Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma: Dark Arisen [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bandits έχει μονο σε main roads, απόφυγε τους προσωρινά, ειδικά άμα δεν έχεις τόξο. Ο δικός μου πάντως είναι κάπως OP, αυτήν την φορα πήρα augments επιλεκτικά από διαφορα vocations και κάθισαν άψογα στον Assassin μου :) Το wiki είναι ψιλό must δυστυχώς γιατί το game σε παρα πολλά πράγματα δεν εξηγεί τίποτα και έχει πολλά secrets, πήρε από DS i guess..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω παίξει μόνο 10 ώρες αλλά το παιχνίδι είναι εξαιρετικό. Οι ώρες φεύγουν δίχως να το καταλαβαίνω και αυτό δείχνει πόσο καλή δουλειά κάνανε. Το DD πρέπει να είναι τεράστιο γιατί ούτε 1% που λέει ο λόγος δεν έχω προχωρήσει. Τα sidequest έχουν μια ποικιλία και περιμένω πως και πως να το εξερευνήσω και άλλο το game.

 

Η αγορά του αξίζει με τα χίλια, για τις ώρες που έχει να μου προσφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει οντως μεγαλο map και γενικα ωραια combat scenarios...οταν εχει απολαυστικο combat ενα rpg,δεν το βαριεσαι σχεδον ποτε.

 

Επισης καταφεραν ολα τα classes να γαμανε εξισου,μεγαλο achievement ομολογω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon's Dogma: Dark Arisen is Capcom's fastest-selling PC game

 

Από ιστορία τι λέει?

 

αυτό βοηθάει;

http://howlongtobeat.com/game.php?id=2845

ή ρωτάς το σενάριο του;Αν ναι,τότε είσαι ένας χωριάτης/χωριατοπούλα που κάνει ντου ένας δράκοντας στο ψαροχώρι σου,πας να τα βάλεις μαζί του..Του καρφώνεις σαν οδοντογλιφίδα το ξίφος στο χεράκι του,σε κοιτάει και σου λέει ''seriously bro?''

και σου δίνει μια,και σου βγάζει την καρδιά και την καταπίνει,και μετά σου ράβει το στήθος,και ξυπνάς..Και δεν αγαπάς κανέναν,εκτός από τον εαυτό σου(δική μου προσθήκη στο σενάριο),και πας για κυνήγι για να δυναμώσεις και να σφάξεις τον δράκο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon's Dogma: Dark Arisen is Capcom's fastest-selling PC game

 

 

αυτό βοηθάει;

http://howlongtobeat.com/game.php?id=2845

ή ρωτάς το σενάριο του;Αν ναι,τότε είσαι ένας χωριάτης/χωριατοπούλα που κάνει ντου ένας δράκοντας στο ψαροχώρι σου,πας να τα βάλεις μαζί του..Του καρφώνεις σαν οδοντογλιφίδα το ξίφος στο χεράκι του,σε κοιτάει και σου λέει ''seriously bro?''

και σου δίνει μια,και σου βγάζει την καρδιά και την καταπίνει,και μετά σου ράβει το στήθος,και ξυπνάς..Και δεν αγαπάς κανέναν,εκτός από τον εαυτό σου(δική μου προσθήκη στο σενάριο),και πας για κυνήγι για να δυναμώσεις και να σφάξεις τον δράκο!

 

Για το σενάριο ρωτάω ναι. Έχει δηλαδή καθόλου βάθος και ανάπτυξη στους χαρακτήρες? Ή είναι ένα τυπικό σενάριο που εξυπηρετεί τα RPG στοιχεία όπως περιέγραψες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon's Dogma: Dark Arisen is Capcom's fastest-selling PC game

 

 

 

αυτό βοηθάει;

http://howlongtobeat.com/game.php?id=2845

ή ρωτάς το σενάριο του;Αν ναι,τότε είσαι ένας χωριάτης/χωριατοπούλα που κάνει ντου ένας δράκοντας στο ψαροχώρι σου,πας να τα βάλεις μαζί του..Του καρφώνεις σαν οδοντογλιφίδα το ξίφος στο χεράκι του,σε κοιτάει και σου λέει ''seriously bro?''

και σου δίνει μια,και σου βγάζει την καρδιά και την καταπίνει,και μετά σου ράβει το στήθος,και ξυπνάς..Και δεν αγαπάς κανέναν,εκτός από τον εαυτό σου(δική μου προσθήκη στο σενάριο),και πας για κυνήγι για να δυναμώσεις και να σφάξεις τον δράκο!

Καλα, εκλασα στα γελια... Η καλυτερη οπτικη του σεναριου ever...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon's Dogma: Dark Arisen is Capcom's fastest-selling PC game

 

 

αυτό βοηθάει;

http://howlongtobeat.com/game.php?id=2845

ή ρωτάς το σενάριο του;Αν ναι,τότε είσαι ένας χωριάτης/χωριατοπούλα που κάνει ντου ένας δράκοντας στο ψαροχώρι σου,πας να τα βάλεις μαζί του..Του καρφώνεις σαν οδοντογλιφίδα το ξίφος στο χεράκι του,σε κοιτάει και σου λέει ''seriously bro?''

και σου δίνει μια,και σου βγάζει την καρδιά και την καταπίνει,και μετά σου ράβει το στήθος,και ξυπνάς..Και δεν αγαπάς κανέναν,εκτός από τον εαυτό σου(δική μου προσθήκη στο σενάριο),και πας για κυνήγι για να δυναμώσεις και να σφάξεις τον δράκο!

Αυτα τα Leisure παντως τα παλικαρια που τα ανεβαζουν πρεπει να γραφουν απειρες ωρες afk στο παιχνιδι. Τι 300ωρες για complete ρε γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ωρα πλησιαζει μεσανυχτα.... Ελα να βλεπω σιγα-σιγα τα παληκαρια να μαζευονται στην αποβαθρα του cassadris περιμενοντας την βαρκουλα για bitterblack isle.....TDi για σενα περιμενει η βαρκα...λολ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ωραια ολα αυτα αλλα το βασικο ερωτημα παραμενει. Fast Travel εχει το παιχνιδι???Αν εχει θα το αγορασω μολις πεσει λιγο ακομα η τιμη,αν οχι μονο σε κανενα steam sales με 5ευρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν κρυσταλλοι που βρισκεις μεσα στο παιχνιδι , οι οποιοι σε καθε playthrough προστιθενται, και μπορεις να τους "μπηξεις" σε οποιο σημειο (σκεψου καλα πριν) θες εσυ.... Μετα χρησιμοποιωντας κατι πετρουλες τις οποιες μπορεις να αγορασεις στο ψιλικαντζιδικο της γειτονιας ( κατι μαγαζακια στο grand soren-πρωτευουσα) ή απο πλανοδιους μικροπωλητες, σου δινει την επιλογη να τηλεμεταφερθεις σε οποιον κρυσταλλο επιλεξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν κρυσταλλοι που βρισκεις μεσα στο παιχνιδι , οι οποιοι σε καθε playthrough προστιθενται, και μπορεις να τους "μπηξεις" σε οποιο σημειο (σκεψου καλα πριν) θες εσυ.... Μετα χρησιμοποιωντας κατι πετρουλες τις οποιες μπορεις να αγορασεις στο ψιλικαντζιδικο της γειτονιας ( κατι μαγαζακια στο grand soren-πρωτευουσα) ή απο πλανοδιους μικροπωλητες, σου δινει την επιλογη να τηλεμεταφερθεις σε οποιον κρυσταλλο επιλεξεις...

Αρα στο βασικο Playthrough απο οτι καταλαβα ειναι αστα να πανε και εν μερη δεν υπαρχει καθαρο Fast Travel....Κριμα πραγματικα γιατι ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια μετα το ps3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα στο βασικο Playthrough απο οτι καταλαβα ειναι αστα να πανε και εν μερη δεν υπαρχει καθαρο Fast Travel....Κριμα πραγματικα γιατι ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια μετα το ps3..

Το επαιξες στο ps3;;;. Και εγω, και οσα απαντω ειναι μεσα απο εκει.... Δεν νομιζω να εχουν επεμβει στο gameplay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις αν το επαιξα πολυ οχι γιαυτο και ρωταω αυτα τα πραγματα μπας και αλλαξανε τουλαχιστον το fast travel(ειναι αλλωστε ισως το μοναδικο που ρωτανε οι περισσοτεροι γενικα στα forum που το ειχαν δοκιμασει στις κονσολες).Μια ενοικιαση του εριξα ενα ΣΚ να δω αν μου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...