμη δεν πήρα κάποιος που πήρε και μπορεί να την προτείνει;

 

Ένας φίλος μου πήρε την θήκη της Asus. Ωραία είναι εμφανισιακά που την είδα, έχει δύο θέσεις να τοποθετήσεις το tablet, δεν βάλαμε όμως το tablet γιατί εστάλει ως ελαττωματικό και μείναμε με τη θήκη. Λειτουργικά λοιπόν δε μπορώ να σου πω πως είναι. Μια απλή κομψή θήκη φαίνεται με 26€. Εγώ έψαχνα και γι άλλη αλλά δε βρήκα κάτι που να με ικανοποίησε. Θέλει προσοχή η επιλογή της θήκης λόγω των διαστάσεων του tablet. Να τσεκάρετε τις διαστάσεις τη θήκης και να τις αντιπαραβάλετε με αυτές του Tablet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν απο το public που είναι με πληκτρολόγιο την είδε κανείς απο κοντά να μας πει αν χωράει? O συμφορουμίτης που την είδε απο κοντά είχε πει ότι απο ποιότητα είναι καλή, http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/thikes/belkin-qode-portable-keyboard-case-thiki-pliktrologio-tablet-7-8-mayro/prod5180137pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο public της πόλης μου δεν την έχει live οπότε πάπαλα...το καλύτερο είναι βέβαια ο συμφορουμίτης που την είδε να πάει αν έχει την καλοσύνη με το tablet επιτόπου να μας πει να χωράει και αν δεν κλείνει κανένα από τα κουμπιά...βέβαια με προβληματίζουν οι κριτικές που πήρε η συγκεκριμένη στο public...

 

Πως θα μπορούσαμε να βάλουμε χέρι σε μία θήκη σαν αυτή που έχει και την πολύ βολική "πιάστρα" με το ένα χέρι από πίσω όταν είναι ανοιχτή;

 

http://www.amazon.com/i-BLASON-Asus-VivoTab-Note-Case/dp/B00IDHTRDI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1394483578&sr=8-3&keywords=iblason+asus+note+8

 

Τα ρημάδια τα Capital Controls μας έχουν σπάσει τα νεύρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...