Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma: Dark Arisen [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι μια χαρα ειναι το story,αν γουσταραμε ολοι το skyrim για το story και αυτους τους απαισιους διαλογους,θα χαμε αυτοκτονησει. Και τα quests που κανεις εχουν μια χαρα νοημα βαση της ιστοριας. Προσωπικα δεν ενοχληθηκα ποτε απτο στορυ του παιχνιδιου σε καμια περιπτωση,μαλιστα και προς το τελος εχει κατι ωραια plot twists που δεν σποιλαρω :P

 

Χε χε αυτό ήθελα να ακούσω, ψοφάω για κάτι τέτοια :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα ξεχάσει πόσο πουλί πέφτει στο DDI, Whight με cursed Dragon...είχα ξεχάσει ότι πρέπει πάνω από 75lv να πας για να είσαι ok, πήγα 50...πολύ πόνος... :D Επίσης είχα ξεχάσει ποσο καλή δουλειά έχουν κάνει στους εχθρούς και ποσο έξυπνα τους διαχωρίζουν οπτικά και επιθετικά. Χωρίς Sorcerer στο party δύσκολα τα πράγματα.

 

p.s. Tώρα που πούλησε καλά ελπίζω να σκέφτονται για δεύτερο. Tbh το προτιμώ από DS.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το πιο δύσκολο που έχω συναντήσει είναι ο Death, ένας λάθος μονο χρειάζεται (no shit θα μου πεις, it is Death), καλά τα pawn φεύγουν άκλαυτα σχεδόν πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια τσίμπησα το παιχνίδι και το κατεβάζω από STEAM τώρα. Στην αρχική σελίδα στο library του steam δεν μου δείχνει dlc – installed. Να υποθέσω επειδή είναι η έκδοση τελική (Dark Arisen) τα έχει από την μάνα του  :-D που λέμε. Δυο dlc (soundtrack & art book) τα έχει για αγορά. Δεν έπρεπε να είναι και αυτά στο πακέτο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άλλα δυο που λέω φίλος ;

 

Είναι έξτρα, κάτι σαν ειδική έκδοση.

 

Τα dlc που αναφέρεις είχαν βγει για την έκδοση του ps3. Τώρα με το port στο pc τα προσθέσανε και έγιναν ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι έξτρα, κάτι σαν ειδική έκδοση.

 

Τα dlc που αναφέρεις είχαν βγει για την έκδοση του ps3. Τώρα με το port στο pc τα προσθέσανε και έγιναν ένα.

 

Ωραίος :-) Τελικά μόνο το soundtrack είναι για αγορά (13 ευρώ) το παιχνίδι το πήρα 18 ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποσα pawns max μπορούμε να εχουμε στο παιχνιδι ,και ποια βολευουν πιο πολύ γιατι εχω δυσκολευτεί καπως ,αυτή την στιγμη εχω 2 priest και ένα ασπιδα-σπαθι και ένα με σπαθι full attack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2+main pawn=3 max, αποφεύγεις να έχεις pawns με ίδιο vocation, mixed party για all around combat αλλιώς ανάλογος το boss, δεν υπάρχει σωστός η λάθος συνδυασμός αλλα ένας mage με anodyne/halidom χρειάζεται πάντα imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2+main pawn=3 max, αποφεύγεις να έχεις pawns με ίδιο vocation, mixed party για all around combat αλλιώς ανάλογος το boss, δεν υπάρχει σωστός η λάθος συνδυασμός αλλα ένας mage με anodyne/halidom χρειάζεται πάντα imo.

 

αρα max 5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...