Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου απάντησαν. Δεν το έχουν σε στοκ και όντως έρχεται από Κίνα

Μου απάντησαν και από το cooli και αυτοί υποστηρίζουν ότι έχουν στοκ. Εγώ ήξερα ότι είναι το ίδιο μαγαζί με το efox. Πως γίνεται το ένα να έχει και το άλλο όχι; νομίζω ότι θα το προσπερασω μιας και κάτι μου λέει ότι μόλις κάνω την πληρωμή θα εξαντληθεί το στοκ

 

Dear cusotmer:

Yes,we has this item in stock,so do not worry,you can rest assured to place the order with us

If you have any other questions, please contact us, we will do our best to help you.

Best regards

Grace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου απάντησαν και από το cooli και αυτοί υποστηρίζουν ότι έχουν στοκ. Εγώ ήξερα ότι είναι το ίδιο μαγαζί με το efox. Πως γίνεται το ένα να έχει και το άλλο όχι; νομίζω ότι θα το προσπερασω μιας και κάτι μου λέει ότι μόλις κάνω την πληρωμή θα εξαντληθεί το στοκ

 

Dear cusotmer:

Yes,we has this item in stock,so do not worry,you can rest assured to place the order with us

If you have any other questions, please contact us, we will do our best to help you.

Best regards

Grace

καλα προφανως και δεν το εχουν σε στοκ οπως δεν το εχει κανεις ετσι κι αλλιως.

το μηχανακι παει απο καθυστερηση σε καθυστερηση και απο νοεμβρη εχει καταληξει με  απανωτα limited presale να εχει φτασει για 10 ιανουαριου.

 

ακουγεται πως το θεμα ειναι οι επεξεργαστες (με τα γνωστα μικρο-προβληματα των cherry trail) απο την μια ελλειψη πανελ απο την αλλη αλλα το σιγουρο ειναι πως κανεις δεν το εχει.

ας μην χαντακωσει κανενας τα λεφτα του μεχρι στιγμης.και οταν (και αν πλεον) βγει με το καλο θα πρεπει να περιμενουμε να δουμε πως παει απο θερμοκρασιες απο επιδοσεις και απο αυτονομια γιατι ηδη (για τα δυο πρωτα τουλαχιστον) ακουγονται πολλα για τους νεους επεξεργαστες.

 

οπως εχουμε αναφερει ξανα δεν ειναι τυχαιο που η σειρα z8xx αντικαθισταται τοσο αμεσα απο την σειρα z8x50 προς φλεβαρη μερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχουμε αναφερει ξανα δεν ειναι τυχαιο που η σειρα z8xx αντικαθισταται τοσο αμεσα απο την σειρα z8x50 προς φλεβαρη μερια...

 

...ενώ οι σειρά Ζ373x είναι δοκιμασμένη και δεν νομίζω ότι θα υπάρχουν real world διαφορές στην απόδοση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενώ οι σειρά Ζ373x είναι δοκιμασμένη και δεν νομίζω ότι θα υπάρχουν real world διαφορές στην απόδοση....

οχι μονο αυτο αλλα οι επιδοσεις του 8300 (ισχυς οχι γραφικα το τονιζω) τεινουν να πλησιαζουν τις επιδοσεις του z3735. 

 

δηλ παιζει (λογω ελλειψης συγκριτικου μεχρι τωρα) το παλιο hi8 να ειναι γρηγοροτερο απο το pro. z3736>z8300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο αυτο αλλα οι επιδοσεις του 8300 (ισχυς οχι γραφικα το τονιζω) τεινουν να πλησιαζουν τις επιδοσεις του z3735. 

 

δηλ παιζει (λογω ελλειψης συγκριτικου μεχρι τωρα) το παλιο hi8 να ειναι γρηγοροτερο απο το pro. z3736>z8300

Αν θες να σου αναφέρω εμπειρία με το Teclast x98 plus που μου ήρθε χθες, λόγω επεξεργαστή έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αυτονομία. Μπορεί και 8 ωρες κανονική χρήση. Γενικα είναι αλαγκάριστο και δεν έχω δει διαφορές στην κανονική χρήση (ιντερνετ,βιντεο, office χρήση) με τον z8500 της δικιάς μου pro έκδοσης. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπειρία με προηγούμενους επεξεργαστές (z3735 κτλ), αλλά αν πάρουμε δεδομένο ότι ο z8500 είναι καλύτερος όλων και ο Z8300 παρέχει την ίδια βασική εμπειρία χρήσης, πιστεύω ότι αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα οτι σε teclast και cube εχει μοντέλα με cherry trail επεξεργαστές και δεν είδα κάποια παράπονα τουλάχιστον στις κριτικές των κινεζο καταστημάτων.

 

Οπότε δεν νομίζω να οφείλετε η καθυστέρηση των νέων μοντέλων chuwi σε πρόβλημα με τους επεξεργαστές αυτους.

 

Υποθέτω οτι γίνεται και για ξεστοκάρισμα παλιότερων μοντέλων.

 

Εμένα μου έκανε εντύπωση που στο VI ειχαν 5000 mah μπαταρία και τώρα τα κυκλοφορούν όλα με 4000mah..

 

To VI μου απάντησαν απο banngood οτι πλέον δεν θα ξανακυκλοφορήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έκανα reset στα 10άρια για να το δώσω και δεν επανέρχεται με τίποτα. Ενώ κάνει κανονικά όλη την διαδικασία του reset μέσα από τα Windows μετά μόλις πατήσω το continue μου βγάζει μαύρη οθόνη. Το android λειτουργεί κανονικά. 

 

Καμιά ιδέα? Μπορώ να περάσω ξανά τα 10άρια? Υπάρχει συγκεκριμένη rom? To serial number το έχει κρατήσει?

Please help γιατί πρέπει να γίνει μέσα στο ΣΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έκανα reset στα 10άρια για να το δώσω και δεν επανέρχεται με τίποτα. Ενώ κάνει κανονικά όλη την διαδικασία του reset μέσα από τα Windows μετά μόλις πατήσω το continue μου βγάζει μαύρη οθόνη. Το android λειτουργεί κανονικά. 

 

Καμιά ιδέα? Μπορώ να περάσω ξανά τα 10άρια? Υπάρχει συγκεκριμένη rom? To serial number το έχει κρατήσει?

Please help γιατί πρέπει να γίνει μέσα στο ΣΚ...

http://techtablets.com/forum/forums/chuwi/chuwi-hi8-discussion/

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/chuwi-hi8-cheap-120-8-fhd-tablet-t3136394

 

για δες εδω μεσα jimbo πιστευω κατι θα βρεις.

 

off γιατι το δινεις ετσι αμεσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://techtablets.com/forum/forums/chuwi/chuwi-hi8-discussion/

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/chuwi-hi8-cheap-120-8-fhd-tablet-t3136394

 

για δες εδω μεσα jimbo πιστευω κατι θα βρεις.

 

off γιατι το δινεις ετσι αμεσως?

 

 

Eυχαριστώ Κώστα. Θα αρχίσω διάβασμα.

Το δίνω καθαρά λόγω μπαταρίας...

 

Windows 10 Home 32bit δεν φοράει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ Κώστα. Θα αρχίσω διάβασμα.

Το δίνω καθαρά λόγω μπαταρίας...

 

Windows 10 Home 32bit δεν φοράει?

ναι αυτο φοραει.

οντως η μπαταρια ειναι ενα θεμα. αλλα γενικα με εχει εκπληξει με το ποσο καλο ειναι για 60 ευρω για αυτο σε ρωτησα.

 

 

δες και εδω

http://chinagadgetsreviews.com/how-to-easily-install-windows-10-pro-with-all-drivers-on-chuwi-hi8-tablet.html

 

με επιφυλαξη παντα... εννοω τα αλλα τα θεωρω πιο σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε ενα powerbank βρε παιδια, γλυτωσαμε τοσα λεφτα με την προσφορα...!  ετσι θα φορτιζετε  και το ταμπλετ και το κινητο σας, οταν υπαρχει αναγκη..!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off..

 

Πολύ καλό το τάμπλετ (με €62).Εγώ το κράτησα και θα δώσω το Lenovo (€89 πέρυσι από public) ή το Dell Venue 8 ή και τα δύο. :-D  :-D 

 

 

 

Επειδή το σκεφτόμουν και δεν εχω βρεί κανένα συγκριτικό στο net..

 

μεταξυ Chuwi Hi-VI κτλ VS Lenovo A8-50 τι σου αρέσει να δουλεύεις πιο πολύ ; Κι εγώ 89 το είχα παρει πέρισυ.

 

Εχω δουλέψει το Lenovo και ειναι αρκετα ικανοποιητικό για 89 ευρώ. Απλά τα πλαστικά του ειναι λίγο μέτρια και τρίζουν ..

 

Επίσης βρε παιδιά πως το αγοράσατε με 62 ευρώ ; είχε παίξει κάποιο κουπόνι ή με πόντους;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Prof_Chaos

 

Καλά,είχε γίνει χαμός στις 12 Νοεμβρίου: http://www.insomnia.gr/topic/556115-megathread-προσφορεσ-no-name-κινεζιες-tablets-και-smartphones-ver2-ποσταρετε-μο/?p=54416902 δεν το πρόσεξες;

Έπαιρνα αβέρτα ό,τι μου κατέβαινε, στο καλάθι είχα 20 αντικείμενα μεταξύ αυτών και το καταπληκτικό http://www.banggood.com/CHUWI-VI10-WIFI-64GB-Intel-Z3736F-Quad-Core-10_6-Inch-Dual-OS-Tablet-p-983464.html με τελική €110.. Το Λενόβο το έχει η κόρη μου και παίζει παιχνίδια. Αν βαρεθεί να παίζει θα το δώσω, γιατί έχω γεμίσει με τάμπλετ λόγω προσφορών εδώ στο insomnia.. Το Chuwi δεν το δούλεψα ακόμη αλλά η οθόνη του με εντυπωσίασε..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...