Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πάτε καλά εσείς εδώ μέσα.

Θα αφήσω ένα μέιλ σε λίγο για βιογραφικα.

Ψάχνω άτομα σε λίγο να μου μάθουν το multitasking [γιατι οχι, δεν τρέχω 800 εφαρμογές αυτή τη στιγμή, ασχέτως αν δεν φαίνονται όλες σε μια οθόνη -ευτυχώς!! Βλέπω στα windows κάποιους που έχουν τα παράθυρα λίγο πάνω δεξιά, λίγο αριστερά και γίνεται ένας χαμός και σε πιάνει πανικός (αναρωτιέμαι σε τι κατάσταση έχετε τα σπίτια σας, πράγματα παντού, τίποτα στη θέση σου κλπ; )-] και για να μου πείτε πού να ξοδέψω τα λεφτά μου.

Κι επειδή τελευταία μου έχουν μαζευτεί μερικές σειρές κι εγω δεν το έχω με multitasking, θέλω να βλέπετε 4-4 τις σειρές και να μου λέτε τι γίνεται μετά. Παράλληλα σε αλλά δυο παράθυρα θα παίζεται candy crash 700κάτι που έχω κολλήσει και pet rescue 900κάτι που έχω κολλήσει.

Ευχάριστων εκ των προτέρων, είστε υπέροχοι, μου λύσατε τα χέρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πάτε καλά εσείς εδώ μέσα.

Θα αφήσω ένα μέιλ σε λίγο για βιογραφικα.

Ψάχνω άτομα σε λίγο να μου μάθουν το multitasking [γιατι οχι, δεν τρέχω 800 εφαρμογές αυτή τη στιγμή, ασχέτως αν δεν φαίνονται όλες σε μια οθόνη -ευτυχώς!! Βλέπω στα windows κάποιους που έχουν τα παράθυρα λίγο πάνω δεξιά, λίγο αριστερά και γίνεται ένας χαμός και σε πιάνει πανικός (αναρωτιέμαι σε τι κατάσταση έχετε τα σπίτια σας, πράγματα παντού, τίποτα στη θέση σου κλπ; )-] και για να μου πείτε πού να ξοδέψω τα λεφτά μου.

Κι επειδή τελευταία μου έχουν μαζευτεί μερικές σειρές κι εγω δεν το έχω με multitasking, θέλω να βλέπετε 4-4 τις σειρές και να μου λέτε τι γίνεται μετά. Παράλληλα σε αλλά δυο παράθυρα θα παίζεται candy crash 700κάτι που έχω κολλήσει και pet rescue 900κάτι που έχω κολλήσει.

Ευχάριστων εκ των προτέρων, είστε υπέροχοι, μου λύσατε τα χέρια!

Ξέρω οτι θα σε σοκάρω,αλλα υπάρχει μια μερίδα ατόμων που θεωρεί οτι για να δώσεις οσα ευρω θα εδινες για iphone για να παρεις κινητό,το λογικο θα ήταν να το χρησιμοποιεις για περισσότερα απο σέλφι και τηλέφωνα(Ναι,κάπου εκει αρχίζει να αποκτάει χρησιμοτητα το multitasking).

Προφανώς,δεν το χρειαστηκες ποτε.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω οτι θα σε σοκάρω,αλλα υπάρχει μια μερίδα ατόμων που θεωρεί οτι για να δώσεις οσα ευρω θα εδινες για iphone για να παρεις κινητό,το λογικο θα ήταν να το χρησιμοποιεις για περισσότερα απο σέλφι και τηλέφωνα(Ναι,κάπου εκει αρχίζει να αποκτάει χρησιμοτητα το multitasking).

Προφανώς,δεν το χρειαστηκες ποτε.

 

 

Και πρέπει να τρέχουν ολα στο ιδιο παράθυρο; Μόλις ειπα ότι το μισώ και στον υπολογιστή αυτό. Προσωπικά, αυτό με σοκάρει, λοιπόν. Multitasking δεν είναι να ακούς μουσική με τα handsfree σου και παράλληλα να στέλνεις μηνύματα, να χρησιμοποιείς viber, messenger και Twitter χωρίς τίποτα απο αυτά να χρειαστεί να ξαναφορτωσει; Ή multitasking είναι να φαίνονται όλα ταυτόχρονα σε μια οθόνη;

Αν είναι το πρώτο, θα σε σοκάρω, αλλά το χρησιμοποιώ.

Αν είναι το δεύτερο, θα σε ξανασοκάρω, αλλά δεν μου αρέσει να είναι όλα σε μία οθόνη. Έχουμε κι ένα OCD, φίλε μου.

 

Κάποτε στο tablet είδα ότι μπορείς να τρέχεις το κομπιουτεράκι σε ένα μικρό παραθυρακι.

Είναι πραγματικά το μονο που μου έχει αρέσει κάπως. Αλλά κολλάει τα κέρατά του γενικότερα. Όποτε χάνεται η ουσία της πολυδιεργασίας. Ας βγάλει η Samsung καμία αναβάθμιση για τα galaxy tab s μου τα έχει γράψει στα τέτοια της, κι ας αφήσει την Apple να δίνει μέχρι και στο 4s του 2011, iOS 9.

Με τις ηλίθιες πλαστικούρες τους!

Κι αφού ήθελα και κάτι android, γιατι δεν πήρα Sony Xperia z2 tablet που βλέπω ότι αναβαθμίζεται συνεχώς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη σερφαρω ακουω youtube ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ χωρις παγωματα εχω την καμερα ανοιχτη και τραβαει τα παντα,παιζει ταινια 1080p στα background κτλ...

 

Αυτό που με εντυπωσιάζει δεν είναι το κινητό, αλλά το πως εσύ καταφέρνεις να παρακολουθείς ταυτόχρονα όλα αυτά που αναφέρεις.

 

Χωρίς πλάκα τώρα, δεν έχω διαβάσει πιο μη ρεαλιστική χρήση συσκευής. Δείχνει περίτρανα πόσο άχρηστο είναι το "πραγματικό" multitasking σε μια οθόνη κινητού τηλεφώνου και καλά κάνει η Apple που δείνει προτεραιότητα στο πόσο smooth τρέχουν αυτά που πραγματικά χρησιμοποιείς και όχι σε τέτοιες βλακείες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για την sd:http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200022475

Αψογη την αντικατεστησα πριν λίγες μέρες με 2 32αρες που έχω. Κανένα θέμα στην ταχύτητα για media υλικό. Δεν βάζω εφαρμογές στην sd.

Τα bezels ναι είναι υποκειμενικό θέμα αλλά δεν σου φαίνονται πραγματικά μεγάλα? Κάνει πιο δυσχρηστο το κινητό ειδικά το 5.5" αυτό είναι αντικειμενικο. Πιο εύκολα δουλευω ένα νοτε 5.7" γιατί έχει μικρά bezels.

Για την οθόνη παρακαλώ βάλε δίπλα δίπλα s6 i6 και μετά πες μου για τη διαφορα. Απλά καντο και μετά πες μου.

Για την Ram ακόμα 100% δεν ξέρουμε πόση θα είναι.

Για την τιμή είναι αρκετά ακριβότερο από το 4s όταν είχε βγει..

 

Αγαπητέ King η κάρτα που αναφέρεις στον παραπάνω σύνδεσμο πως μπαίνει στο τηλέφωνο σου με διαστάσεις 32x24 και βάρος 2.4 γραμ όταν η δικιά μου sd είναι 15x11 και βάρος 0.5 γραμ?

Μήπως μπέρδεψες την κάρτα που αγόρασες για την φωτογραφική σου μηχανή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με εντυπωσιάζει δεν είναι το κινητό, αλλά το πως εσύ καταφέρνεις να παρακολουθείς ταυτόχρονα όλα αυτά που αναφέρεις.

 

Χωρίς πλάκα τώρα, δεν έχω διαβάσει πιο μη ρεαλιστική χρήση συσκευής. Δείχνει περίτρανα πόσο άχρηστο είναι το "πραγματικό" multitasking σε μια οθόνη κινητού τηλεφώνου και καλά κάνει η Apple που δείνει προτεραιότητα στο πόσο smooth τρέχουν αυτά που πραγματικά χρησιμοποιείς και όχι σε τέτοιες βλακείες.

Οταν μιλάμε για multitasking,αυτο περιορίζεται μόνο στα οσα χωράνε στην οθόνη?

Αντε καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλάμε για multitasking,αυτο περιορίζεται μόνο στα οσα χωράνε στην οθόνη?

Αντε καλά.

 

Βρε άσε την οθόνη. Εσύ τα κάνεις όλα αυτά που περιέγραψε ταυτόχρονα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πρέπει να τρέχουν ολα στο ιδιο παράθυρο; Μόλις ειπα ότι το μισώ και στον υπολογιστή αυτό. Προσωπικά, αυτό με σοκάρει, λοιπόν. Multitasking δεν είναι να ακούς μουσική με τα handsfree σου και παράλληλα να στέλνεις μηνύματα, να χρησιμοποιείς viber, messenger και Twitter χωρίς τίποτα απο αυτά να χρειαστεί να ξαναφορτωσει; Ή multitasking είναι να φαίνονται όλα ταυτόχρονα σε μια οθόνη;

Αν είναι το πρώτο, θα σε σοκάρω, αλλά το χρησιμοποιώ.

Αν είναι το δεύτερο, θα σε ξανασοκάρω, αλλά δεν μου αρέσει να είναι όλα σε μία οθόνη. Έχουμε κι ένα OCD, φίλε μου.

 

Κάποτε στο tablet είδα ότι μπορείς να τρέχεις το κομπιουτεράκι σε ένα μικρό παραθυρακι.

Είναι πραγματικά το μονο που μου έχει αρέσει κάπως. Αλλά κολλάει τα κέρατά του γενικότερα. Όποτε χάνεται η ουσία της πολυδιεργασίας. Ας βγάλει η Samsung καμία αναβάθμιση για τα galaxy tab s μου τα έχει γράψει στα τέτοια της, κι ας αφήσει την Apple να δίνει μέχρι και στο 4s του 2011, iOS 9.

Με τις ηλίθιες πλαστικούρες τους!

Κι αφού ήθελα και κάτι android, γιατι δεν πήρα Sony Xperia z2 tablet που βλέπω ότι αναβαθμίζεται συνεχώς;

Προσωπικα,multitasking ταυτόχρονο(με την εννοια της ιδιας οθονης) ,μεχρι 2 πραγματα εχω ανοιξει,γιατι μεχρι τόσο με βολεύει,αλλα το reload της εφαρμογης απο την αρχη με ενοχλεί/δημιουργουσε προβλημα.

 

ps. Like για τα ocd  : D

Βρε άσε την οθόνη. Εσύ τα κάνεις όλα αυτά που περιέγραψε ταυτόχρονα??

Οχι,κάνω άλλα που αν οι εφαρμογες αδρανοποιουνταν και ξανα φορτωναν απ την αρχη,δεν θα μπορουσα / και θα ηθελα περισσοτερο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις οι android boys δεν εχουμε να πουμε τιποτα ,αφου εχετε προηγμενη καμερα στα 12mp :) :) :) :) :)

Αν είδες την παρουσίαση και ειδικά στο σημείο με τις αλλαγές στον αισθητήρα τότε θα καταλάβεις τι διαφορά θα κάνει στις φωτογραφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε άσε την οθόνη. Εσύ τα κάνεις όλα αυτά που περιέγραψε ταυτόχρονα??

Οχι,κάνω άλλα που αν οι εφαρμογες αδρανοποιουνταν και ξανα φορτωναν απ την αρχη,δεν θα μπορουσα / και θα ηθελα περισσοτερο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,κάνω άλλα που αν οι εφαρμογες αδρανοποιουνταν και ξανα φορτωναν απ την αρχη,δεν θα μπορουσα / και θα ηθελα περισσοτερο χρονο.

 

Για πες παράδειγμα..

 

Και ο περισσότερος χρόνος πχ για ένα refresh ποσος είναι? 1 δευτερο? 2??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα,multitasking ταυτόχρονο(με την εννοια της ιδιας οθονης) ,μεχρι 2 πραγματα εχω ανοιξει,γιατι μεχρι τόσο με βολεύει,αλλα το reload της εφαρμογης απο την αρχη με ενοχλεί/δημιουργουσε προβλημα.

 

ps. Like για τα ocd  : D

Πέρα από την πλάκα τώρα, δεν κάνουν reload οι εφαρμογές μου, ούτε το safari σε 5s με iOS 8.4.1.

Αν κάνει στους άλλους, ίσως είμαι τυχερός, τι να πω!

 

ΥΓ. Για ένα OCD ζούμε. Και η μπλούζα στην απλώστρα, πρέπει να έχει ίδιο χρώμα μανταλάκια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...