Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω μια απορια, μπορει καποιος να μου πει, εφοσον εχω ρυθμησει στο nvidia inspector ''prefer maximum perfomance'' δηλαδη να τρεχει στα φουλ η gpu αλλα μονο σε συγκεκριμενα games και οχι σε global profile, υπαρχει πιθανοτητα την ωρα που ανοιγω το game αλλα χωρις να παιζω απλα για να κανει download καποιο update οπως στα screenshot που εχω ανεβασει να μου δουλευει και τοτε στα max η gpu ή μονο οταν τρεχω το game κανονικα συμβαινει αυτο?

Εάν έχεις σετάρει Max Perfomance για συγκεκριμένα παιχνίδια, δυστυχώς ενεργοποιείται ακόμη και όταν παίζει ο αποκάτω σου. Καλού κακού μην το σκέφτεσαι καθόλου γιατί ενεργοποιείται ακόμη και εάν σκέφτεσαι το παιχνίδι!

 

Δυστυχώς μόνο ένας Ορόκου Σάκι θα μπορούσε να σου απαντήσει αλλά, όπως και ο Αίλουρος, απουσιάζει!

 

Φιλικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά πήρα μία GTX 1080ti  και όταν παίζω η κάρτα από μόνη της  χρονίζεται πάρα πολύ ψηλά (Max κατασκευαστή Boost: 1683 MHz και η δικιά μου πάει1960mhz)  Είναι φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποίηση δεν υπάρχει, μόνο αν μπορούσαμε να επέμβουμε στο bios του Pascal θα γινόταν.

Ναι δεν ειναι ουσιαστικη απενεργοποιηση αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

έχουμε οδηγίες το πώς γίνεται αυτό

Αληθεια ,γιατι σε ενοχλει?Τσαμπα επιδοσεις σου δινει,φοβασαι μη σου χαλασει τη καρτα?

Αστο και απολαυσε τη καρτα σου,κατι ξερουν που το βαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...