Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fanboys της apple, το έχετε χάσει μου φαίνεται. Επειδή όλοι μας κράζουμε για το ξεφτιλίκι της apple να πουλάει τα 112GB στα 210 ευρώ (διαφορά 16GB με 128GB), αντί για να συμφωνήσετε και να κράξετε όλοι μαζί και την apple και την samsung και την οποιαδήποτε εταιρία που μας βλέπει σαν καταναλωτικά αποχαυνωμένα σκυλάκια, δικαιολογείτε την apple γιατί η sammy το πουλάει πιο ακριβά το GB κλπ. κλπ.

Και μετά έχω την απορία, πώς θέλετε κάποιος να σας πάρει στα σοβαρά όταν με κλειστά μάτια αδειάζεται τα ράφια από προϊόντα εταιριών που σας αντιμετωπίζουν κατ' αυτό τον τρόπο;

 

Edit: 251 ευρώ αυτή τη στιγμή η διαφορά στο skroutz ανάμεσα από 16GB και 128GB!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fanboys της apple, το έχετε χάσει μου φαίνεται. Επειδή όλοι μας κράζουμε για το ξεφτιλίκι της apple να πουλάει τα 112GB στα 210 ευρώ (διαφορά 16GB με 128GB), αντί για να συμφωνήσετε και να κράξετε όλοι μαζί και την apple και την samsung και την οποιαδήποτε εταιρία που μας βλέπει σαν καταναλωτικά αποχαυνωμένα σκυλάκια, δικαιολογείτε την apple γιατί η sammy το πουλάει πιο ακριβά το GB κλπ. κλπ.

Και μετά έχω την απορία, πώς θέλετε κάποιος να σας πάρει στα σοβαρά όταν με κλειστά μάτια αδειάζεται τα ράφια από προϊόντα εταιριών που σας αντιμετωπίζουν κατ' αυτό τον τρόπο;

 

Πριν λιγο ελαβα mail απο πλαισιο για τα νεα iphone με το πλαισιο να προσφερει κουπονι προτεραιοτητας με 10€. Δεν πιστευα οτι θα το ζουσα και αυτο!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περσινές συσκευές σαν το OnePlus One, LG G3 κ.α είναι άψογες επιλογές. Το 2015 ο μόνος λόγος για να πάρεις φετινό μοντέλο είναι ψυχολογικός, ή αν έχει έρθει ο καιρός για ανανέωση συμβολαίου. Οπότε πόσο πουλάει η κάθε απλ το καινούριο της μοντέλο έχει μικρή σημασία στην καθημερινότητά μας. Νομίζω

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι προκλητική? Ναι είναι. Τελεία. Από κει και πέρα, κουμάντο στο πορτοφόλι του αλλουνού θα κάνετε?

Εδώ ο άλλος λέει δίνει 400ε για ένα μπουκάλι κρασί. Άλλος δίνει 3,000ε για ποδήλατο..και πάει λέγοντας. 

ΚΑΙ? Θα κρίνω εγώ τη καύλα του καθενός? 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι προκλητική? Ναι είναι. Τελεία. Από κει και πέρα, κουμάντο στο πορτοφόλι του αλλουνού θα κάνετε?

Εδώ ο άλλος λέει δίνει 400ε για ένα μπουκάλι κρασί. Άλλος δίνει 3,000ε για ποδήλατο..και πάει λέγοντας. 

ΚΑΙ? Θα κρίνω εγώ τη καύλα του καθενός?

 

Το ξεφτυλισες. Για τα κρασια ολου του μηνα εγραψα αλλα δεν καταλαβες το νοημα του post μου.

 

Υπαρχει κοσμος που κανει πραγματα επειδη τα γουσταρει πραγματικα και κοσμος που πραττει αναλογα με το πως τον βλεπουν οι αλλοι.

 

Την 2η μεριδα κατακρινω γιατι δε μπορω το δηθεν.

 

Ο αλλος λεει εβαλε στην ακρη της dslr του γιατι επαθε σοκ με το ποσο καλης ποιοτητας βιντεο τραβαει το 6 plus με την 8αρα καμερα...really ;;;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος που κραζει iphone απλα ζηλευει που δεν εχει τα χρηματα να παρει ο ιδιος το καλυτερο κινητο καθε χρονο απο οταν βγηκε.Φθονει και τον ενοχλει μεσα του που καποιος αγοραζει bmw,mercedes,ferrari και ο ιδιος ειναι με skoda octavia.Σε ολο το κοσμο οσοι εχουν τη δυνατοτητα να το αγορασουν στατιστικα το κανουν και για αυτο εχει ολο το market share των ακριβων κινητων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το iphone δεν ειναι δειγμα οικονομικων, αναγκων και γουστου αλλα ετσι εχει περασει στον κοσμο οτι ειναι φιλε.

Αν ηταν ετσι θα το αγοραζαν μονο οι εχοντες και θα πηγαιναν για μεγαλες εκδοσεις και τα 16αρια δεν θα αποτελουσαν το 90% των πωλησεων. Αυτο δε σου λεει κατι;

το να εχεις την αναγκη να "δειχνεις" ειναι το χαρακτηριστικο της κοινωνιας μας και ειναι ακρως λυπηρο.

Προσωπικα, στα κρασια μου σπαταλαω 400€ το μηνα αλλα τα πινω σπιτι μου με την παρεα μου.Δεν το κανω για να δειξω κατι αλλα γιατι απολαμβανω ενα καλο κρασι. Εξω Αντε να βγω 2-3 φορες το μηνα.

Υπαρχει ομως και ο τυπος που ενω δεν εχει, θα παει 1 φορα το μηνα και θα σπαταλησει 100ευρω σε ενα κρασι αλλα θα το κανει εξω για να τον δουν.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω και σε ποιο κοινο αναφερομαι

Τα 800 μιας νεας συσκευης που ειχα σκοπο να παρω, θελω να τα κανω 10ευρα και να τα δωσω στους προσφυγες. Ειναι ακρως σημαντικοτερο απο ενα κινητο. Εσυ ψηνεσαι να το κανεις ή ειναι πιο σημαντικο για σενα να περιφερεσαι με το ποιο καινουριο iphone και να χαιρεσαι που ολοι ξερουν οτι εχεις φραγκα;

εχεις καταληξει σε σημαντικα συμπερασματα χωρις να εχεις ουτε 1% δεδομενων... αν μη τι αλλο αυτο δειχνει μια αφελεια απο μερους σου και...

 

οσο για το φιλοσοφικο ερωτημα που θετεις, στο αντιστρεφω: μηπως ηρθε η ωρα να σταματησεις να πινεις 400€ κρασι καθε μηνα και να τα δινεις αυτα τα χρηματα σε οικογενειες με αναγκη, για να τροφιμα του μηνα τους??? ψηνεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις καταληξει σε σημαντικα συμπερασματα χωρις να εχεις ουτε 1% δεδομενων... αν μη τι αλλο αυτο δειχνει μια αφελεια απο μερους σου και...

οσο για το φιλοσοφικο ερωτημα που θετεις, στο αντιστρεφω: μηπως ηρθε η ωρα να σταματησεις να πινεις 400€ κρασι καθε μηνα και να τα δινεις αυτα τα χρηματα σε οικογενειες με αναγκη, για να τροφιμα του μηνα τους??? ψηνεσαι?

 

Μα ποιος σου πε οτι δεν κοβω απο αλλου και δινω;;; Κι αν χρειαστει θα κοψω και τα κρασια μου και τα καπνικα μου και τα ρουχα μου και ολα.

 

Μ αρεσει η καλη ζωη και θελω τις ανεσεις μου και τις απολαυσεις μου αλλα αν καποιος εχει αναγκη θα τα στερηθω για να τον στηριξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεφτυλισες. Για τα κρασια ολου του μηνα εγραψα αλλα δεν καταλαβες το νοημα του post μου. Υπαρχει κοσμος που κανει πραγματα επειδη τα γουσταρει πραγματικα και κοσμος που πραττει αναλογα με το πως τον βλεπουν οι αλλοι. Την 2η μεριδα κατακρινω γιατι δε μπορω το δηθεν. Ο αλλος λεει εβαλε στην ακρη της dslr του γιατι επαθε σοκ με το ποσο καλης ποιοτητας βιντεο τραβαει το 6 plus με την 8αρα καμερα...really ;;;

Μια χαρά κατάλαβα το νόημα του ποστ σου. Ακόμα και για μούρη να το πάρει ο άλλος όπως λες, που όντως συμβαίνει κάποιες φορές, εσένα (δεν αναφέρομαι προσωπικά σ'εσένα) τι σε κόφτει? Αλλάζει η ζωή σου? Χάνεις λεφτά? 

Εκεί θέλω να καταλήξω.. ότι ο λόγος που ο καθένας αγοράζει μια τέτοια συσκευή, με αφήνει παντελώς αδιάφορο. Είχε τα λεφτα και το πήρε ή έβαλε δόσεις και το πήρε. End of story. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου θα πουλησουν σαν τρελα,γιατι να κατεβασουν τιμες?Στην τελικη δεν απευθυνονται στον μεροκαματιαρη των 520 ευρω.Ασχετα αν κανει καποιος τετοιος το σκατο του παξιμαδι για να το παρει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κατάλαβα το νόημα του ποστ σου. Ακόμα και για μούρη να το πάρει ο άλλος όπως λες, που όντως συμβαίνει κάποιες φορές, εσένα (δεν αναφέρομαι προσωπικά σ'εσένα) τι σε κόφτει? Αλλάζει η ζωή σου? Χάνεις λεφτά? 

Εκεί θέλω να καταλήξω.. ότι ο λόγος που ο καθένας αγοράζει μια τέτοια συσκευή, με αφήνει παντελώς αδιάφορο. Είχε τα λεφτα και το πήρε ή έβαλε δόσεις και το πήρε. End of story.

 

Ουτε με κοφτει, ουτε αλλαζει η ζωη μου, ουτε χανω λεφτα.

 

Προσπαθω ομως να κατανοησω πως γινεται κοσμος να αγοραζει με τετοια μανια μια κατα τη γνωμη μου "πολυ μετρια" συσκευή.

 

Ακομα και 400 ευρω να μου το εδιναν δεν θα το αγορασα και πραγματικα αδυνατω να κατανοησω την μανια αυτη.

 

Λογω αποριας και μονο, δοκιμαζω τα iphones φιλων μου(τα δανειζομαι για καποιες μερες), αλλα ουτε το τρομερο software αντιλαμβανομαι, ουτε την ομορφια, ουτε ολα τα καλα που αναφερονται.

 

Μαλλον Δε μπορω να εντοπισω αυτο που ξετρελαινει τους παντες γιατι δε με αφορα το image και να δειχνομαι γι αυτο και πιστευω οτι το 90% του κοινο αγοραζει το iphone για μουρη καθαρα κι ενα 10% ειναι συνειδητοποιηενι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ ΣΑΣ γνωρίζετε τις τιμολογιακές πολιτικές του μήλου.

ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΟΜΩΣ!

Οπότε δεν καταλαβαίνω το λόγο που υπάρχει αυτή η λογομαχία μεταξύ όλων εμάς.

Κύριοι, αυτή είναι η εταιρία, αυτά είναι τα προϊόντα που κατασκευάζει, αυτές είναι οι τιμές, αυτό είναι το σέρβις της κ.ο.κ.

Σε όποιον δεν αρέσει το iPhone, απλά δεν μπαίνει στη διαδικασία να το αγοράσει, αλλά ούτε όμως να μπει στη διαδικασία να το συγκρίνει με τον ανταγωνισμό. Καταντάει γελοίο και γραφικό.

Υπάρχει πληθώρα smartphone στην αγορά που καλύπτουν όλα τα γούστα, ακόμα και τα πιο απαιτητικά!

Και στην τελική, οι χρήστες που χρόνια χρησιμοποιούν iPhone δεν αλλάζουν εύκολα συσκευή κακά τα ψέμματα.

Εν κατακλείδι. Η Apple πουλάει design & lifestyle μαζί με κάποια specs. Έχει επενδύσει πάνω σε αυτά και το κάνει πολύ καλά, μέσω που πολύ καλού της marketing. Οπότε στη συγκεκριμένη περίπτωση το να μπεις στη διαδικασία να ζήσεις λίγο το "american dream" ή τη μεγάλη ζωή (εν μέρη) το βρίσκω δικαιολογημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος που κραζει iphone απλα ζηλευει που δεν εχει τα χρηματα να παρει ο ιδιος το καλυτερο κινητο καθε χρονο απο οταν βγηκε.Φθονει και τον ενοχλει μεσα του που καποιος αγοραζει bmw,mercedes,ferrari και ο ιδιος ειναι με skoda octavia.Σε ολο το κοσμο οσοι εχουν τη δυνατοτητα να το αγορασουν στατιστικα το κανουν και για αυτο εχει ολο το market share των ακριβων κινητων.

 

Εγώ δεν το αγοράζω γιατί συνήθως τα άτομα που το έχουν σκέφτονται με αυτή την λογική που περιγράφεις στο κείμενό σου, κάτι που με αηδιάζει. Οπότε προσπαθώ να αποφύγω να το κρατάω στα χέρια μου, όχι γιατί είναι κακή συσκευή, αλλά γιατί ντρέπομαι ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...