Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma: Dark Arisen [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ohhhh... Κριμα... Επρεπε να το ειχες νοικιασει τουλαχιστον μια ,αν οχι δυο βδομαδες.... Δεν θα ειχες αποριες τωρα... Ασε που αυτο το " τηλεμεταφερθητε σπαθιστε τελειωσατε" θα το ειχες βαρεθει... Και η περιπλανηση μεσα στα δαση(ειδικα νυχτα) , εχει τα καλα της.... Αν και το spawn των εχθρων ειναι πολυ προβλεψιμο... Παντα στα ιδια σημεια ,οι ιδιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το ειχα ενοικιασει 1-2εβδομαδες θα μου εβγαινε σε αξια σαν να το αγοραζα καινουργιο :P

 

καλα δεν ειπα να σου εχει σε ολο το χαρτη γεματα fast travel path αλλα εστω ας μερικα μερικα απο εδω και απο εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είχε κλασσικό fast travel θα έφτανες στο τέλος και θα ήσουν μια μπάτσα, καλά για το ΒΙI δεν το συζητάω καν. Το τρενάρω Tsili μέχρι να σκοτώσω UDragon, έκανα μαλακια και δεν πήγα με καλο equipment στον Γρηγορη και τώρα ψάχνω δράκους :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είχε κλασσικό fast travel θα έφτανες στο τέλος και θα ήσουν μια μπάτσα, καλά για το ΒΙI δεν το συζητάω καν. Το τρενάρω Tsili μέχρι να σκοτώσω UDragon, έκανα μαλακια και δεν πήγα με καλο equipment στον Γρηγορη και τώρα ψάχνω δράκους :D

Οχι αγαπητε γιαυτο για αυτο θα ειχε σκεφτει πριν απο εμας για εμας η ιδια η εταιρια. Σε αλλα παιχνιδια πως υπαρχουν μια χαρα fast travel/teleports :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παιχνιδάρα. Δεν έχω βαρεθεί ούτε στιγμή, το fast travel με αυτό το combat system δεν υπήρχε περίπτωση να το χρησιμοποιήσω. Όπως είπανε και τα παιδιά από πάνω, με τους κρυστάλλους μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου. Απλά θέλει μεγάλη προσοχή που θα τους τοποθετήσεις. Καλό είναι να εξερευνήσετε λίγο παραπάνω το χάρτη μέχρι τότε.

 

Τα είχα βρει σκούρα εχθές διότι ο χαζός είχα ξεχάσει να αλλάξω pawns και ήμουν με τους πρώτους ακόμη. Τώρα ανά 5 lvl αλλάζω και είμαι πασάς.

 

Πρέπει  να ρίξω τώρα ένα διάβασμα στο wiki για τα skills και τα equipments γιατί έχω ακόμα να μάθω πολλά. Τσίμπησα και αμέσως τα Scalding Razors. Για αρχή είναι ότι πρέπει. 

 

Πάντως έχω να καώ έτσι άσχημα αρκετό καιρό. 8 ώρες έκλεισα σήμερα και αν μπορούσα θα συνέχιζα και άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το story ρε παιδιά είναι τελείως μάπα; είναι το μόνο που με κάνει να σκέφτομαι ακόμα την αγορά του. Δεν ψάχνω επίπεδα W3,DA κτλ αλλά κάτι να με κρατάει λίγο. Καλές οι μάχες αλλά θέλω και λίγο μπλα μπλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude είναι από τα λίγα games που το combat είναι τόσο καλο που ξεχνάς το story. Στην τελική αυτό έχει σημασία γιατί αυτό κανεις 80% σε τέτοια games. Χίλιες φορες μούφα story και άψογο combat από το αντίθετο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι ακριβο ακομα το παιχνιδι οταν για ps3 κοστιζει μολις https://www.skroutz.gr/s/3272375/Dragon-s-Dogma-Dark-Arisen-PS3.html?from=catspan .Ενταξυ δεν ειπα να πεσει η τιμη στα 5ευρω αλλα και αλλα remastered εχει βγαλει η Capcom και τα χρεωνε κατω των 20ευρω(οπως τα τελευταια Resident).28ευρω(που εχουν και οι μεγαλες αλυσιδες)δεν τα λες και λιγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες και κάτι άλλο, με πληκτρολόγιο - ποντίκι μόνο θα την βγάλω καθαρή ; είμαι αλλεργικός στα gamepads :)

 

Όχι έχω εξηγήσει γιατί κάτι σελίδες πριν, έχει συνδυασμούς κουμπιών για όλα τα special όπως το DMC. Θα κουραστείς και δεν θα έχεις fluid combat response. Μπορείς φυσικά να δοκιμάσεις τα όρια σου :D Το game φτιάχτηκε για gamepad, και σκέψου εγώ παίζω και τόξο. Μονο μάγος νομίζω θα παίζεται ok με keyboard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το story ρε παιδιά είναι τελείως μάπα; είναι το μόνο που με κάνει να σκέφτομαι ακόμα την αγορά του. Δεν ψάχνω επίπεδα W3,DA κτλ αλλά κάτι να με κρατάει λίγο. Καλές οι μάχες αλλά θέλω και λίγο μπλα μπλα :)

 

Οχι μια χαρα ειναι το story,αν γουσταραμε ολοι το skyrim για το story και αυτους τους απαισιους διαλογους,θα χαμε αυτοκτονησει. Και τα quests που κανεις εχουν μια χαρα νοημα βαση της ιστοριας. Προσωπικα δεν ενοχληθηκα ποτε απτο στορυ του παιχνιδιου σε καμια περιπτωση,μαλιστα και προς το τελος εχει κατι ωραια plot twists που δεν σποιλαρω :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...