Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιες ερωτησεις..

 

1. Πριν παω στο κεντρο χρειαζομαι ακτινογραφιες απο δημοσιο νοσοκομειο ή θα μου κανουν μετα στο 401; Μπορω με το χαρτι απο την αστυνομια να παω 401 να κανω;

 

2. Αν εχω καποιο προβλημα πχ κηλες στη μεση ή κατι αλλο, το δηλωνω στο χαρτι που μου δινουν στο κεντρο και θα με πανε 401 να τις δουνε; Θα πρεπει να εχω καποιο χαρτι ιδιωτη που εχω παει με πορισμα μαγνητικης πχ;

 

3. Αν με πανε 401 ποτε θα με πανε; Την αλλη μερα;

4. Εκει θα μου κανουν εξετασεις για να δουν και αυτοι το προβλημα, ή απλα μια βασικη σωματικη εξεταση  απο γιατρο και τελος;

 

5. Κινητο μαζι αφηνουν; Το κρυβω τσαντα; Αξιζει να παρω καλο κινητο ή να παρω το 2ο μου;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το (5) εξαρτάται το κέντρο απότι κατάλαβα γιατί πολλά πράγματα σε πολλά κέντρα απαγορεύονται , αλλά ολοι έχουν . 

ΠΧ Σπάρτη απαγορεύονται στο κεντρο τα sleeping bags, ωστόσο όλοι έχουν.

Άλλοι θα σου πουν να παρεις μια μπαχατελα και το καλο να το κρυψεις καπου στην τσαντα.

 

Εγω ωστόσο δεν θα το ρισκάρω και θα παω με ενα σαβουροκινητο . Εναν μηνα ας μην μπουμε Facebook.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ερωτησεις..

 

1. Πριν παω στο κεντρο χρειαζομαι ακτινογραφιες απο δημοσιο νοσοκομειο ή θα μου κανουν μετα στο 401; Μπορω με το χαρτι απο την αστυνομια να παω 401 να κανω;

 

 

Και να μην πας θα σε στείλουν να βγάλεις όταν παρουσιαστείς. Ναι, μπορείς να πας στο 401 ή σε όποιο άλλο νοσοκομείο σε βολεύει. συνήθως γίνεται πανικός στο 401 - θα χάσεις πολύ χρόνο.

 

 

Και χαρτί να μην έχεις από γιατρό, αν έχεις κάποιο πρόβλημα θα το βρουν αυτοί. Δεν ξέρω και κατά πόσο δίνουν βάση σε χαρτιά ιδιωτικών γιατρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ερωτησεις..

 

1. Πριν παω στο κεντρο χρειαζομαι ακτινογραφιες απο δημοσιο νοσοκομειο ή θα μου κανουν μετα στο 401; Μπορω με το χαρτι απο την αστυνομια να παω 401 να κανω;

 

2. Αν εχω καποιο προβλημα πχ κηλες στη μεση ή κατι αλλο, το δηλωνω στο χαρτι που μου δινουν στο κεντρο και θα με πανε 401 να τις δουνε; Θα πρεπει να εχω καποιο χαρτι ιδιωτη που εχω παει με πορισμα μαγνητικης πχ;

 

3. Αν με πανε 401 ποτε θα με πανε; Την αλλη μερα;

 

4. Εκει θα μου κανουν εξετασεις για να δουν και αυτοι το προβλημα, ή απλα μια βασικη σωματικη εξεταση  απο γιατρο και τελος;

 

5. Κινητο μαζι αφηνουν; Το κρυβω τσαντα; Αξιζει να παρω καλο κινητο ή να παρω το 2ο μου;

 

Ευχαριστω

1.Χρειαζεται ναι αλλα δεν ειναι αναγκαιο.Σε μας στην Τριπολη ρωταγανε ποσοι δεν ειχαν ακτινογραφια για να τους παρουν να πανε να βγαλουν οταν πρωτοπαρουσιαζονταν.

 

2.Στο κεντρο σε ρωτανε για τα προβληματα υγειας που εχεις. Σαν επιβεβαιωτικο χαρτι φανταζομαι ισχυ θα εχει μονο αν ειναι απο νοσοκομειο.

 

3.Αναλογα που θα παρουσιαστεις οπως καταλαβες.

 

4.Κυριως το δευτερο αν αναλογιστουμε οτι στα κεντρα μαζευονται εκατονταδες φανταροι και πρεπει την πρωτη μερα που παρουσιαζεσαι να εχουν ξεμπερδεψει με ολους πανω κατω.

 

5.Κινητο μαζι δεν αφηνουν παρα μονο αν δεν εχει καμερα απο πισω.

Γενικα στον στρατο δεν αξιζει να παρεις καλο κινητο γιατι εκτως των αλλων ειναι και πολλα κρουσματα με κλοπες που παιζουν αρα καταλαβαινεις.

Αν γενικα θες να παρεις smartphone να παρεις οταν φυγεις απο το κεντρο και πας στην μοναδα μετα.

Επισης με βαση το παραπανω που σου ειπα θα σου προτεινα να αγοραζες καποιο φθηνο με καλη μπαταρια τυπου Xiaomi Redmi 3 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.Στο κεντρο σε ρωτανε για τα προβληματα υγειας που εχεις. Σαν επιβεβαιωτικο χαρτι φανταζομαι ισχυ θα εχει μονο αν ειναι απο νοσοκομειο.

 

Ξερει κανεις τι ισχυει για συμπληρωματα? Αν εχω χαρτι απο ιδιωτικό γιατρο θα το δεχτουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάνε , ειδικά μετά από επιστροφή από έξοδο ;) ;) ;)


71η Α/Μ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ << ΠΟΝΤΟΣ >> στην Ν.Σάντα - Κιλκίς , ξέρει κανείς τίποτα για την μονάδα ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο κανει αυτο ; Τι δυνατοτητες εχει ;

Τηλεφωνική κλήση πραγματοποιεί , για τις υπολοιπες εξαρταται και αυτο απο την μοναδα που θα βρισκεσαι, ωστε να τις αξιοποιησεις ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι ισχυει για συμπληρωματα? Αν εχω χαρτι απο ιδιωτικό γιατρο θα το δεχτουν?

Στη μοναδα ισως ειναι οκ. Εγω εφερα κουτι τεραστιο με πρωτεινες κρεατινες και τπτ δεν ειπαν.(για εναν body builder)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με κινητό στο στρατό τι προτείνετε; Στο ΚΕΝ θα έχω ένα νοκια από τα κλασικά. Έπειτα όμως μπορώ να πάρω το lg v10 μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Παρουσιάζομαι (ΚΕΕΔ) σε 15 μέρες και ψάχνω το κατάλληλο κινητό για μέσα χωρίς κάμερα.Θέλω να έχει καλή μπαταρία και να εχει ράδιο ενώ δεν με νοιάζει εαν είναι dual sim.
Φαντάζομαι πως το θέμα έχει χιλιοειπωθει και απο άλλους στην ίδια θέση αλλα βρίσκω συνεχώς διαφορετικά μοντέλα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...