Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ταμπλετάκι είναι μια χαρά 

 

σε 16:10 εγώ δεν θα έπαιρνα 10αρι γιατί οι διαστάσεις του ακυρώνουν σε μεγάλο βαθμό την φορητότητα του.

συν το πενάκι συν το gps προσωπικά δεν έχω δεύτερες σκέψεις.

 

 

αν εντοπίσει κάποιος tempered glass ας δώσει λινκ

γιατί με το πενάκι μετά απο λίγο καιρό θα αρχίσει η φθορά στη επιφάνεια να γίνεται εμφανής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@K_dinos  

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια οποιαδήποτε απλή πένα του εμπορίου όμως δεν είναι active digitizer, δηλαδή δεν θα έχει pressure sensitivity και palm rejection. Όταν θα ακουμπάς την παλάμη σου στην οθόνη όπως θα γράφεις αυτό θα γράφει και εκεί που ακούμπησες. Να μου πεις ωραία δεν θα ακουμπάω την παλάμη μου...δύσκολο ειδικά σε 10άρι tablet...πολύ δύσκολο. Εγώ πάντως που άρχισα να χρησιμοποιώ κατά κόρον την γραφίδα δεν παίζει να γυρίσω σε touch screen χωρίς active digitizer. Καλά είπε σε άλλο νήμα ο alextrela ότι το συγκεκριμένο tablet είναι εισαγωγή στον κόσμο των Surface της Microsoft...ειδικά τώρα στα windows 10, όπου σε ΚΑΘΕ text input αναγνωρίζει γραφή και στα αγγλικά και στα ελληνικά...

 

 

@NaGR

 

Για tempered glass είμαι και εγώ μέσα σε πιθανή παραγγελία αν εντοπίσουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ερωτημα ειναι αν το 81C και το δικο μας εχουν τις ιδιες διαστασεις οθονης

 

edit δεν ειναι ιδια, διαφερουν κατα αρκετα χιλιοστα στις εξωτερικες διαστασεις και με ασφαλεια υποθετω οτι αυτη η διαφορα θα μεταφερεται και στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τις ερωτησεις του amazon

 

Customer Questions & Answers

A:

Just VivoTab 8
MMA answered on May 5, 2015
 

A:

I believe just the vivotab 8. The note is a little bit different in size and shape
Caleb answered on May 9, 2015

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο χρόνο σας πήρε η αναβάθμιση στα 10 ?

 

Εγώ είχα πρόβλημα με την αναβάθμιση, για να κάνει τις αρχικές ενημερώσεις στα 8 πέρασαν αρκετές ώρες, δεν συνέχιζε ενώ είχε κανονικά ιντερνετ, έκανα επανεκκινήσεις και τις έκανε εγκατάσταση λίγες λίγες, συνολικά μετά από μια ολόκληρη μέρα κατάφερα να το αναβαθμίσω πλήρως στα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ δύσκολο απο ali express αυτή τη περίοδο.

ούτε paypal δουλεύει εκεί.

άρα μόνο με κάρτα τράπεζας του εξωτερικού(που εγώ δεν έχω)

 

επιπλέον ο συγκεκριμένος έχει μόνο 14 πωλήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετες ώρες κατάφερα να αναβαθμίσω στα 10..έχω περίπου 9 gb ελεύθερα..τί μπορώ να κάνω για να κερδίσω περισσότερο χώρο ? Από ότι είδα έχει και μία 8αρα micro sd ( recovery ) μπορώ να την βγάλω και να προσθέσω μια δικιά μου ?

Μπορώ να να διγράψω ό,τι έχει μέσα και να την χρησιμοποιήσω κανονικά σε άλλη συσκευή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετες ώρες κατάφερα να αναβαθμίσω στα 10..έχω περίπου 9 gb ελεύθερα..τί μπορώ να κάνω για να κερδίσω περισσότερο χώρο ? Από ότι είδα έχει και μία 8αρα micro sd ( recovery ) μπορώ να την βγάλω και να προσθέσω μια δικιά μου ?

Μπορώ να να διγράψω ό,τι έχει μέσα και να την χρησιμοποιήσω κανονικά σε άλλη συσκευή ?

Αν δεν έχεις σκοπό να ξαναγυρίσεις στα 8αρια, κάνε αναζήτηση εργαλεία διαχείρισης> εκκαθάριση δίσκου> εκκαθάριση αρχείων συστήματος , και θα απελευθερώσεις από εκεί αρκετά gb, επίσης μετά διέγραψε το windows.old φάκελο από το δίσκο του, αυτά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις σκοπό να ξαναγυρίσεις στα 8αρια, κάνε αναζήτηση εργαλεία διαχείρισης> εκκαθάριση δίσκου> εκκαθάριση αρχείων συστήματος , και θα απελευθερώσεις από εκεί αρκετά gb, επίσης μετά διέγραψε το windows.old φάκελο από το δίσκο του, αυτά...

σχεικά με την micro sd ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στα παιδιά. Εχτές το πρόλαβα από public στα 129.Τέρας  B)

Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα όμως, το micro usb που συνδέω σε usb,π.χ. για ένα ποντίκι, λίγο ελαφρώς δεξιά αρίστερα και χάνεται,είναι σαν να το βγάζω και να το ξαναβάζω. πολύ ενοχλητικό όμως! έχεται συνδέσει κάτι τέτοιο οτιδήποτε στην micro usb θύρα.εκτός του μανήσιου καλωδίου που αυτό κουμπώνει μία χαρά,έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο; 

 

*Επίσης, μου πρότειναν και 3 χρόνια + εγγύηση με 30 ευρώ,25% έκπτωση αν είσαι φοιτητής. Αξίζει;

 

 


Μην διαγράψεις την micro sd. Πάρε μια 16άρα ή 32άρα, δεν είναι ακριβές.

Υπάρχει πρόβλημα αν διαγραφούν αυτά που έχει μέσα η κάρτα; Γιατί πρόλαβα και την έκανα format με την προοπτική να την έχω σαν extra αποθηκευτικό.

Επεξ/σία από constantineparas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...