Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα ξεκινάει η μια και μοναδική άδεια που πήρα στον στρατό (47 μέρες).

 

Καλά ήταν αλλά ήρθε η ώρα να πούμε αντίο Λήμνο. Αντίο από την 322.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξεκινάει η μια και μοναδική άδεια που πήρα στον στρατό (47 μέρες).

 

Καλά ήταν αλλά ήρθε η ώρα να πούμε αντίο Λήμνο. Αντίο από την 322

 

Σε ποια μοναδα εισουν φιλε? γιατι μονο μια αδεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο μπαίνω με πολιτικά να πάρω την άδεια και επιστρέφω την μέρα που απολύομαι

 

χουχουχου finito la musica passato la fiesta!


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα άδεια μέχρι τις 30, και επειδή απολύομαι 13 Μαΐου, αναγκαστηκά με έβαλαν στο πρώτο γκρουπάκι. Πήρα τηλέφωνο στον ΑΥΔΜ αν χρειάζεται να πάω να πάρω αδειόχαρτο και μου είπε όχι.

Θα μπω 7 και απολύομαι 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο μπαίνω με πολιτικά να πάρω την άδεια και επιστρέφω την μέρα που απολύομαι

 

χουχουχου finito la musica passato la fiesta!

 

 

 

 

 

 

εισαι μαχιμος ετσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια μοναδα εισουν φιλε? γιατι μονο μια αδεια?

 

Έκανα υπομονή για να τις πάρω όλες μαζί μαζεμένες. Να φύγω μια και καλή από το νησί.

 

Ήμουν στον Άγιο Δημήτριο, Η.Π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα υπομονή για να τις πάρω όλες μαζί μαζεμένες. Να φύγω μια και καλή από το νησί.

 

Ήμουν στον Άγιο Δημήτριο, Η.Π.

 

Τυχερός που μπορούσες να κάνεις ό,τι γούσταρες με τις άδειές σου.

 

Εμάς μας ανάγκαζαν να σπάσουμε την κανονική μας σε γκρουπ, και στο τέλος φυσικά δεν είχαμε άδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και σε μας, και στον Λαγό και στην Άσσηρο.

Εγώ κατάφερα και πήρα μεγάλη άδεια γιατί πήρα τιμητική απο απόσπαση και μου έδωσαν εδώ στην Άσσηρο και τις ΕΤΑΠ που είχα μαζέψει αχρησιμοποίητες απο τον Έβρο (τις έγραψαν ως τιμητική δεν δικαιολογούνται εταπ εδώ φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους το είχα ζητήσει από την αρχή που πήγα. Είμασταν και 3 στρατιώτες όλοι κι όλοι οπότε δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Βόλεψε και το Πάσχα που πέφτει αργά και έδεσε το γλυκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τελειωσει η αναβολη υγειας δεν πας για επανεξεταση?  νομιζω την αιτηση γιαυτο την κανεις στο ρουφ

 

 

http://www.stratologia.gr/mobile/showDiatajh.php?diatajh=35&nom=1&keimId=1

 

 

 

δες εδω το αρθρο

Ναι ετσι θελει επανεξεταση απλα επειδη δεν ηξερα ολοι την διαδικασια ρωτησα.

Απο οτι ειδα στο λινκ που μου εδωσες (ευχαριστω κιολας :) ) γυνετε η αυταπαγγελτα λογικα οταν περασει καιρος απο την ληξη της αναβολης η πας και αυτοβουλος.

 

Οποτε εμενα η αναβολη λιγη μεσα στον μαιο σε λιγες μερες δηλαδη αρα λεω μετα το Πασχα να παω στο ρουφ μπας και περασω τωρα επιτροπη να παρω το ι5 να τελιωνω μην περιμενω να ερθει ο αυγουστος και τρεχω μεσα στην νταλα του καλοκαιριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και σε μας, και στον Λαγό και στην Άσσηρο.

Εγώ κατάφερα και πήρα μεγάλη άδεια γιατί πήρα τιμητική απο απόσπαση και μου έδωσαν εδώ στην Άσσηρο και τις ΕΤΑΠ που είχα μαζέψει αχρησιμοποίητες απο τον Έβρο (τις έγραψαν ως τιμητική δεν δικαιολογούνται εταπ εδώ φυσικά).

νομιζω οτι αν θελουν στα δινουν (κανονικα ως εταπ)  , αλλα πρεπει να το κανουν το πρωτο μηνα που πας στη νεα μοναδα 

 

βεβαια το λαθος ειναι οτι δε στα εδωσαν αυτοι που σε ειχαν στον εβρο  στο φυλλο πορειας σου , αλλα προτιμησαν οσο σε εχουν εκει να κανεις μεχρι τελους υπηρεσια και να το φορτωσουν μετα στους επομενους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, σε 8 μηνες ληγει η αναβολη που ειχα παρει λογω σπουδων.

Ουτε θελω και πιστευω οτι ουτε μπορω να πηρετησω στον στρατο αφου τωρα ειμαι 26 και απο τα 21 μου παιρνω βαρια ψυχοφαρμακα (zyprexa των 10mg που τα πηγα στα 7.5 τον τελευταιο καιρο) λογω αγοραφοβιας ψυχωσεων κτλ. Με τα φαρμακα νιωθω σχετικα καλα και αν φαινεται οτι εχω κατι πιστευω οτι δεν φαινεται πολυ.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,φτανει το βιβλιαριο μου με τις συνταγες και η γνωματευση του γιατρου μου για να παρω την απαλλαγη?Ή ειναι στο χερι του στρατιωτικου γιατρου το αν θα παρω απαλλαγη ή οχι? Υπαρχει περιπτωση να μου πουν να υπηρετησω με αυτα τα χαπια που παιρνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...