Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma: Dark Arisen [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά είναι το μοναδικό game που κάνει τις μάχες με μεγάλα τέρατα "ρεαλιστικές" και αυτό γιατί πολύ απλά πείρε το σκεπτικό του Shadow of Colossus με το σκαρφάλωμα στα beasties. Το θεωρώ από τα καλύτερα rpg αλλα η έλλειψη gore, skill system (not great) και textures ήταν κάπως. Το assassin build ήταν το αγαπημένο μου all around.

 

p.s. παντελώς καμια σχέση με DS όπως είπε ο φίλος παραπάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είχα ακούσει κανέναν να το θάβει, νομίζω πως οι περισσότεροι το θεώρησαν "ένα παιχνίδι του 8" που το έφαγε το hype. Υποσχόταν πάρα πολλά ευχάριστα πλην ασαφή που δεν τα εκπλήρωσε πλήρως, ενώ και τεχνικά δεν ήταν ό,τι καλύτερο. Δεν ήταν το RPG killer που όλοι περίμεναν.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα έχω όρεξη να ασχοληθώ μα είναι πολυ θετικό το ότι κυκλοφορεί, ελπίζω με αξιόλογο port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα οποιος ασχολειται με rpg παντως πρεπει οπωσδηποτε να δοκιμασει το συγκεκριμενο.Το combat system ειναι απτα καλυτερα του ειδους,pure fun και τα boss battles εχουν κατι απο Shadow of the Colossus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ακούσει κανέναν να το θάβει, νομίζω πως οι περισσότεροι το θεώρησαν "ένα παιχνίδι του 8" που το έφαγε το hype. Υποσχόταν πάρα πολλά ευχάριστα πλην ασαφή που δεν τα εκπλήρωσε πλήρως, ενώ και τεχνικά δεν ήταν ό,τι καλύτερο. Δεν ήταν το RPG killer που όλοι περίμεναν.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα έχω όρεξη να ασχοληθώ μα είναι πολυ θετικό το ότι κυκλοφορεί, ελπίζω με αξιόλογο port.

 

Προσωπικά το θεωρώ ένα (κατά πολύ) αναβαθμισμένο Skyrim. Τεράστιος κόσμος (σίγουρα skyrim επίπεδα) με μπόλικη πλάκα για εξερεύνηση, το combat system είναι τόσο γρήγορο και δυναμικό που αν μάθεις να παίζεις σε αυτό οτιδήποτε άλλο (πλην souls) μοιάζει κοροϊδία. Είναι αυτό που λέμε ότι αν γευτείς το καλύτερο είναι κομματάκι δύσκολο να ρίξεις το επίπεδο. 

 

Για εμένα τα μόνα προβλήματα του τίτλου (πέραν των τεχνικών στις κονσόλες) είναι ότι το artwork είναι γνώριμο χωρίς εκπλήξεις αλλά η εκτέλεση αυτού δίνει ρέστα. Επίσης ο κόσμος είναι "άψυχος" (ακριβώς όπως στο Skyrim) αλλά πολύ καλύτερα σχεδιασμένος για μάχη. 

 

Επίσης Mini spoiler, το παιχνίδι έχει cameo το armor set του Guts και του Griffin από το Berserk προς αγορά κάπου κρυφά στο παιχνίδι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Είχα παίξει λίγο το απλό σε PS3 φίλου και όπως έλεγε κι εκείνος, φέρνει πολύ σε western RPG και ήταν περίεργο που δεν είχε βγει και σε PC.

 

Και ναι, να σκαρφαλώνεις στα bosses είναι κάτι που πρέπει να κάνουν και άλλα παιχνίδια. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καλα νεα απο Capcom! Tους ρωτησα στο forum τους ποος φτιαχνει την pc εκδοση και μου απαντησαν πως την εχουν ανθθεσει στην  QLOC .http://www.capcom-unity.com/ask_capcom/go/thread/view/7371/30583021/who-is-developing-pc-version-of-dragon-dogma?sdb=1Απο το 2011 η QLOC εχει αναλαβει τιςππερισσοτερες pc εκδοσεις παιχνιδιων της capcom και συγκεκριμενα τα Street fighter, DMC. Remeber me RE4 HD edition. Γι αυτο αυτα τα παιχνδιια εχουν τις καλυτερες pc εκδοσεις. Ενω σε παιχνιδια που η pc εκδοση αναπτυχθηκε απο την ιδια την Capcom οπως τα resident evil revelations και το remake  του πρωτου δεν ηταν και οτι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...