Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πρασινες tronic με 4€ του Lidl που εφερε τη δευτερα τι λενε? Τις εχει δοκιμασει κανεις σε βαθος χρονου...?

 

Eneloop δεν είναι, αλλά για την τιμή τους είναι εξαιρετικές. Τις δουλεύω εδώ και ένα χρόνο, δεν τις έχω σε βάλει σε μεγάλα ζόρια πχ φωτογραφικό φλας (για εκεί προτιμώ την σιγουριά των eneloop) αλλά δεν έχει χαλάσει καμία και όλες κρατάνε τα mAh.

Αυτά ισχύουν για τις πράσινες, οι κόκκινες είναι για τα σκουπίδια.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eneloop δεν είναι, αλλά για την τιμή τους είναι εξαιρετικές. Τις δουλεύω εδώ και ένα χρόνο, δεν τις έχω σε βάλει σε μεγάλα ζόρια πχ φωτογραφικό φλας (για εκεί προτιμώ την σιγουριά των eneloop) αλλά δεν έχει χαλάσει καμία και όλες κρατάνε τα mAh.

Αυτά ισχύουν για τις πράσινες, οι κόκκινες είναι για τα σκουπίδια.....

 

Να σαι καλά. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eneloop δεν είναι, αλλά για την τιμή τους είναι εξαιρετικές. Τις δουλεύω εδώ και ένα χρόνο, δεν τις έχω σε βάλει σε μεγάλα ζόρια πχ φωτογραφικό φλας (για εκεί προτιμώ την σιγουριά των eneloop) αλλά δεν έχει χαλάσει καμία και όλες κρατάνε τα mAh.

Αυτά ισχύουν για τις πράσινες, οι κόκκινες είναι για τα σκουπίδια.....

Να σαι καλά γιατί τη Δευτέρα τις αγόρασα σε όλα τα μεγέθη!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε εχεις καταστρεψει, τιποτα αλλο δεν σου λεω

Ισα-ισα που σου γλυτώνω λεφτά για τα χριστουγεννιάτικα δωράκια. Σε όποιον χάρισα τον nitecore tube, ενθουσιάστηκε. Έχει και ωραία συσκευασία που "πιάνει μάτι". Επίσης βέβαια αν πάρεις 3 κατεβαίνει κι άλλο η τιμή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για τον Convoy S2+ Blue CREE XM-L2 7135*8 3/5 Modes στα $10.87 (ο XML2 U2-1A στα 6500-7000K) @ bg με το γνωστό κουπόνι "35E9A1";


Sorry αν έχει ήδη γραφεί κάτι, έχω χαθεί να ψάχνω κι είμαι έτοιμος να ρίξω παραγγελία στο bg.
 
Υπενθυμίζω κι ότι θα ήθελα άποψη για τον BLF A6 που έγραψα πιο πριν:

Και για να ξαναμιλήσουμε για προσφορές σε φακούς :P , ποια η άποψη των έμπειρων για τον BLF A6 στα $26.95 (προσφορά από 9/11) @ bg σε σχέση με τον Olight S30 στα $22.69 (presale) @ gb;
Κάτι διάβασα για προβλήματα dedoming (δεν ξέρω τι είναι - αποκολλάται το led; ) του BLF A6, κι ενώ μ' άρεσαν τα specs του (φαίνεται πολύ δυνατός για το μέγεθος του: 1288 lm - 9055 cd - 190m στο video-review) φοβάμαι να τον παραγγείλω. Μην τον πάρω κι έρθει με πρόβλημα (ή το βγάλει σύντομα) κι αρχίσω να ψάχνομαι πάλι!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

to bangood κατεβασε την τιμη του Olight s30 απο 28 στα 25.50 και με το κουπονι που δινει ο φιλος παει στα 19.12 που ειναι πιο φθηνο και απο το gearbest. Εριξα μια παραγγελια και μαζι με ολα τα παραπανω+τον φακο.

 

ευχαριστω τον φιλο @taxtax

Αφού λοιπόν ο @Aias ανακάλυψε ότι το κουπόνι που έδωσα ισχύει και για τους Olight:

Ο Olight S15R με το κουπόνι "35E9A1" 19,17€ στο Banggood

http://www.banggood.com/Olight-S15R-Baton-CREE-XM-L2-4Modes-Rechargeable-EDC-LED-Flashlight-p-948431.html

1415232488095-P-2161247.jpg
Επεξ/σία από taxtax
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λοιπόν ο @Aias ανακάλυψε ότι το κουπόνι που έδωσα ισχύει και για τους Olight:

Ο Olight S15R με το κουπόνι "35E9A1" 19,17€ στο Banggood

http://www.banggood.com/Olight-S15R-Baton-CREE-XM-L2-4Modes-Rechargeable-EDC-LED-Flashlight-p-948431.html

Πολύ καλή τιμή όντως. Δυστυχώς δεν ισχύει για τον S10R που κοιτούσα. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε μικρό επαναφορτιζόμενο ή ο S15R είναι μονόδρομος? (τον tube τον περιμένω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν μπορω να κοιταω αλλο ωραιους φακους και να μην αγοραζω :P

Τσιμπησα εναν μολις τωρα olight s15r με κουπονι εκπτωσης μ βγηκε 19.17 ευρω και εβαλα και να ερθει με air mail σε 7-10 εργασιμες...(ελπιζω)

παντως πολυ ωραιος και επαναφορτιζομενος και δυνατος φαινεται.μακαρι να βγει καλος.

Υπαρχουν τιποτα εχτρα να αγορασω; θηκη η και αλλες μπαταριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο κραταει το κουπονι 35E9A1 και σε οποια αντικειμενα ισχυει απο banggood οι τιμες  ειναι φοβερες και ισως απο τις πιο χαμηλες γενικως.Στους olight  S15r και S30 απο τις χαμηλοτερες σε ολα τα κινεζοσιτε και το banggood δοκιμασμενο απο καθε αποψη.Και εγω με 7-10 παραδοση εχω διαλεξει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον δεν μπορω να κοιταω αλλο ωραιους φακους και να μην αγοραζω :P

Τσιμπησα εναν μολις τωρα olight s15r με κουπονι εκπτωσης μ βγηκε 19.17 ευρω και εβαλα και να ερθει με air mail σε 7-10 εργασιμες...(ελπιζω)

παντως πολυ ωραιος και επαναφορτιζομενος και δυνατος φαινεται.μακαρι να βγει καλος.

Υπαρχουν τιποτα εχτρα να αγορασω; θηκη η και αλλες μπαταριες;

Με το καλό να σου έρθει. Καλός θα σου βγεί σίγουρα.

Θήκη τι να την κάνεις; Είναι τόσο μικρός και ελαφρύς που του έχω βγάλει το κλιπ, τον πετάω στην τσέπη, και ξεχνάω ότι υπάρχει.

Αν θέλεις 2η μπαταρία, όπως έχω ξαναγράψει, παίρνεις την δικιά του με το κουπόνι "LED2015GB" στα 4€ περίπου:

http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_80751.html

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω επειδη θα παραγγειλω εχτρα μπαταρια

αυτη που προτεινες απο gearbest υπαρχει σε banggood;;

επειδη το gearbest δεν το εχω σε εκτιμηση επειδη οτι εχω παραγγειλει ειτε αργει υπερβολικα ειτε δεν ερχεται ποτε δυστυχως

 

κατι ακομα ο s15 με τον s30 τι διαφορες εχει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να σου έρθει. Καλός θα σου βγεί σίγουρα.

Θήκη τι να την κάνεις; Είναι τόσο μικρός και ελαφρύς που του έχω βγάλει το κλιπ, τον πετάω στην τσέπη, και ξεχνάω ότι υπάρχει.

Αν θέλεις 2η μπαταρία, όπως έχω ξαναγράψει, παίρνεις την δικιά του με το κουπόνι "OLED2015GB στα 4€ περίπου:

http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_80751.html

Δοκίμασα το κουπόνι στο gearbest "OLED2015GB" αλλά δεν έπαιξε...

"Error, this promotional code does not exist."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να σε ρωτησω επειδη θα παραγγειλω εχτρα μπαταρια

αυτη που προτεινες απο gearbest υπαρχει σε banggood;;

επειδη το gearbest δεν το εχω σε εκτιμηση επειδη οτι εχω παραγγειλει ειτε αργει υπερβολικα ειτε δεν ερχεται ποτε δυστυχως

 

κατι ακομα ο s15 με τον s30 τι διαφορες εχει;;

 

ειναι διαφορετικα lumen ,ο s30 ειναι πιο φωτεινος και πιο μεγαλος. 

 

εγω για τον S30 πηρα αυτην την μπαταρια απο banggood

 

http://www.banggood.com/NCR-3100mAH-18650-3_7-V-Lithium-Rechargeable-Battery-For-Panasonic-p-72905.html

 

που πιανει και το κουπονι στα 4.30 ευρω με πολλα πολλα Mah και επωνυμη panasonic με καλα λογια

 

fix...λαθος μου δεν κανει η μπαταρια αυτη για τον s15-s15r

Επεξ/σία από Aias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω επειδη θα παραγγειλω εχτρα μπαταρια

αυτη που προτεινες απο gearbest υπαρχει σε banggood;;

επειδη το gearbest δεν το εχω σε εκτιμηση επειδη οτι εχω παραγγειλει ειτε αργει υπερβολικα ειτε δεν ερχεται ποτε δυστυχως

 

κατι ακομα ο s15 με τον s30 τι διαφορες εχει;;

υπάρχει στο Banggood στα 4,62€ με το "35E9A1" http://www.banggood.com/Original-Olight-37v-750mAh-14500-Rechargeablelithium-Battery-1PCS-p-923674.html

 

Ο s30 παίρνει μπαταρία 18650, ενώ ο s15 παίρνει 14500 και ΑΑ

Ο s30 και ο s15 δεν είναι επαναφορτιζόμενοι. Ο s15R είναι επαναφορτιζόμενος και περιλαμβάνει μπαταρία και βάση φόρτισης

Δοκίμασα το κουπόνι στο gearbest "OLED2015GB" αλλά δεν έπαιξε...

"Error, this promotional code does not exist."

Τυπογραφικό λάθος. Διορθώθηκε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει στο Banggood στα 4,62€ με το "35E9A1" http://www.banggood.com/Original-Olight-37v-750mAh-14500-Rechargeablelithium-Battery-1PCS-p-923674.html

 

Ο s30 παίρνει μπαταρία 18650, ενώ ο s15 παίρνει 14500 και ΑΑ

Ο s30 και ο s15 δεν είναι επαναφορτιζόμενοι. Ο s15R είναι επαναφορτιζόμενος και περιλαμβάνει μπαταρία και βάση φόρτισης

Τυπογραφικό λάθος. Διορθώθηκε

 

Σε ευχαριστώ, παίζει.

 

Αν ξέρεις και τι διαφορές έχουν οι 2 παρακάτω...?

Nitecore MH20 CREE XM-L2 U2 1000LM

και

Olight S15R Baton CREE XM-L2 4Modes

 

θα με βοηθούσες πολύ?

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...