Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Ποιους από όλους αυτούς θα μπορούσα να βάλω σε ποδήλατο; Να έχει δηλ αυτονομία. Έχουμε πρόταση για πίσω φως; 

Για πίσω φως εγώ έχω πάρει αυτό και δουλεύει τέλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Ποιους από όλους αυτούς θα μπορούσα να βάλω σε ποδήλατο; Να έχει δηλ αυτονομία. Έχουμε πρόταση για πίσω φως; 

 

Για πίσω φώς ενα του Jumbo με 3 ευρώ και είσαι υπερκαλυμένος . Τον δοκίμασα σήμερα και ειναι πολύ εντονος ακόμη και πριν πέσει το σκοτάδι. Αν ψάχνεις για κάτι πιο δυνατο τότε θα ενοχλείς τους πίσω οδηγούς..

Εαν δεν θέλεις να το αγοράσεις απο Jumbo οπου και καλά θα κάνεις .. θα σου πρότεινα να πάρεις ενα φθηνό 5 led απο ebay .

 

Τώρα για τον μπροστινό θέλεις κάτι καλό και με αυτονομία όπως σωστά είπες. Γνώμη μου όπως το έψαξα σε οικονομικούς να διαλέξεις να παίρνει 3χ ΑΑΑ για να έχει μια σχετικά καλή αυτονομία αλλά και να έχει 3 modes .

Ετσι θα μπορείς να κάνεις εναλλαγή σε ισχυρό φώς - κανονικό - χαμηλό κτλ για περισσότερη οικονομία και βάση της αναγκης σου.

 

Με τα LM μην ψαρώνεις δεδομένου οτι οι φθηνοί δεν αποδίδουν 1600-1800-2000 LM αλλά πολύ λιγότερα οπότε λογικά καταναλώνουν και λιγότερο.

 

Εγώ για το ποδήλατο σε οικονομική λύση κατέληξα http://www.banggood.com/CREE-Q5-240LM-3-modes-Zoomable-LED-Flashlight-With-Clip-For-Bicycle-p-75514.html

 

με προτίμηση όμως εδώ http://www.banggood.com/CREE-XM-L-T6-1800LM-Zoomable-LED-Flashlight-Gray-18650-p-71227.html

 

ο δεύτερος δε εαν αγοράσεις 2 τεμάχια με το κουπόνι 35E9A1 βγαίνει -4 ευρώ περίπου οπότε χοντρικά 11 ευρώ και οι 2 . Τους βάζεις με 2 βάσεις στο ποδήλατο και εχεις φώτα πολύ καλά.

 

To κουπόνι το είχε δώσει νωρίτερα σήμερα ο συμφορουμίτης .

 

Μόλις ερθει ο δικός μου με το καλό τότε θα κάνω ενα video review πάνω στο ποδήλατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον BLF A6 υπαρχει κουπονι ? Αν ναι , θα ειναι super

ο συγκεκριμενος θεωρειται παρα πολυ καλος οπως διαβαζω και απεναντι.

εχουμε εντυπωσεις?

σε σχεση με τον s30?

 

μεγαλο καψιμο το θεμα και αν συνυπολογισεις και το κουπονι το σημερινο αστα να πανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να πάρω φακούς για να έχουν στο συρτάρι τους ένοικοι ενος ξενοδοχείου σε περίπτωση που τους χρειαστούν.

Ψάχνω κάτι σε καλή τιμή, που να έχει μεγάλη διάρκεια η μπαταρία, προτιμότερο ογκώδης για να μη χάνεται και σίγουρα οικονομικός.

Ίσως αυτός που πρότεινε πιο παλιά ο taxtax κάνει; http://m.banggood.com/MECO-CREE-XM-L-T6-1800LM-12W-Zoomable-LED-Flashlight-Torch-p-982572.html

Ο φακός σάν ποιότητα σίγουρα αξίζει για την τιμή του.

Τον είχα, τον χάρισα σε φίλο και κατενθουσιάστηκε.

Μάλιστα αν τον πάρεις απο εδώ http://www.banggood.com/MECO-CREE-XM-L-T6-1800LM-12W-Zoomable-LED-Flashlight-Torch-p-982572.html βγαίνει 4,96€. Αν πάρεις πχ 10 κομμάτια βγαίνει 4,65€

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιό ακριβώς είναι το σκεπτικό σου, αλλά πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα εξής:

-Αυτοί οι φακοί χρειάζονται και μία αξιοπρεπή μπαταρία 18650 (με ΑΑΑ δεν συμφέρει να τους δουλεύεις).

Αρα θέλεις άλλα 4€ ας πούμε για κάθε φακό. Επίσης χρειάζεται να έχεις κάποιες μπαταρίες επιπλέον φορτισμένες και κάθε φορά που φεύγει ο πελάτης, να τον ανοίγεις, να αλλάζεις μπαταρία και να βάζεις την παλιά για φόρτιση.

-Είναι ογκώδεις όπως τους θέλεις για να μην χάνονται εύκολα, αλλά δεν χωράνε σε μιά τσέπη.

-Εχουν 3modes φωτεινότητας+strobe+sos πράγμα που μπορεί να μπερδέψει κάποιον άσχετο.

 

Αρα ίσως πρέπει να σκεφτείς και την περίπτωση του πολύ φτηνού φακού με AA σαν αυτόν:

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_183969.html?wid=1

που έχει ένα mode, χωράει στην τσέπη, παίρνει φτηνές ΑΑ(απλές ή επαναφορτιζόμενες) και είναι τόσο φτηνός που δεν θα στεναχωρηθείς αν χαθεί.

Επίσης υπάρχει και αυτός που είναι πιό εντυπωσιακός, αλλά με 3modes

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_193188.html

 

Αν στο ξενοδοχείο οι πελάτες δεν αφήνουν το κλειδιά, στη reception, αλλά τα παίρνουν μαζί τους, τους βάζεις στο κλειδί του δωματίου έναν nitecore tube των 5€ (με το κουπόνι) και είσαι άρχοντας.

http://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html

Θα μάθουν να τον φορτίζουν και μόνοι τους με τον φορτιστή του κινητού τους. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πίσω φως εγώ έχω πάρει αυτό και δουλεύει τέλεια.

 

Έχει led το ποδήλατο απλά θα ήθελα και κάτι περισσότερο. Επειδή στην επαρχία πέφτει μαύρο σκοτάδι....

Αυτό αν και μούρικο μου φαίνεται μικρό. Εκτός αν βάλω 3-4 στο παλούκι και να αναβοσβήνουν. Νταλίκα στην εθνική.  :-D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει led το ποδήλατο απλά θα ήθελα και κάτι περισσότερο. Επειδή στην επαρχία πέφτει μαύρο σκοτάδι....

Αυτό αν και μούρικο μου φαίνεται μικρό. Εκτός αν βάλω 3-4 στο παλούκι και να αναβοσβήνουν. Νταλίκα στην εθνική.  :-D 

 

Πίσσα νύχτα σε επαρχιακό δρόμο είναι αυτοκτονία. Θα σε φάνε λάχανο τα φορτηγά.

Μπορείς να δεις φυσικά και αυτό με τα λέιζερ για πιο πουλμουρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φακός σάν ποιότητα σίγουρα αξίζει για την τιμή του.

Τον είχα, τον χάρισα σε φίλο και κατενθουσιάστηκε.

Μάλιστα αν τον πάρεις απο εδώ http://www.banggood.com/MECO-CREE-XM-L-T6-1800LM-12W-Zoomable-LED-Flashlight-Torch-p-982572.html βγαίνει 4,96€. Αν πάρεις πχ 10 κομμάτια βγαίνει 4,65€

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιό ακριβώς είναι το σκεπτικό σου, αλλά πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα εξής:

-Αυτοί οι φακοί χρειάζονται και μία αξιοπρεπή μπαταρία 18650 (με ΑΑΑ δεν συμφέρει να τους δουλεύεις).

Αρα θέλεις άλλα 4€ ας πούμε για κάθε φακό. Επίσης χρειάζεται να έχεις κάποιες μπαταρίες επιπλέον φορτισμένες και κάθε φορά που φεύγει ο πελάτης, να τον ανοίγεις, να αλλάζεις μπαταρία και να βάζεις την παλιά για φόρτιση.

-Είναι ογκώδεις όπως τους θέλεις για να μην χάνονται εύκολα, αλλά δεν χωράνε σε μιά τσέπη.

-Εχουν 3modes φωτεινότητας+strobe+sos πράγμα που μπορεί να μπερδέψει κάποιον άσχετο.

 

Αρα ίσως πρέπει να σκεφτείς και την περίπτωση του πολύ φτηνού φακού με AA σαν αυτόν:

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_183969.html?wid=1

που έχει ένα mode, χωράει στην τσέπη, παίρνει φτηνές ΑΑ(απλές ή επαναφορτιζόμενες) και είναι τόσο φτηνός που δεν θα στεναχωρηθείς αν χαθεί.

Επίσης υπάρχει και αυτός που είναι πιό εντυπωσιακός, αλλά με 3modes

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_193188.html

 

Αν στο ξενοδοχείο οι πελάτες δεν αφήνουν το κλειδιά, στη reception, αλλά τα παίρνουν μαζί τους, τους βάζεις στο κλειδί του δωματίου έναν nitecore tube των 5€ (με το κουπόνι) και είσαι άρχοντας.

http://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html

Θα μάθουν να τον φορτίζουν και μόνοι τους με τον φορτιστή του κινητού τους. B)

Σε ευχαριστώ πολύ taxtax!!

Όντως νομίζω η καλύτερη λύση είναι ο πολύ φθηνός που μου πρότεινες, οπότε και αν χαθεί δε με νοιάζει καθόλου!

 

Και κάτι άσχετο...παλιά έπαιρνα σε πολύ καλή τιμή duracell aa και aaa σε μεγάλες συσκευασίες απο το amazon.co.uk.

Απο όταν έβαλαν μεταφορικά όμως δεν εχω ξανασχοληθεί.

Έχετε να προτείνετε απο κάπου για μεγάλες συσκευασίες aa και aaa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσσα νύχτα σε επαρχιακό δρόμο είναι αυτοκτονία. Θα σε φάνε λάχανο τα φορτηγά.

Μπορείς να δεις φυσικά και αυτό με τα λέιζερ για πιο πουλμουρ.

Θυμάμαι τότε που περνούσα από Πρέβεζα - Ηγουμενίτσα στην εθνική κατά τις 12 το βράδυ και ενώ πήγαινα με 130 χιλιόμετρα + ξαφνικά είδα έναν ποδηλάτη με ένα φωτάκι που φαινόταν ίσα ίσα και τελευταία στιγμή τον απέφυγα ..πολύ προσοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ taxtax!!

Όντως νομίζω η καλύτερη λύση είναι ο πολύ φθηνός που μου πρότεινες, οπότε και αν χαθεί δε με νοιάζει καθόλου!

 

Και κάτι άσχετο...παλιά έπαιρνα σε πολύ καλή τιμή duracell aa και aaa σε μεγάλες συσκευασίες απο το amazon.co.uk.

Απο όταν έβαλαν μεταφορικά όμως δεν εχω ξανασχοληθεί.

Έχετε να προτείνετε απο κάπου για μεγάλες συσκευασίες aa και aaa?

 

και δεν παίρνεις τις πράσινες επαναφορτιζόμενες του λιντλ που είναι φτηνές και απ'οτι λένε τα παιδιά κρατάνε μια χαρά.(και ενα καλό φορτιστή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι τότε που περνούσα από Πρέβεζα - Ηγουμενίτσα στην εθνική κατά τις 12 το βράδυ και ενώ πήγαινα με 130 χιλιόμετρα + ξαφνικά είδα έναν ποδηλάτη με ένα φωτάκι που φαινόταν ίσα ίσα και τελευταία στιγμή τον απέφυγα ..πολύ προσοχή 

 

 

Ξεκίνησα ποδήλατο για άθληση και ψυχαγωγία τον τελευταίο καιρό οντας οδηγός αυτοκινήτου 18 χρόνια περίπου.

 

Ενα πράγμα θέλω να σας πώ. Οταν βλέπω ποδηλάτες σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας τρέμει το φιλοκάρδι μου. Πόσο μάλλον Εθνική οδό. Μιλάμε για αυτοκτονία. Μπορεί ο ποδηλάτης να είναι άψογος και έμπειρος και να του σκάσει κανενας μεθυσμένος απο πίσω .. 

 

Εαν οδηγείς αμάξι και σε χτυπήσει κανείς απο πίσω δεν θα πάθεις και κάτι εφόσον φοράς ζώνη. Με το ποδήλατο αλλάζουν τα δεδομένα.

Επίσης σκεφτόμαστε λογικά. Δεν βγαίνουμε Σάββατο ξημερώματα σε κεντρικούς δρόμους για παράδειγμα.. 

 

Φυσικά και ειμαι άπειρος στο θέμα ποδηλασία αλλά θεωρώ οτι ειμαι εμπειρος στους δρόμους και γνωρίζω πως οδηγεί ο μέσος Ελληνας.

Χωρίς να θέλω να τρομάξω ειμαι υπερ του ποδηλάτου και προσωπικά θα το χρησιμοποιώ στα όρια του δήμου μου  σε ποδηλατόδρομους και παράλληλους δρόμους -γειτονιές αλλά ακόμη όχι σε κεντρικούς δρόμους. Δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση υποδομή ουτε η ανάλογη παιδεία.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε τοπικους κεντρικους δρομους (π.χ. στα Βριλησσια, οπου βλεπω απο το avatar σου) η κινηση του ποδηλατου γινεται απλα: οπως ενος αυτοκινητου. Καταλαμβανει μια λωριδα (τη δεξια παντα) οπως ενα οποιοδηποτε οχημα κι αφηνει τους πισω του να γκρινιαζουν. Ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος για να σας προσεξουν 100% οι οδηγοι. Εντος πολης το οριο ταχυτητας ειναι 50 χλμ., οποιος θελει πατηλικια ας βρει μια πιστα. Εννοειται οτι ο ποδηλατης τηρει ολους τους κανονες οδικης κυκλοφοριας, καθως και ασφαλειας (κρανος, φωτα, καθρεπτης ειναι ακρως απαραιτητα για εμενα) και δεν κανει καγκουριες απο την πλευρα του. Αν υπαρχει χωρος, κανει λιγο δεξια για να τον προσπερασουν. Αν δεν υπαρχει, "φιλια στο σπιτι και ραντεβου σε 2-3-4-5 χλμ. οταν θα βρω χωρο".

 

Αν παλι με το "κεντρικους δρομους" εννοουμε την Κηφισιας, οκ... προφανως εκει ΔΕΝ βγαινει κανεις με το ποδηλατο, ειναι τρελλα. Εθνικη οδο (εχω δει στον Κηφισσο ποδηλατες χωρις κρανος και θα τολμουσα να πω "χωρις ποδηλατο" αφου ηταν ετοιμο να διαλυθει) ειναι απλα ενας ωραιος τροπος για να γλιτωσει κανεις τις δυσκολιες της ζωης στη συγχρονη Ελλαδα.

 

Γενικα παντως η οδηγηση ποδηλατου περιλαμβανει πολλους περισσοτερους "κανονες" απο οποιοδηποτε αλλο οχημα κατα τη γνωμη μου, διοτι δεν αφορα μονο τη σχεση του ποδηλατη με τα μηχανοκινητα οχηματα (ασε που οι ποδηλατες ειναι σα να μην υπαρχουν για τους περισσοτερους οδηγους αυτοκινητων) αλλα κι εκεινη με τους πεζους. Υπαρχουν δεκαδες λεπτομερειες που τις μαθαινει κανεις στην πραξη, αλλα οι βασικες αρχες ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας ειναι ιδιες για ολους. Το μονο πραγμα που μπορει να νικησει εναν ποδηλατη ειναι ο φοβος. Η προσοχη και η συγκεντρωση στον δρομο ειναι ομως διαφορετικο πραγμα και πρεπει να ειναι κανεις 100% focused για καθε απιθανο απροοπτο. Ειδικα απο τις "εμπνευσεις" των αλλων οδηγων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλά εννοείται δεν βγαίνω σε επαρχιακό δρόμο το βράδυ. Κάνω 6 χρόνια ποδήλατο και έχω γλυτώσει ουκ ολίγες φορές. Απλά μένω σε επαρχία (κωμόπολη) και τα κάνω όλα με ποδήλατο. Οπότε όταν τελειώνω και από τη δουλειά πχ στις 11 το βράδυ, θέλω καλά φώτα επειδή μόνο οι κεντρικοί έχουν καλό φωτισμό.

 

Μπορεί να πάρω τον s15r Αφού έχει και βάση φόρτισης να τον Έχω μαζί με το φως του ποδηλάτου. Έχει γίνει πολύς ντόρος. Για να τον βάλω στο τιμόνι κάνουν οι κλασικές βάσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε τοπικους κεντρικους δρομους (π.χ. στα Βριλησσια, οπου βλεπω απο το avatar σου) η κινηση του ποδηλατου γινεται απλα: οπως ενος αυτοκινητου. Καταλαμβανει μια λωριδα (τη δεξια παντα) οπως ενα οποιοδηποτε οχημα κι αφηνει τους πισω του να γκρινιαζουν. Ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος για να σας προσεξουν 100% οι οδηγοι. Εντος πολης το οριο ταχυτητας ειναι 50 χλμ., οποιος θελει πατηλικια ας βρει μια πιστα. Εννοειται οτι ο ποδηλατης τηρει ολους τους κανονες οδικης κυκλοφοριας, καθως και ασφαλειας (κρανος, φωτα, καθρεπτης ειναι ακρως απαραιτητα για εμενα) και δεν κανει καγκουριες απο την πλευρα του. Αν υπαρχει χωρος, κανει λιγο δεξια για να τον προσπερασουν. Αν δεν υπαρχει, "φιλια στο σπιτι και ραντεβου σε 2-3-4-5 χλμ. οταν θα βρω χωρο".

 

Αν παλι με το "κεντρικους δρομους" εννοουμε την Κηφισιας, οκ... προφανως εκει ΔΕΝ βγαινει κανεις με το ποδηλατο, ειναι τρελλα. Εθνικη οδο (εχω δει στον Κηφισσο ποδηλατες χωρις κρανος και θα τολμουσα να πω "χωρις ποδηλατο" αφου ηταν ετοιμο να διαλυθει) ειναι απλα ενας ωραιος τροπος για να γλιτωσει κανεις τις δυσκολιες της ζωης στη συγχρονη Ελλαδα.

 

Γενικα παντως η οδηγηση ποδηλατου περιλαμβανει πολλους περισσοτερους "κανονες" απο οποιοδηποτε αλλο οχημα κατα τη γνωμη μου, διοτι δεν αφορα μονο τη σχεση του ποδηλατη με τα μηχανοκινητα οχηματα (ασε που οι ποδηλατες ειναι σα να μην υπαρχουν για τους περισσοτερους οδηγους αυτοκινητων) αλλα κι εκεινη με τους πεζους. Υπαρχουν δεκαδες λεπτομερειες που τις μαθαινει κανεις στην πραξη, αλλα οι βασικες αρχες ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας ειναι ιδιες για ολους. Το μονο πραγμα που μπορει να νικησει εναν ποδηλατη ειναι ο φοβος. Η προσοχη και η συγκεντρωση στον δρομο ειναι ομως διαφορετικο πραγμα και πρεπει να ειναι κανεις 100% focused για καθε απιθανο απροοπτο. Ειδικα απο τις "εμπνευσεις" των αλλων οδηγων...

 

 

 

Φίλε μου στα Βριλήσσια δεν υπάρχουν 2 λωρίδες. Η λεωφόρος Πεντέλης για παράδειγμα εχει γίνει μια λωρίδα ανόδος κάθοδος οπου στην δεξιά παρκάρουν και κάποιες φορες διπλοπαρκάρουν. Ετσι αν πηγαίνεις δεξιά ειναι αρκετά επικύνδινο. Βε΄βαια εχει ποδηλατόδρομο οπότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις την Πεντέλης.

 

Επίσης δεν ειναι λύση να ακολουθεί κομβόι μερικά χμ πίσω σου θα εκνευρίσει και λογικά τους οδηγούς και αν πέσεις και σε κανα τρελό μπορεί να σου κολλήσει κιόλας.. Εδώ με το αυτοκίνητο αν πάω σχετικά αργά μου κάνουν καγκουριλίκια στο ποδήλατο θα κολλήσουν;

Επίσης θέμα ποδηλασίας πιναρισμένο έχει το ινσόμνια να τα πουμε ολοκληρωμένα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου στα Βριλήσσια δεν υπάρχουν 2 λωρίδες. Η λεωφόρος Πεντέλης για παράδειγμα εχει γίνει μια λωρίδα ανόδος κάθοδος οπου στην δεξιά παρκάρουν και κάποιες φορες διπλοπαρκάρουν. Ετσι αν πηγαίνεις δεξιά ειναι αρκετά επικύνδινο. Βε΄βαια εχει ποδηλατόδρομο οπότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις την Πεντέλης.

 

Επίσης δεν ειναι λύση να ακολουθεί κομβόι μερικά χμ πίσω σου θα εκνευρίσει και λογικά τους οδηγούς και αν πέσεις και σε κανα τρελό μπορεί να σου κολλήσει κιόλας.. Εδώ με το αυτοκίνητο αν πάω σχετικά αργά μου κάνουν καγκουριλίκια στο ποδήλατο θα κολλήσουν;

Επίσης θέμα ποδηλασίας πιναρισμένο έχει το ινσόμνια να τα πουμε ολοκληρωμένα;

 

 

 

Εχεις δικιο, δεν ειναι το καταλληλο μερος. Τελευταιο spoiler και θα τα πουμε στο αλλο νημα.

 

 

Αλλα ξερω την Πεντελης και φυσικα ΕΙΝΑΙ λυση να ακολουθει κομβοι. Προκειμενου να τσακιστεις ή να μην εχεις το δικαιωμα να χρησιμοποιεις δρομους που υπαρχουν εκει ΚΑΙ για εσενα, ας εκνευριστουν οσο θελουν. Δεν εννοω φυσικα να το κανεις επιτηδες, εννοω να οδηγεις με ασφαλεια. Οπως εγραψα νωριτερα, οταν βρεις χωρο θα τους επιτρεψεις να προσπερασουν. Απλα πραγματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...