Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^^ Είναι λογικά ο αρχικός στρατολογικός αριθμός....και εμένα άρχιζε από 117 που είμαι από Χανιά.Σίγουρα όμως δεν έχει κέντρο για στρατό ξηράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^^ Είναι λογικά ο αρχικός στρατολογικός αριθμός....και εμένα άρχιζε από 117 που είμαι από Χανιά.Σίγουρα όμως δεν έχει κέντρο για στρατό ξηράς.

και εγω χανιωτης, αν και μενω αθηνα καιρο τωρα, απλα εχω ακομα τα δικαιωματα εκει. θα δω τοτε που θα με στειλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτους που εχουν παρει αναβολη για λογους υγειας ισχυει οτι λεει παρακατω:

https://www.stratologia.gr/pdf/%ce%a0%ce%9b%ce%97%ce%a1%ce%9f%ce%a6%ce%9f%ce%a1%ce%99%ce%91%ce%9a%ce%9f%20%ce%95%ce%9d%ce%a4%ce%a5%ce%a0%ce%9f%20%ce%93%ce%99%ce%91%20%ce%91%ce%9d%ce%91%ce%92%ce%9f%ce%9b%ce%95%ce%a3%20%ce%a5%ce%93%ce%95%ce%99%ce%91%ce%a3.pdf

Αρα εγω ασχετα με το γινεται με τους υπολοιπους,εφοσον τελειωνει η αναβολη μου στα μεσα του Σεπτεμβρη θα μπω Νοεμβριο?Αν για οποιονδηποτε λογο με στειλουν Γεναρη,τι μπορω να κανω?Υπαρχει καποια σχετικη αιτηση ωστε να μπω αμεσως με την ερχομενη ΕΣΣΟ ή δεν ισχυει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μεχρι ποτε πρεπει να σταματησω την αναβολη για να μπω τον Γεναρη; ειναι μεγαλη η εσσο του Γεναρη ; εγω ειμαι 23 λογω σπουδων(τει λογιστικης , πτυχιακη εργασια θελω μονο και πρακτικη για πτυχιο) , πιστευω να υπαρχουν και αλλα παιδια στην ηλικια μου :P

edit: και απο εγω απο Χανια ειμαι ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μεχρι ποτε πρεπει να σταματησω την αναβολη για να μπω τον Γεναρη; ειναι μεγαλη η εσσο του Γεναρη ; εγω ειμαι 23 λογω σπουδων(τει λογιστικης , πτυχιακη εργασια θελω μονο και πρακτικη για πτυχιο) , πιστευω να υπαρχουν και αλλα παιδια στην ηλικια μου :P

edit: και απο εγω απο Χανια ειμαι ;)

Και εγω τελειοφοιτος τον Γεναρη ειχα μπει αλλα παλι καλα που ειχα αφησει μαθηματα και τσιμπησα καμια αδεια για εξεταστικη και καλα.Παιδια υπηρχαν οι καλυτερες περιοδοι να μπεις ειναι κυριως Σεπτεμβριο και μετα Νοεμβριο.

Και οπως συνηθιζω ανα καιρους οταν βλεπω αρκετο κοσμο να ετοιμαζεται για το στρατο ,και επειδη οπως ξερουμε στρατος=παραλογο,αφθιερωμενο σε οσους θα μπουν στις επομενες(πιο προσφατες ΕΣΣΟ) :D

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι πανε αεροπορια δεν εχει κανεις τους βυσμα χαχαχα ενταξει δηλαδη ειστε επιλεκτοι εσεις που σας παιρνουν και οι αλλοι που σταζουν στον εβρο οι ακυροι

 

χαχαχα τι κάνουν στον Έβρο λέει? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , μεχρι ποτε πρεπει να σταματησω την αναβολη για να μπω τον Γεναρη; ειναι μεγαλη η εσσο του Γεναρη ; εγω ειμαι 23 λογω σπουδων(τει λογιστικης , πτυχιακη εργασια θελω μονο και πρακτικη για πτυχιο) , πιστευω να υπαρχουν και αλλα παιδια στην ηλικια μου :P

edit: και απο εγω απο Χανια ειμαι ;)

Για να μπεις γεναρη ετσι οπως ειναι τα πραγματα με αυτα που μου ειπαν, τωρα εως βαρια βαρια τελη σεπτεμβρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να σε πανε στον κυπριακό στρατό κ οχι στον τουρκικό ?

Κυπριακό στρατό ΔΕΝ πας παρόλα αυτά εάν δεν είσαι Πεζικο αλλά Πυροβολικό, Τεθώρακας, Καταδρομέας στταννταρτ θα  κάνες με Κυπρέους.

 

Για ΄Ερευνα Πληροφορικής ή Διαβηβάσεις πιστεύκω παίζει και τα 2.

 

Εκτός εάν εννοεις να Αλλάξειις την Ελληννική Ιθαγένεια με Κυπριακή τότε εκεί δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αυξηθεί εδώ και κάμποσα χρόνια...

 

αι στα διαλα... και ειναι και απο τα πρωτα αποτελεσματα στο google αυτο το site...

 

εστω αν κανω αναβολη την επομενη βδομαδα στην χειροτερη θα μπω ιανουριο και οχι φεβρουαριο που νομιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυπριακό στρατό ΔΕΝ πας παρόλα αυτά εάν δεν είσαι Πεζικο αλλά Πυροβολικό, Τεθώρακας, Καταδρομέας στταννταρτ θα  κάνες με Κυπρέους.

 

Για ΄Ερευνα Πληροφορικής ή Διαβηβάσεις πιστεύκω παίζει και τα 2.

 

Εκτός εάν εννοεις να Αλλάξειις την Ελληννική Ιθαγένεια με Κυπριακή τότε εκεί δεν ξέρω τι παίζει.

 

Ο συγκεκριμενος ελπιζει να γινει μονιμας απο την πισω πορτα οποτε ρωταει για κυπρο μηπως μπορεσει να χωθει εκει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...