Προς το περιεχόμενο

13 εκ. πωλήσεις σε 3 ημέρες για τα νέα iPhone 6s και iPhone 6s Plus. Στις 9 Οκτωβρίου στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13.000.000 πωλήσεις x Μέσος όρος 230$ κόστος κατασκευής=περίπου 3 δις κόστος παραγωγής

 

13.000.000 x κέρδος 400$ περιπου=5 δις περίπου κέρδος

 

σε 3 μέρες!!! F*cking Hell!!!!

Και το αρμεγμα συνεχίζετε. Στην Ελλάδα θα κάνει ελάχιστες πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι δυνατόν να πιστεύετε πως αρκεί μόνο το τέλειο marketing? Αν και η συσκευή δεν ήταν εξίσου καλή δεν θα αρκούσε κανένα marketing, ειδικά τόσα χρονιά πλεον μετά το πρώτο iphone! 

 

Αντιπαράδειγμα για μάπα συσκευή που πουλάει και είναι και ακριβή: Beats.

 

Ορίστε πως δουλεύει το marketing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικούς σας βλέπω του χρόνου Regent Street να μοιράζετε μπλουζάκια της Samsung έξω από το Apple Store.

 

"Μα που θα πάει ρε γαμωτο αυτή η ρημάδα η εταιρία; Δεν θα κλείσει επιτέλους φέτος; Ίσως του χρόνου..."

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Internet έχει πλέον αναλύσεις για ΌΛΑ τα γούστα. Προσαρμοσμένα αποτελέσματα σε ο,τι γουστάρεις. :)

 

Επίσης τόσο καιρό και δεν είδα πουθενά γύρω μου κάποιο edge edge+! Ποιος τα αγοράζει? Η Samsung από μόνη της? (Ξέρω ξέρω, οι χρήστες της είναι ψαγμενοι και δεν τα δείχνουν δημόσια, τα έχουν κρυμμένα )

γιατί η Ελλάδα είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα της παγκόσμιας αγοράς και ακόμα καλύτερα ο "μικρόκοσμος" του καθενός από εμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ρε παλικάρια τα πράγματα είναι απλά. Στα iphone πληρώνεις τα εξής: πρώτα από ολα το λογισμικό που είναι καταπλητικό αν σκεφτεί κανείς οτι ένα android με τα ίδια χαρακτηριατικά θα σέρνεται σε σχέση με το iphone. Ποιότητα κατασκευής, υποστήριξη και ευκολία για τον χρήστη. Με το κατάλληλο μαρκετινγκ. Αυτό ειναι ολο. Ο καθένας ας κάνει την επιλογή του. Φιλικά πάντα</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαράδειγμα για μάπα συσκευή που πουλάει και είναι και ακριβή: Beats.

 

Ορίστε πως δουλεύει το marketing.

 

Αυτά δεν είναι beats αυτά είναι τα "πρίτς" του Dr Dre. Άθλια ακουστικά πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε του στραβού το δίκιο, η κάθε κυρία που το αγοράζει για να το κρατάει ανα χείρας στον δρόμο ή για να βγάζει σέλφι στον καθρέπτη (με φλας) έτσι ώστε να μοστράρει το μηλαράκι στη φωτό, δεν αγοράζει iPhone επειδή θα το γονατίσει στην χρήση.  Κανένα FB, Viber και Whatsapp.  Το ίδιο ισχύει και για τους τύπους που το αγοράζουν για να το τρώει ο ήλιος στις καφετέριες και να λένε "κράζεις-θαυμάζεις", ζηλεύεις, δεν έχεις εσύ λεφτά να το πάρεις και άλλα τέτοια όμορφα.  Τον παπά του marketing έχουν φάει. 

 

συμφωνώ ότι είναι και status symbol, ξέρω άτομο που έχει αγοράσει το 6 των 128GB και θα πάει τώρα στο 6s 128GB και δεν έχει μπει ποτέ του στο apple store να κατεβάσει εφαρμογή... μόνο για να δείχνει ότι έχει το ακροβό μοντέλο!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ένα κινητό των 1000 ευρώ πουλάει τόσο πολύ θα έπρεπε να μας προβληματίζει, οσο καλό και να ναι.

Η Apple βλέπει ότι πουλάει απότε σιγά μη ριξει ποτέ τις τιμές με αποτέλεσμά να ακολουθούν και οι αντίστοιχες ναυαρχίδες των άλλων εταιρειών.

Τα  iphone είναι από τα καλύτερα τηλεφωνά( ίσως και το καλύτερο), άλλα πόσο πολύ καλύτερο είναι από ένα πχ Xiaomi Mi 4c που μόλις βγήκε κοστίζει το 1/4 σε σχέση με ενα iphone;

Πιστέψτε με δε συμφέρει κανέναν να πουλάνε τόσο πολύ τα iphone.

Δεν ειμαι hater της apple ειμαι hater αυτών που υπερηφανεύονται ότι έχουν iphone και το μοστράρουν παντού ενώ δεν έχουν ποτέ κάρτα και σου βαράνε αναπάντητες να τους πάρεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screen_Shot_2015_09_28_at_11_50_48_PM.pn

 

Screen_Shot_2015_09_28_at_11_51_37_PM.pn

 

Η Apple με το περίπου 92% των Smartphone καθαρών κερδών σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο αφήνοντας τους Android OEM να μάχονται για τα ψυχούλα σε έναν αγώνα τιμή κόστους/τεμάχια.

 

iPhone Juggernaut Rolls On With Record-Breaking Sales While Android Makers Fight For Scraps

 

Comprehensive Comparison Shows Camera Improvements From Original iPhone to iPhone 6s

 

iphone6sporttraitcomparison_800x600.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... Αφού φέτος αυτά τα νούμερα έχουν και την αγορά της Κίνας μέσα.... Δεν πουλάει καλά σας λέω. Απλα έτσι σας φαίνεται........

 

Στην Ελλάδα θα πατώσει και αυτό θα είναι και η αρχή του τέλους..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ρε παλικάρια τα πράγματα είναι απλά. Στα iphone πληρώνεις τα εξής: πρώτα από ολα το λογισμικό που είναι καταπλητικό αν σκεφτεί κανείς οτι ένα android με τα ίδια χαρακτηριατικά θα σέρνεται σε σχέση με το iphone. Ποιότητα κατασκευής, υποστήριξη και ευκολία για τον χρήστη. Με το κατάλληλο μαρκετινγκ. Αυτό ειναι ολο. Ο καθένας ας κάνει την επιλογή του. Φιλικά πάντα</p>

Το Galaxy Alpha που εχω ιδια χαρακτηριστικα εχει κι οχι μονο δε σερνεται αλλα ειναι αψογο! Δεν κουραστηκατε να μιλατε γι αυτο το ρημαδολογισμικο λες κι ειναι κανα θαυμα;

 

Το μονο που αναγνωριζω ειναι οτι πολλες εφαρμογες ειναι πιο καλογραμμενες στο ios αλλα μεχρι εκει.

 

Το android κατα τη γνωμη μου και συμφωνα μ αυτα που βλεπω εχει ξεπερασει το ios πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Galaxy Alpha που εχω ιδια χαρακτηριστικα εχει κι οχι μονο δε σερνεται αλλα ειναι αψογο! Δεν κουραστηκατε να μιλατε γι αυτο το ρημαδολογισμικο λες κι ειναι κανα θαυμα;

Το μονο που αναγνωριζω ειναι οτι πολλες εφαρμογες ειναι πιο καλογραμμενες στο ios αλλα μεχρι εκει.

Το android κατα τη γνωμη μου και συμφωνα μ αυτα που βλεπω εχει ξεπερασει το ios πια.

Έλα τώρα! Άψογο το Alpha... Είπαμε! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...