Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To capital.gr γενικως παντα σπερνει την καταστροφη.

Καταστροφολαγνεια διχως τελος.

Ναι, ειναι δυσκολα τα πραγματα, αλλα εκει πουλανε τρομο.

Για τους δικους τους λογους φυσικα.

Ειμαι πολυ προσεκτικος αν διαβασω κατι στο capital, και γενικα αποφευγω να διαβαζω capital...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να καταχωρήσω την κάρτα στο PayPal ωστόσο δεν μπορώ να την κάνω verified με την γνωστή του διαδικασία... Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τωρα αποπειρα για 2 παραγγελιες στο banggood (στην 2η δεν ειχα και ακριβως το ποσο μεσα οποτε ξαναεκανα μεταφορα στην καρτα για την αγορα). Οταν δοκιμασα να κανω την αγορα μεσω paypall μου ειπε οτι επρεπε να κανω login στο paypall.com γιατι η καρτα δεν ηταν δεκτη. Μετα ομως που δοκιμασα να κανω την αγορα χωρις paypall αλλα με visa την πηρε κανονικα την 1η αγορα (καπου στα 12 ευρω) και στην 2η μου λεει οτι θα γινει manual processing γιατι στην αρχη δεν ειχε αρκετα λεφτα μεσα οποτε αναμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκανα τωρα αποπειρα για 2 παραγγελιες στο banggood (στην 2η δεν ειχα και ακριβως το ποσο μεσα οποτε ξαναεκανα μεταφορα στην καρτα για την αγορα). Οταν δοκιμασα να κανω την αγορα μεσω paypall μου ειπε οτι επρεπε να κανω login στο paypall.com γιατι η καρτα δεν ηταν δεκτη. Μετα ομως που δοκιμασα να κανω την αγορα χωρις paypall αλλα με visa την πηρε κανονικα την 1η αγορα (καπου στα 12 ευρω) και στην 2η μου λεει οτι θα γινει manual processing γιατι στην αρχη δεν ειχε αρκετα λεφτα μεσα οποτε αναμενω.

Άλλη μια επιβεβαίωση για Αυτό που λέω ότι κάποιες υπηρεσίες τις έχει μπλοκάρει το ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Πειραιώς, ΔΕΝ γίνεται ΚΑΜΙΑ συναλλαγή μέσω paypal η χρεωστικής κάρτας απευθείας (χωρίς paypal δλδ) πάρα ΜΟΝΟ για ξενοδοχεία, αεροπορικά-ακτοπλοϊκά εισιτήρια και κρατήσεις, φάρμακα, και συναλλαγές για προϊόντα εμπορίας βασικά επιχειρήσεων τρόφιμα.  Η συναλλαγές με την φυσική παρουσία σας στο εξωτερικό γίνονται κανονικά.

 

Επίσης δεν είχαν εικόνα πότε θα αρχίσει η κατάσταση να αλλάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Πειραιώς, ΔΕΝ γίνεται ΚΑΜΙΑ συναλλαγή μέσω paypal η χρεωστικής κάρτας απευθείας (χωρίς paypal δλδ) πάρα ΜΟΝΟ για ξενοδοχεία, αεροπορικά-ακτοπλοϊκά εισιτήρια και κρατήσεις, φάρμακα, και συναλλαγές για προϊόντα εμπορίας βασικά επιχειρήσεων τρόφιμα.  Η συναλλαγές με την φυσική παρουσία σας στο εξωτερικό γίνονται κανονικά.

 

Επίσης δεν είχαν εικόνα πότε θα αρχίσει η κατάσταση να αλλάζει. 

 

Ετσι ακριβως και το ξερω από πολύ δικο μου ατομο που δουλευει στο 5ψηφιο που πηρες  βαρδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά των τραπεζών μη τα δέχεστε και αψήφιστα,γιατί σε μένα επέμενε υπάλληλος της Εθνικής πως δεν γίνεται να αλλάξω τα στοιχεία αποστολής της νέας κάρτας ατμ (λήγει η τωρινή) ,μόνο με λογαριασμό οτε στο όνομα μου.

Και τελικά γίνεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγορα παντως εγω απο πειραιως την εκανα οποτε δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο που ειπαν. Βεβαια μπορει να ετυχε η να ακυρωθει η πληρωμη στην πορεια... δεν ξερω θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Amazon εχει δοκιμάσει κανείς;

Ναι εγώ με πιστωτική alpha bank. Κλασικά ενώ η παραγγελία καταχωρείται, έρχεται αργότερα e-mail ότι  η πληρωμή δεν μπόρεσε να πραγματοποιηθέι και να επιλέξεις άλλη  μέθοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...