Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα περισσότερα παιχνίδια δουλεύει στο 40 με 50% σε αυτό το ποσοστό λειτουργίας χρονίζει στα 1960 το θεωρώ άσκοπο να είναι τόσο ψηλά και τσάμπα ανεβάζει θερμοκρασίες ... Δεν ξέρω μπορεί να είναι και λάθος η άποψή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρονιζει οσο περισσοτερο μπορει βαση καταναλωσης , vοltage και θερμοκρασιας.

 

Αμα του βαλεις crysis 3 θα εχει μικροτερο χρονισμο γιατι θα φτασει το limit σε καπoιο απο αυτα.

απο θερμοκρασια θα προσπαθει να κανει boost μεχρι τους 82 celsiou.

Καλο θα ηταν να μην το πειραξεις γιατι ετσι δουλευει φισιολογικα.

 

Για παραδειγμα η gtx970 που εχω εχει clock 1152 turbo clock 1300 και στα games παει στα 1400 mhz μεχρι 80 celsiou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι γίνετε και έχουν εξαφανιστεί οι GTX1080 από την ελληνική αγορά? παντού βλέπω μη διαθέσιμες, από τις 12/6 έχω παραγγείλει 2 (από 2 διαφορετικά καταστήματα) και μου λένε ότι ο προμηθευτής δεν έχει ακόμα stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί, είναι διαθέσιμες οι AMD?

 

Παίζει να είναι η χειρότερη εποχή που θυμάμαι τα τελευταία 5-6 χρόνια για αγορά κάρτας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bitcoin gpu mining ,o google θα σου απαντησει οποιες παραπανω αποριες :)

αυτό μονό με τις AMD κάρτες, στο εξωτερικό μια χαρά διαθεσιμότητα υπαρχή στις GTX1080 για παράδειγμα, ενώ εδώ τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει κανένας prey σε 1080 ti να μ πει από frames τι παίζει;Διάβαζα για 80-90 σε 4κ αλλά εγώ βλέπω 45-55 πέφτει και στα 38 κάποιες στιγμές.Δεν ξέρω μήπως φταίει το dsr ή αν έτσι απλά δουλεύει.Max settings εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει κανένας prey σε 1080 ti να μ πει από frames τι παίζει;Διάβαζα για 80-90 σε 4κ αλλά εγώ βλέπω 45-55 πέφτει και στα 38 κάποιες στιγμές.Δεν ξέρω μήπως φταίει το dsr ή αν έτσι απλά δουλεύει.Max settings εννοείται.

Πάνω κάτω τόσα frames πιάνει σε 4κ η 1070 μου οπότε όχι δεν είναι φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι εννοείς μετά το patch που φτιάξανε τις σκιές;

 

Btw,η κάρτα δουλεύει 100% στα 1986,η cpu κανονικά στα 4.6,δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παίζει κανένας prey σε 1080 ti να μ πει από frames τι παίζει;Διάβαζα για 80-90 σε 4κ αλλά εγώ βλέπω 45-55 πέφτει και στα 38 κάποιες στιγμές.Δεν ξέρω μήπως φταίει το dsr ή αν έτσι απλά δουλεύει.Max settings εννοείται.

 

Half-res ssr και ολα maxed = 60 fps lock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ,γιατί νόμιζα ότι κάτι τρέχει με τα νούμερα που έβλεπα,εγώ παίζω σε full ssr,heaven που έτρεξα είναι ίδιο με τα reviews.Προφανώς μου κόβει λίγο από τη cpu,τη δουλεύω σε 6600κ,ο 6700κ θα είναι παροπλισμένος για κάποιο διάστημα!Κ ίσως και το dsr.

 

Btw,ωραίο παιχνιδάκι!

 

Edit Πειραματίστηκα χθες,μέσα στο γραφείο του Morgan βλέποντας το looking glass έχω 38 frames.Απενεργοποιώντας το ΑΑ ή βάζοντας το ssr σε half δεν βελτιώνεται.Βάζοντας τη cpu σε stock από 4.6 πέφτω στα 30.Μάλλον bottlenec σε συγκεκριμένα σημεία αν και η κάρτα είναι στο 99%.Θα κάνω κ ένα format μήπως φταίει ότι πέρασα από 2500κ σε skylake χωρίς να το κάνω

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα  ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την MSI GTX 1060 gaming X Γιατί είναι η πρώτη Nvidia που περνάει απο τα χέρια μου. Έχω μία απορία σχετικά  με τα  clocks   και συγκεκριμένα στο World of Tanks Το έχω παρατηρήσει   Ότι η κάρτα γραφικών υπερχρονίζετε Όπως φαίνεται και στη φωτό http://prntscr.com/fotq5g  σε αλλά δύο games που την δοκίμασα παίζει σταθερά στα 1569MHz Αναγκαστικά Παίζω στο silent mode   στα 1860MHz Μιας και δεν βρίσκω διαφορά   gaming mode  overclock mode

Κατανοώ ότι πιθανόν είναι φυσιολογικό γιατί έχω δει αντίστοιχα βίντεο στο YouTube με GTX 1060 και όλες   χρονίζον ταν  ψηλά Απλά θα ήθελα να μάθω το λόγο. ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...