Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι, με υδρόψυξη. Πήγαινε έως 2240 για αυτό και κατέχει ακόμα (αν δεν κάνω λάθος) την πρώτη θέση σε graphics score στο firestrike στις 1060 3gb (14736 - http://www.3dmark.com/fs/10945952).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέει το χρήμα στην NV και δικαίως ρέει βέβαια γιατί οι ''απέναντι'' τον έπαιζαν ως τώρα..

 

NVIDIA Announces Financial Results for Second Quarter Fiscal 2018
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταπήδησα στο πράσινο στρατόπεδο συγκεκριμένα από Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4G σε Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB WindForce OC.

Λόγος ότι στα games που παίζω (αποκλειστικά sim racing πχ Assetto Corsa, rf2 κτλ) η nvidia τα πάει αποδεδειγμένα καλύτερα.

Εντυπώσεις / συγκρίσεις αργότερα.

 

@Spartan117 έχεις κάπου τα βήματα για undervolting/overclock κτλ? Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταπήδησα στο πράσινο στρατόπεδο συγκεκριμένα από Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4G σε Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB WindForce OC.

Λόγος ότι στα games που παίζω (αποκλειστικά sim racing πχ Assetto Corsa, rf2 κτλ) η nvidia τα πάει αποδεδειγμένα καλύτερα.

Εντυπώσεις / συγκρίσεις αργότερα.

 

@Spartan117 έχεις κάπου τα βήματα για undervolting/overclock κτλ? Thanks

 

Μια 470 και μια 1060 (σε λιγότερο βαθμό) κοστίζουν συνολικά αυτήν την εποχή περίπου όσο μια 1080 (just saying) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 470 και μια 1060 (σε λιγότερο βαθμό) κοστίζουν συνολικά αυτήν την εποχή περίπου όσο μια 1080 (just saying) :-D

Ανταλλαγή έγινε (σχεδόν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και πολυ ενημερωμένος από gpu τελευταία αλλα έψαχνα να αλλάξω την 970, είδα μια gigabyte 1080ti black edition στο massdrop στα 576e τελική και την χτύπησα. Αν δεν φάω κανα τελωνείο λογικά δεν ειναι πολυ καλή τιμή και value atm?? Δεν περιμένουμε τιποτα volta άμεσα και οι amd ειναι χειρότερες σωστά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 1080ti είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει...

 

Άμα σου έρθει και χωρίς τελωνείο θα είναι μια εξαιρετική τιμή στα 576.. Βασικά σίγουρα είναι 1080ti? γιατί η τιμή είναι λίγο χώμα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και πολυ ενημερωμένος από gpu τελευταία αλλα έψαχνα να αλλάξω την 970, είδα μια gigabyte 1080ti black edition στο massdrop στα 576e τελική και την χτύπησα. Αν δεν φάω κανα τελωνείο λογικά δεν ειναι πολυ καλή τιμή και value atm?? Δεν περιμένουμε τιποτα volta άμεσα και οι amd ειναι χειρότερες σωστά??

 

Ακόμα και αν γλιτώσεις το τελωνείο, δε θα γλιτώσεις από εδώ:

 

 

maxresdefault.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ισχύει ότι οι nVidia δεν παίζουν καλά με AMD επεξεργαστές;;

 

Εγώ πιο πολλές φορές έχω δει σε benches να έχουν θέματα οι amd κάρτες με τους amd επεξεργαστές πάντως παρά οι nvidia με τον ίδιο επεξεργαστή. Oi amd κάρτες έχουν΄λίγο μεγαλύτερο overhead στους drivers σε dx11 από τις nvidia και αυτό ίσως επηρεάσει πιο πολύ κάποιους amd επεξεργαστές που δεν έχουν τόσο δυνατό ipc όσο αυτοί της intel. Το μόνο θέμα που υπήρχε είναι με το install των amd chipset drivers που κάποτε σκάλωνε αν είχες nvidia κάρτα (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H 1080ti είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει...

 

Άμα σου έρθει και χωρίς τελωνείο θα είναι μια εξαιρετική τιμή στα 576.. Βασικά σίγουρα είναι 1080ti? γιατί η τιμή είναι λίγο χώμα

Σίγουρα ειναι 1080ti θα βάλω το link αργότερα τώρα ειμαι από κιν, απλα φοβάμαι τελωνείο και εγγύηση λόγο USA να πω την αλήθεια..

 

edit:

Αυτη ειναι,

https://www.massdrop.com/buy/45703

 

Το paypal 576ε με χρέωσε.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει τελωνείο κατά μεγάλο ποσοστό δυστυχώς. ΕΚΤΌΣ και στο ποσό μέσα σου είχε και υπολογισμένα-προπληρωμενο το τελωνείο αλλά δε νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...