Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Ultrafire M5 στο link που δίνεις λέει: "Working voltage: 1.2-1.5V" και ότι παίρνει μόνο ΑΑΑ

Στο ίδιο site, υπάρχει και αυτός ο Ultrafire M5 https://www.fasttech.com/product/1551101-ultrafire-m5-mini-1-cree-xp-g-r5-1-mode-150-lumen

που λέει: "Working voltage:1.2-4.2V" και ότι παίρνει και 10440

(Ποιός απο αυτούς βέβαια είναι πραγματικός ultrafire είναι μιά άλλη ιστορία)

Θα έλεγα να αποφύγεις τις 10440. Λίγοι φακοί τις χρησιμοποιούν και συνήθως δεν κερδίζεις και τίποτα ουσιαστικό.

Εκτός αν το βλέπεις καθαρά σαν τεστ αντοχής

 

Αν δεις στο link που εβαλα , διπλα απο το Specifications , στο Discussions δες τι γραφει .

 

Τωρα ουτε εγω δεν ξερω τι τους γινεται  :devil:  Ετσι και αλλιως , πιο πολυ το εψαχνα να δω ποσο θα παει "το μαλλι" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής Liitokala lii500 που γράφηκε κάποια post πριν, στα $21 από ali στις 11/11 (αλλά δεν είδα να φορτίζει μπαταρίες στα 4,35V).

 

 

 

Μια χαρα ειναι και η τιμη του S30 με την προσφορα σε banggood και gearbest.

Παρολο που εχω κατακραξει το gearbest τον εκανα παραγγελια απο εκει, γιατι ειχα και 7$ σε ποντους απο παλιες αγορες, οποτε μου βγηκε τσαμπα στα 15$...

Αρκει βεβαια να παει κατ ευχην η παραγγελια  :rolleyes:  B)

 

Με τόσα που έγραψες ότι έχεις τραβήξει κι άλλα τόσα που τους έχεις σύρει, δεν δικαιολογείσαι να κάνεις παραγγελίες απ' το gb!  :P

Αν κάτι πάει στραβά, δεν θα δικαιούσαι ν' αρχίσεις πάλι το κράξιμο!!!  :mrgreen:

 

 

 

Υ/Γ:

Για τον BLF A6 στα 26,95$ @ bg που έγραψα εδώ υπάρχει καμιά άποψη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής Liitokala lii500 που γράφηκε κάποια post πριν, στα $21 από ali στις 11/11 (αλλά δεν είδα να φορτίζει μπαταρίες στα 4,35V).

 

 

 

 

 

Με τόσα που έγραψες ότι έχεις τραβήξει κι άλλα τόσα που τους έχεις σύρει, δεν δικαιολογείσαι να κάνεις παραγγελίες απ' το gb! :P

Αν κάτι πάει στραβά, δεν θα δικαιούσαι ν' αρχίσεις πάλι το κράξιμο!!! :mrgreen:

 

 

 

Υ/Γ:

Για τον BLF A6 στα 26,95$ @ bg που έγραψα εδώ υπάρχει καμιά άποψη;

Δεν κρατήθηκα :D

Πιο πολύ ήθελα για το γαμωτο να εξαργυρωσω τα 7$ από προηγούμενες παραγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής Liitokala lii500 που γράφηκε κάποια post πριν, στα $21 από ali στις 11/11 (αλλά δεν είδα να φορτίζει μπαταρίες στα 4,35V).

 

 

 

 

Με τόσα που έγραψες ότι έχεις τραβήξει κι άλλα τόσα που τους έχεις σύρει, δεν δικαιολογείσαι να κάνεις παραγγελίες απ' το gb!  :P

Αν κάτι πάει στραβά, δεν θα δικαιούσαι ν' αρχίσεις πάλι το κράξιμο!!!  :mrgreen:

 

 

 

Υ/Γ:

Για τον BLF A6 στα 26,95$ @ bg που έγραψα εδώ υπάρχει καμιά άποψη;

 

Μπορουμε να παραγγειλουμε απο ali ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να παραγγειλουμε απο ali ????

 

Εγώ πάντως έφαγα άκυρο με δυο MasterCard της Εθνικής

Άμα βρείτε τρόπο πείτε...

 

Αντί γα πληρωμή με πιστωτική που θα φάμε άκυρο, συνήθως μπορούμε να συνεννοηθούμε με τον πωλητή να μας δώσει τον PayPal λογαριασμό του & να κάνουμε εκεί την κατάθεση. Προϋποθέτει βέβαια να έχουμε υπόλοιπο στο PP balance του λογαριασμού μας, κάτι για το οποίο έχει γίνει εκτενής συζήτηση πώς γίνεται (για τις πιστωτικές ελληνικών τραπεζών) σε άλλο θέμα (π.χ. βλ. αυτό το post).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι eneloop είναι μπαταρίες αναφοράς, είναι τόσο καλές. Πάρα πολύ καλές είναι οι επαναφορτιζόμενες του IKEA και έχουν μισή τιμή. Σχετικά καλές για τα λεφτά τους είναι και οι πράσινες του Lidl (αυτές που έχει σήμερα). Όλες οι παραπάνω είναι ready to use ή αλλιώς low self-discharged

Αμαρτια να συγκρινεις eneloop με ikea και lidl :X

Καμια σχεση στην ποιοτητα και αν πιασεις eneloop μετα απο 2-3 μηνες ειναι ετοιμη για χρηση (εχοντας χασει 5 αντε 10%), ενω οι αλλες ειναι αδειες. Του lidl ειδικα, παιζει και να ειναι για πεταμα μετα απο καιρο, εχω πεταξει καμποσες που δεν ξυπναγαν ουτε σε ακριβο φορτιστη και απο τοτε, δεν θελω να ξανακουσω γι'αυτες. Να τις δωσεις σε κανα παιδι να βαζει στα παιχνιδια του, οκ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαρτια να συγκρινεις eneloop με ikea και lidl :X

Καμια σχεση στην ποιοτητα και αν πιασεις eneloop μετα απο 2-3 μηνες ειναι ετοιμη για χρηση (εχοντας χασει 5 αντε 10%), ενω οι αλλες ειναι αδειες. Του lidl ειδικα, παιζει και να ειναι για πεταμα μετα απο καιρο, εχω πεταξει καμποσες που δεν ξυπναγαν ουτε σε ακριβο φορτιστη και απο τοτε, δεν θελω να ξανακουσω γι'αυτες. Να τις δωσεις σε κανα παιδι να βαζει στα παιχνιδια του, οκ...

 

Αν έχεις διάθεση ρίξε μια ματιά σε Link.png Site: αυτό το thread

Συμφωνώ ότι οι κόκκινες Lidl είναι σκουπίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί γα πληρωμή με πιστωτική που θα φάμε άκυρο, συνήθως μπορούμε να συνεννοηθούμε με τον πωλητή να μας δώσει τον PayPal λογαριασμό του & να κάνουμε εκεί την κατάθεση. Προϋποθέτει βέβαια να έχουμε υπόλοιπο στο PP balance του λογαριασμού μας, κάτι για το οποίο έχει γίνει εκτενής συζήτηση πώς γίνεται (για τις πιστωτικές ελληνικών τραπεζών) σε άλλο θέμα (π.χ. βλ. αυτό το post).

 

Περι paypal τα ξερω και τα κανω συχνα , οταν βρω κατι φθηνοτερο απο οτι στο banggood. Περι aliexpress και συννενοηση δεν ηξερα! Σε ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα παραγγελια και εγω για εναν Nitecore MH20 μιας και ο TrustFire TR - DF006 θα χρησιμοποιηθει μονο για υποβρυχιες εξορμησεις και οχι για σπηλαιολογιες μιας και ειναι +10 κιλα στο κρανος και το αυχενικο μου κλεινει το ματι.

 

Επισης παρηγγειλα και εναν TrustFire TR - DF002 για τα περισσοτερα Lumens του περιμενω τον M4X για κουπονι μιας και το 60αρι τσουζει.

 

Απο τον DF006 παντως εμεινα υπερευχαριστημενος και η μια μπαταρια με εβγαλε ανετα 6 ωρες στο Max και με αρκετους χτυπους σε κοτρονες.

 

 

post-55446-0-52607000-1447183151_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Nitecore Tube στο Banggood βγαίνει 4,96€ με το κουπόνι "35E9A1"

http://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html?utmid=217

12971.jpg

Ο φορτιστής NITECORE Intellicharger I2 NEW Version

με το κουπόνι "35E9A1" βγαίνει 8,51

1-1_I2_OI.png?d341d9
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις διάθεση ρίξε μια ματιά σε Link.png Site: http://budgetlightforum.com/node/26725">αυτό το thread

Συμφωνώ ότι οι κόκκινες Lidl είναι σκουπίδια

Οι πρασινες tronic με 4€ του Lidl που εφερε τη δευτερα τι λενε? Τις εχει δοκιμασει κανεις σε βαθος χρονου...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Nitecore Tube στο Banggood βγαίνει 4,96€ με το κουπόνι "35E9A1"

http://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html?utmid=217

12971.jpg

Ο φορτιστής NITECORE Intellicharger I2 NEW Version

με το κουπόνι "35E9A1" βγαίνει 8,51

1-1_I2_OI.png?d341d9

 

Mε εχεις καταστρεψει, τιποτα αλλο δεν σου λεω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NCR18650A 3.7V 3100mAh 18650 Protected στα $3.19 (€2.85) @ gb (παρήγγειλα 3).

 

Για τη συστοιχία της μπαταρίας του laptop μου παρήγγειλα UR18650A 3.7V 18650 2200mAh στα $1.99 (€1.78) @ gb.

  • Ελπίζω να επέλεξα τη σωστή, γιατί δεν απαντήθηκε το ερώτημα μου σ' αυτό το post. Εμπιστεύτηκα λοιπόν τον taxtax που έγραψε ότι για το laptop πρέπει να είναι Unprotected & προσπάθησα να βρω μια μπαταρία όσο πιο κοντά στα χαρακτηριστικά αυτής που είχε από "μαμά" (να μην ξεφεύγει σε mAh, γιατί δεν ξέρω αν αυτό θα ήταν πιθανό να δημιουργούσε πρόβλημα με το υπάρχον ηλεκτρονικό κύκλωμα της μπαταρίας-πακέτο του laptop). Πιστεύω ότι η UR18650A είναι πολύ κοντά στη UR18650FJ που είχε (κατασκευαστής: Sanyo - mAh: 2200).

Σημειώνω πως και τις 2 τις βρήκα ψάχνοντας στο promotion μπαταριών του gb (είχε γραφεί κάποια post πριν).

 

BTW παρήγγειλα στα γνωστά $22.69 (€20.27) & τον Olight S30...

 

... & τώρα κάνω το σταυρό μου μαζί με τον pittas για σώα/αβλαβή/γρήγορη παραλαβή.  :P

 

Μου έμειναν κάτι ψιλά στο PP balance μου, οπότε αν δεν μπουν αρκετά € από τίποτα καλλυντικά απ' το Pockee, με βλέπω να συνεχίζω μόνο απ' το bg. Βαρέθηκα αυτή την ιστορία με το balance & το PP να τρώει συνέχεια προμήθειες για φόρτωμα/ξεφόρτωμα & μετατροπή των $ σε €.  :angry: 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Nitecore Tube στο Banggood βγαίνει 4,96€ με το κουπόνι "35E9A1"

http://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html?utmid=217

12971.jpg

Ο φορτιστής NITECORE Intellicharger I2 NEW Version

με το κουπόνι "35E9A1" βγαίνει 8,51

1-1_I2_OI.png?d341d9

 

 

 

to bangood κατεβασε την τιμη του Olight s30 απο 28 στα 25.50 και με το κουπονι που δινει ο φιλος παει στα 19.12 που ειναι πιο φθηνο και απο το gearbest. Εριξα μια παραγγελια και μαζι με ολα τα παραπανω+τον φακο.

 

ευχαριστω τον φιλο @taxtax

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...