Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικα με το πιστοποιητικο σπουδων,τι γινεται οταν δεν εχεις τελειωσει την σχολη σου?

 

Τονίζεται ότι κατά το πέρας ή τη διακοπή της αναβολής  λόγω σπουδών πρέπει απαραίτητα οι σπουδαστές να υποβάλλουν πιστοποιητικά γραμματικών - τεχνικών γνώσεων (απόφοιτοι TEI - AEI, μεταπτυχιακές σπουδές, διδακτορικό δίπλωμα) καθόσον πρόθεση - απόφαση της ηγεσίας είναι να συνδέονται άμεσα οι γραμματικές - τεχνικές γνώσεις τόσο με την επιλογή σε Όπλα - Σώματα, όσο και με την απονομή ειδικoτήτων κατά τη διάρκεια της θητείας τους.

 

 

Εγω που δεν εχω τελειωσει 8α παω απλα μια βεβαιωση σπουδων? Σχετικα με το οτι πρεπει να περνας 1 τουλαχιστον μαθημα το 6μηνο η το χρονο δεν θυμαμαι,ισχυει? πως το μαθαινουν αν παω μονο μια βεβαιωση σπουδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το πιστοποιητικο σπουδων,τι γινεται οταν δεν εχεις τελειωσει την σχολη σου?

 

 

Εγω που δεν εχω τελειωσει 8α παω απλα μια βεβαιωση σπουδων? Σχετικα με το οτι πρεπει να περνας 1 τουλαχιστον μαθημα το 6μηνο η το χρονο δεν θυμαμαι,ισχυει? πως το μαθαινουν αν παω μονο μια βεβαιωση σπουδων?

μια βεβαιωση προσφατη και εισαι ενταξει, αυτο μου ζητησαν και εμενα.

Πρεπει να δηλωνεις 1 τουλαχιστον μαθημα το 6μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται σαν πεζικάριος να παρουσιαστώ σε στρατόπεδο πυροβολικού ? Με ποια λογική ?

 

κλεινουν κεντρα και σε πανε για βασικη σε μεγαλα κεντρα ΠΒ, όπου λαχει κυριολεκτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται σαν πεζικάριος να παρουσιαστώ σε στρατόπεδο πυροβολικού ? Με ποια λογική ?

Πλεον Αυλωνα/Θηβα παρουσιαζονται οι παντες απο πεζικο εως υγειονομικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεκοψα την αναβολη μου,στην αίτηση ομως ειδα οτι εχει κατι για μειωμενη θητεια,αλλα δεν εβαλα κατι επειδη μου ειπαν να αφησω κενα τα πεδία που ηταν οι διαφορες ατησεις,και ξεχασα να το  αναφερω οταν εδωσα το χαρτι. Τι να κανω τωρα,παιζει ρολο αυτο η να μην ανησυχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλεινουν κεντρα και σε πανε για βασικη σε μεγαλα κεντρα ΠΒ, όπου λαχει κυριολεκτικά...

 

 

Πλεον Αυλωνα/Θηβα παρουσιαζονται οι παντες απο πεζικο εως υγειονομικο..

 

Το θέμα είναι ότι Θήβα έχει κέντρο και πεζικού...Τον Γενάρη ας πούμε που πήρα αναβολή ήταν να παρουσιαστώ πάλι Θήβα όπως και τώρα αλλά στο κεν πεζικού όχι στου πυροβολικού γιαυτο μου προκαλεί μια έκπληξη τώρα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεκοψα την αναβολη μου,στην αίτηση ομως ειδα οτι εχει κατι για μειωμενη θητεια,αλλα δεν εβαλα κατι επειδη μου ειπαν να αφησω κενα τα πεδία που ηταν οι διαφορες ατησεις,και ξεχασα να το  αναφερω οταν εδωσα το χαρτι. Τι να κανω τωρα,παιζει ρολο αυτο η να μην ανησυχω?

μην ανησυχεις φιλαρακι το θεμα ειναι να πας με οικογενειακη κατασταση κλπ οταν παρουσιαστεις στην στρατολογια και να τους το πεις οπως επισης να το δηλωσεις οταν παρουσιαστεις στα εγγραφα που θα σου δωσουν τωρα δεν παιζει κανεναν ρολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οταν παρουσιαστω στο ΚΕΝ?

 

τοτε δινουμε δηλαδη ολη την χαρτουρα?

 

πχ οικογενειακη κατασταση,ακτινογραφια θωρακα,ταυτοτητες,πτυχια κλπ

 

Πριν την καταταξη δεν πρεπει να παω κατι στην στρατολογια που βρισκομαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πτυχιο ομως. Εδωσα βεβαιωση σπουδων τωρα που σταματησα την αναβολη,αυτο δεν αρκει?

Λεει σε πιο εξαμηνο βρισκομαι ποτε γραφτηκα κλπ,θα ηταν αδυνατο αλωστε να εχω τελειωσει την σχολη απο τωρα.

 

Λες να θεωρηθει κακη χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι δεν θα εχεις προβλημα..αμα σε ειχαν ξεγραψει απο την σχολη ομως θα ειχες..μην ανησυχεις φιλε..οταν παρουσιαστεις θα δηλωσεις τα παντα επισης επειδη εισαι μειωμενης θητειας δικαιουσαι παραπανω χρηματα να πας και στο οικονομικο να τα ξανα προσκομισεις τα εγραφα αλλα αυτο οταν παρεις μεταθεση στην μοναδα που θας οχι οταν εισαι στο κεντρο απλα στο λεω να το ξερεις γιατι αλλο τμημα η στρατολογια της μοναδας αλλο το οικονομικο

 

αυτα καλη θητεια να εχεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...