Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξίζει να το πάρω ή θα μου πρίξουν τα @@ οτι είμαι γιωτάς και μλκίες? Οτι έχω πρόβλημα έχω, ειδικά εδώ και κανα μήνα με έχουν ξεσκίσει στον πόνο.

αμα δε φαιρεσαι σα γιωτομπαλο και δε προσπαθεις ολη την ωρα να χωσεις τους υπολοιπους γιατι δε μπορεις το ενα και δε μπορεις το αλλο,  κανεις δε προκειται να σε πει γιωτα 

 

αμα κανεις σα γιωτας ολη μερα αυτο θα ακους 

 

δε νομιζω οτι εχει καποιος προβλημα με ενα ατομο που εχει θεμα υγειας, οσο δε το κανει τεραστιο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ σε αγγαρείες δεν έχω πρόβλημα, σκέψου καλοκαίρι που δούλευα σε μια ταβέρνα μάζευα γόπες συχνά χωρίς να μου το πουν. Δηλαδή πιο εύκολο θεωρώ να κάνω αγγαρεία και να μην έχω κανέναν πανω απο το κεφάλι μου.... Αν βγω Ι1 και σε κάποια φάση που με πονέσουν, γιατί είναι και κολόπονος, θα το δεχτούν ή θα με πρίζουν? Δεν θα μπώ άμεσα, σκέφτομαι για Οκτώβρη αλλα θέλω να γνωρίζω, να τους πω ας πούμε έχω θέμα χονδροπάθεια και θα με εξετάσουν αυτοί ή θα πρέπει να πάω και με χαρτιά απο γιατρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις I1 είναι μετά ιστορία να αλλάξεις το γιώτα σου (γίνεται βέβαια), αλλά όσο δεν υπάρχει κάποιο χαρτί για τα πόδια σου για το στρατό δεν έχεις κανένα πρόβλημα

 

Τα πονάω κτλ δε μετράνε, το χαρτί που λέει ελεύθερος ορθοστασίας μετράει και μόνο. Άποψή μου, πες από την αρχή το πρόβλημα σου και βγες αοπλος εφόσον υπάρχει θέμα και μη ταλαιπωρηθείς χωρίς λόγο, γιατί στη συνέχεια χωρίς χαρτιά μπορεί να ταλαιπωρηθείς αρκετά

 

Μη νομίζεις ότι θα κωλωσουν αν χρειαστεί να σε αφήσουν και κανα 6ωρο σερί ορθοστασία

 

Επίσης τα αρβυλα είναι πολύ ζόρι για τα πόδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άρβυλα το ξέρω, με τίποτα γιωτοπάπουτσα με βλέπω να γυρνάω, αυτό που λες θα κάνω. Θα τους αναφέρω το πρόβλημα και λογικά θα με στείλουν να με εξετάσει γιατρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να το πάρω ή θα μου πρίξουν τα @@ οτι είμαι γιωτάς και μλκίες? Οτι έχω πρόβλημα έχω, ειδικά εδώ και κανα μήνα με έχουν ξεσκίσει στον πόνο.

 

Παιζει να σε σκωτιζουν αλλα παρε κανα στυλο να τους γραφεις εκει που δεν πιανει μελανι.

 

Αμα εχεις ακτινογραφιες/μαγνητικες/γνωματευσεις γιατρων παρτα μαζι σου στο στρατιωτικο νοσοκομειο που θα σε πανε για να βγαλουν ακρη με το προβλημα σου. Συμφωνα με τον νομο,ειναι υποχρεωμενοι να σου κανουν εξετασεις στο στρατιωτικο νοσοκομειο και να μην δεχτουν τα χαρτια απο πολιτικο νοσοκομειο αλλα αμα βαριουνται, παιζει απλα να σε βγαλουν Ι4 και να σε στειλουν στην ευχη του θεου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορήγηση Μηνιαίου Επιδόματος σε Οπλίτες τρίτεκνων οικογενειών. Σύμφωνα με πληροφορίες του Onalert ο υφυπουργός Εθνικής Άμυνας Δημήτρης Ελευσινιώτης έχει υπογράψει ήδη σχετική απόφαση.

Το ύψος του επιδόματος ασφαλώς δεν είναι μεγάλο: 35 ευρώ το μήνα είναι το ποσό ,που περισσότερο έχει συμβολικό χαρακτήρα. Αλλά τέλος πάντων είναι κάτι σε σχέση με το τίποτα.


Οι πληροφορίες λένε πως για να αποφευχθεί η γραφειοκρατεία οι οπλίτες, θα μπορούν να λαμβάνουν το επίδομα με την κατάθεση στην Υπηρεσία τους ενός πιστοποιητικού της οικογενειακής κατάστασης συνοδευόμενο από ένα πιστοποιητικό της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος.

 

 

http://www.onalert.gr/stories/miniaio-epidoma-se-stratiotes-poioi-to-pairnoun-poso-tha-einai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορήγηση Μηνιαίου Επιδόματος σε Οπλίτες τρίτεκνων οικογενειών. Σύμφωνα με πληροφορίες του Onalert ο υφυπουργός Εθνικής Άμυνας Δημήτρης Ελευσινιώτης έχει υπογράψει ήδη σχετική απόφαση.

 

Το ύψος του επιδόματος ασφαλώς δεν είναι μεγάλο: 35 ευρώ το μήνα είναι το ποσό ,που περισσότερο έχει συμβολικό χαρακτήρα. Αλλά τέλος πάντων είναι κάτι σε σχέση με το τίποτα.

 

 

Οι πληροφορίες λένε πως για να αποφευχθεί η γραφειοκρατεία οι οπλίτες, θα μπορούν να λαμβάνουν το επίδομα με την κατάθεση στην Υπηρεσία τους ενός πιστοποιητικού της οικογενειακής κατάστασης συνοδευόμενο από ένα πιστοποιητικό της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος.

 

 

http://www.onalert.gr/stories/miniaio-epidoma-se-stratiotes-poioi-to-pairnoun-poso-tha-einai

 

δεν ειναι μεγαλο αλλα μεσα στον στρατο ειναι χρησιμα,αυτα τα 8,62 που τα σνομπαρα πριν μπω,ηταν πολυτιμα οταν εμπαινε ο μηνας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μεγαλο αλλα μεσα στον στρατο ειναι χρησιμα,αυτα τα 8,62 που τα σνομπαρα πριν μπω,ηταν πολυτιμα οταν εμπαινε ο μηνας :P

Και μενα με ειχαν σωσει μια διμηνια που τα αφησει τοτε!

17+ με σωσανε ενα πσκ που μουν μεσα και τιμωρημενος και δεν αφηναν υπηρεσιακό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ που πήγα σε μονάδα που όταν γυρίσω από το γκρουπ θα είμαι ο μόνος φαντάρος και θα με πάει 3-1 θαλαμοφύλακας να ψάχνω για καμιά απόσπαση ή να πιω το ζουμί μου; Α, και όταν η διμοιρία μου έχει να κάνει κάποια καθαριότητα, αυτό σημαίνει εγώ μόνο...

 

Όλα τα περίεργα σε εμένα να πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...