Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για φορτιστή χρησιμοποιώ τον Xtar VC2 :

http://www.gearbest.com/diy-parts-and-tools/pp_122249.html?wid=3

Θα σου βγεί απο το ευρωπαικό warehouse με τα μεταφορικά 16,5-17€. Το καλό που έχει,ότι είναι απλός στη χρήση και δείχνει και την χωρητικότητα της μπαταρίας(στη φόρτιση). 'Εχει βγεί και ο xtar VC2 Plus που φορτίζει και NiMh και φορτίζει και με 1Α, όμως δεν δείχνει πια χωρητικότητα. Τον έχει σε προσφορά 14€:

http://www.gearbest.com/chargers/pp_227851.html

 

Αν θέλεις πιό προχωρημένο δες τον Liitokala Lii 500 στα 22€ (καλή τιμή):

http://www.gearbest.com/chargers/pp_228909.html

 

Αν θέλεις απλό δες αυτόν:

http://www.gearbest.com/diy-parts-and-tools/pp_122247.html

ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω φορτιστή...αλλά πως θα αγοράσω απο έξω αφού μας μπλοκάρουν τα cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω φορτιστή...αλλά πως θα αγοράσω απο έξω αφού μας μπλοκάρουν τα cc

Μπορείς να αγοράσεις απο Ελλάδα. Χάρη στα ηλεκτρονικά τσιγάρα έχουμε γεμίσει:

http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&product_id=561

(βεβαιώσου ότι είναι αυθεντικό. έχει πάνω του ξυστό για να το ξύσεις και να τσεκάρεις τον αριθμό απο κάτω στο site της xstar)

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικοι και καλοφώτιστοι. Περιμένουμε εντυπώσεις. Αντε να δω πότε θα έρθει ο MH20 που περιμένω. 

 

http://www.banggood.com/NITECORE-P12-2015Version-CREE-XM-L2-U2-1000LM-LED-Flashlight-p-957399.htmlΘα αγορασω τον παραπανω φακο καμια προταση για μπαταριες και φορτιστη?Ας ειναι και απο αλλο καταστημα εαν υπαρχει καλυτερη τιμη απο bangood

 
Έχω παραγγείλει αυτόν τον φορτιστή και αυτές τις μπαταρίες, κανονικά με pay pal.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ τα δικά μου

 

έχοντας αγοράσει καμιά 15-20 από ebay για μένα και για φίλους, να ενημερώσω για τους Ultrafire (XML-T6 κτλ.)

 

Για να μην κουράζω, προσέχετε γιατί στο e-bay υπάρχουν πολλά μαϊμού Ultrafire, δηλαδή μαϊμού της μαϊμούς της μαϊμούς (κι όποιος κατάλαβε). Αγοράζετε από πωλητές που έχουν πάνω από 600-700 κομμάτια sold και πάλι ρίσκο είναι.

 

Ο καλύτερος με διαφορά από αυτούς που αγόρασα είναι αυτός  (αξιόπιστος πωλητής πάνω από 6500 κομμάτια έχει δώσει). Πολύ δυνατός, στιβαρή κατασκευή, με adjustable spread και δέχεται 3 ειδών μπαταρίες 18650/26650/3xAAA. Έχει και διάφορα mod αν ψάξετε, διακοπτάκι για ποδήλατο, stand, αλλαγή led σε XM-L U2 κτλ.

 

 

Αυτά για τους Ultrafire

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλορίζικοι και καλοφώτιστοι. Περιμένουμε εντυπώσεις. Αντε να δω πότε θα έρθει ο MH20 που περιμένω.

 

 

Έχω παραγγείλει αυτόν τον φορτιστή και αυτές τις μπαταρίες, κανονικά με pay pal.

Ευχαριστω πολύ τα ίδια μόλις έκανα παραγγελια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το θέμα, άρχισα να ψάχνομαι κι εγώ για κανένα vfm φακό. Τον θέλω για ερασιτεχνική χρήση, το πολύ-πολύ για καμιά απίθανη περίπτωση ανάγκης αν μας πιάσει η νύχτα σε πεζοπορία στο βουνό. Έβαλα ως max όριο τα 25 €/τμχ για κάτι αρκετά ποιοτικό (π.χ. σαν τον Olight S15R του 1ου post), αλλά δεν με χαλάει καθόλου να πάρω 2-3 στα ~10 €/τμχ.
 
Στο Getone app (όπου πουλάνε τα πάντα στα 9,99 $ - βλ. σχετικό θέμα) είδα λοιπόν να έχουν μπόλικους UltraFire.
Καθότι δεν έχω ιδέα από φακούς & ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ τους, βάζω εδώ κάποιους που βρήκα εκεί (στα spoiler screenshots από το Getone app με φωτογραφίες-specs τους).

  1. UltraFire 2500 Lumen Zoomable CREE XML T6 (νομίζω πως πρέπει να είναι αυτός από το ebay link του Alex_gr @ 8,94$, αλλά στα 2500LM αντί 2200LM).
    • Getone_10_Ultra_Fire_2500_Lumen_Zoomable - Getone_10_Ultra_Fire_2500_Lumen_Zoomable

  2. UltraFire CREE XML T6 (600LM, παραδίδεται με φορτιστή αυτοκινήτου & σπιτιού)
    • Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10

  3. UltraFire WF-501B CREE XM-L T6 1000LM
    • ​​

      Getone_10_Ultra_Fire_WF_501_B_CREE_XM_L_Getone_10_Ultra_Fire_WF_501_B_CREE_XM_L_

  4. UltraFire WF-502B CREE XM-L T6 1600LM
    • ​​

      Getone_10_Ultra_Fire_WF_502_B_CREE_XM_L_Getone_10_Ultra_Fire_WF_502_B_CREE_XM_L_

 

Παρακαλώ πείτε τη γνώμη σας αν οι συγκεκριμένοι (ή κάποιοι άλλοι στο Getone) αξίζουν ποιοτικά κι αν η τιμή των 10$ είναι vfm. Φυσικά είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση, αρκεί να είναι vfm & στα οικονομικά πλαίσια που έχω βάλει ως όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το θέμα, άρχισα να ψάχνομαι κι εγώ για κανένα vfm φακό. Τον θέλω για ερασιτεχνική χρήση, το πολύ-πολύ για καμιά απίθανη περίπτωση ανάγκης αν μας πιάσει η νύχτα σε πεζοπορία στο βουνό. Έβαλα ως max όριο τα 25 €/τμχ για κάτι αρκετά ποιοτικό (π.χ. σαν τον Olight S15R του 1ου post), αλλά δεν με χαλάει καθόλου να πάρω 2-3 στα ~10 €/τμχ.

 

Στο Getone app (όπου πουλάνε τα πάντα στα 9,99 $ - βλ. σχετικό θέμα) είδα λοιπόν να έχουν μπόλικους UltraFire.

Καθότι δεν έχω ιδέα από φακούς & ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ τους, βάζω εδώ κάποιους που βρήκα εκεί (στα spoiler screenshots από το Getone app με φωτογραφίες-specs τους).

  1. UltraFire 2500 Lumen Zoomable CREE XML T6 (νομίζω πως πρέπει να είναι αυτός από το ebay link του Alex_gr @ 8,94$, αλλά στα 2500LM αντί 2200LM).
    • Getone_10_Ultra_Fire_2500_Lumen_Zoomable - Getone_10_Ultra_Fire_2500_Lumen_Zoomable

  2. UltraFire CREE XML T6 (600LM, παραδίδεται με φορτιστή αυτοκινήτου & σπιτιού)
    • Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10 - Getone_10_Ultra_Fire_CREE_XML_T6_LED_F10

  3. UltraFire WF-501B CREE XM-L T6 1000LM
    • ​​

      Getone_10_Ultra_Fire_WF_501_B_CREE_XM_L_Getone_10_Ultra_Fire_WF_501_B_CREE_XM_L_

  4. UltraFire WF-502B CREE XM-L T6 1600LM
    • ​​

      Getone_10_Ultra_Fire_WF_502_B_CREE_XM_L_Getone_10_Ultra_Fire_WF_502_B_CREE_XM_L_

 

Παρακαλώ πείτε τη γνώμη σας αν οι συγκεκριμένοι (ή κάποιοι άλλοι στο Getone) αξίζουν ποιοτικά κι αν η τιμή των 10$ είναι vfm. Φυσικά είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση, αρκεί να είναι vfm & στα οικονομικά πλαίσια που έχω βάλει ως όριο.

 

 

Ο πρώτος κατά πάσα πιθανότητα είναι ο ίδιος με το λινκ που έδωσα. Τα Lumen δεν έχουν και τόση σημασία ότι θέλει ο καθένας γράφει. Αν έχει XM-L T6 led τα ίδια Lumen θα δίνει.

 

Όσον αφορά τους άλλους, είναι 99% μαϊμού της μαϊμούς  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος κατά πάσα πιθανότητα είναι ο ίδιος με το λινκ που έδωσα. Τα Lumen δεν έχουν και τόση σημασία ότι θέλει ο καθένας γράφει. Αν έχει XM-L T6 led τα ίδια Lumen θα δίνει.

 

Όσον αφορά τους άλλους, είναι 99% μαϊμού της μαϊμούς :-D

Thanks για την άμεση απάντηση.

Αν οι άλλοι δεν ήταν μαϊμούδες (btw πώς το καταλαβαίνεις; ), θα προτιμούσες κάποιον από αυτούς";

Αν όχι, θα πάρω αυτόν απ' το eBay.

 

Υ/Γ:

Καμιά καλή περίπτωση στο banggood εντόπισε κανείς;

Θέλω να πάρω από εκεί κι άλλα πραγματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την άμεση απάντηση.

Αν οι άλλοι δεν ήταν μαϊμούδες (btw πώς το καταλαβαίνεις; ), θα προτιμούσες κάποιον από αυτούς";

Αν όχι, θα πάρω αυτόν απ' το eBay.

 

Υ/Γ:

Καμιά καλή περίπτωση στο banggood εντόπισε κανείς;

Θέλω να πάρω από εκεί κι άλλα πραγματάκια.

 

Δεν έχουν logo, τον έναν τον έχω (την πάτησα δλδ) και τέλος αν δεις στο youtube, πολλοί έχουν αναφέρει ότι οι συγκεκριμένοι είναι fake (ίδιο σχήμα, μέγεθος). Δεν μπορώ να στο πω 100% αλλά έτσι δείχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμιά καλή περίπτωση στο banggood εντόπισε κανείς;

Θέλω να πάρω από εκεί κι άλλα πραγματάκια.

 

Ο Solarstorm SC01 XM-L2 (παίρνει AA ή 14500) στα 11,84€ με το κουπόνι "065373".

http://www.banggood.com/SolarStrom-SC01-CREE-XML2-U2-T6-AA14500-LED-Flashlight-p-921082.html

Αν και κατ'εμέ καλύτερα να δώσεις τα 10€ παραπάνω και να πάρεις τον Olight S15R μαζί με την 14500 και τον φορτιστή.

 

Σε φτηνό που να παίρνει 18650 υπάρχει στα 5,94€ με το κουπόνι "BLF" αυτός:

http://www.banggood.com/MECO-CREE-XM-L-T6-1800LM-12W-Zoomable-LED-Flashlight-Torch-p-982572.html

που τον είχα (βγαίνει με διάφορα brand names). Καλή ποιότητα για την τιμή του, zoomable, LED XM-L και μιά χαρά απο φωτεινότητα (Υπολογίζω γύρω στα 400lumen). Το μόνο αρνητικό ότι είναι μεγαλούτσικος.

EDIT: Με το κουπόνι "3a0414" βγαίνει 5,79€.

 

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...