Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/4/2020 στις 11:44 ΠΜ, ΠάρηςΓ είπε

Μα οι περισσότεροι έχουν ACS δυσκολο να γινει αυτο.

μποϊκοτάζ στα μαγαζια που συνεργάζονται με την acs ;; 15 μερες παράδοσης... δεν ειναι courier

Επεξ/σία από POS
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από ACS! Έχει γίνει άπειρες φορές να είμαι σπίτι και να βλέπω χαρτάκι κολλημένο κάτω ότι δεν με βρήκανε. Τους ξέχεσα κανα δυο φορές στο τηλέφωνο αλλά χαμπάρι δεν παίρνουν. Επιμένουν ότι δεν ήμουν εκεί ή ότι είχα χαλασμένο το θυροτηλέφωνο... Εννοείται δεν πατάνε καν κουδούνι, αφήνουν χαρτί και φεύγουν.  Όταν υπάρχει δυνατότητα εννοείται ζητάω να μου στέλνουν δέμα με οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ειδικά την ΕΛΤΑ courier, παίρνουν πάντα τηλέφωνο αν είμαι σπίτι και τι ώρα περίπου θα περάσουν απο τη περιοχή μου.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η κατάσταση στην acs των αγίων αναργύρων είναι τραγελαφική.. πέρα από την ουρά οι καημένοι έχουν τόσα δέματα που πήραν τηλ τον ιδιοκτήτη της καφετέριας δίπλα που είναι για πούλημα και του ζήτησαν να βάζουν μέσα εκεί τα δέματα... το αποτέλεσμα λίγες ώρες μετά ήταν η καφετέρια εσωτερικά να χει γεμίσει τίγκα στα καρότσια με δέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billsnake21 είπε

Πάντως η κατάσταση στην acs των αγίων αναργύρων είναι τραγελαφική.. πέρα από την ουρά οι καημένοι έχουν τόσα δέματα που πήραν τηλ τον ιδιοκτήτη της καφετέριας δίπλα που είναι για πούλημα και του ζήτησαν να βάζουν μέσα εκεί τα δέματα... το αποτέλεσμα λίγες ώρες μετά ήταν η καφετέρια εσωτερικά να χει γεμίσει τίγκα στα καρότσια με δέματα.

Καλημερα... Παιδια  παντου σε ολες τις εταιρειες ειναι ετσι...Παρα πολυ δουλεια... Ισως και τριπλασια... Γεματοι με καροτσια παντου... Αυτοι δεν θα επρεπε να εχουν μειωμενο  το προσωπικο τους;;; Οπως συμβαινει παντου... Τραπεζες ,  εφοριες, υπουργεια, που δεν δεχονται κοσμο  κτλπ... Λιγο υπομονη παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξυ ο τύπος  που αράζει στον καναπέ του και ξέρει μόνο να απαιτεί, ζητά να του παραδώσουν το δέμα σύμφωνα με την προ κορονοιο εποχή. Παίρνει τηλ φωνάζοντας βρίζοντας τις περισσότερες φορές, και λέγοντας πως το έχει άμεση ανάγκη τις λιγότερες. 

Δικαιολογίες του στυλ περνάμε δύσκολα στο σπίτι, δεν έχουμε τηλεόραση, κινητό, tablet, skype κτλπ. Θυμήθηκε και η Κούτση Μαρία να μάθει skype και να μωρέ ευκαιρία μέσα στον πανικό ας φτιάξουμε και αυτό εδώ το tablet 800 χρονών που έχει σπασμένη οθόνη να το δώσουμε στην συνυφαδα.

Ζαλίζουν λοιπόν όλους τους υπόλοιπους που δουλεύουμε και φυσικά και τα κούριερ αγνοώντας ότι για να κάθονται αυτοί εμείς δουλεύουμε x3 και με μειωμένο προσωπικό λόγο των ειδικών αδειών. Λες και οι υπόλοιποι δεν έχουν οικογένειες η ανάγκες.

 

 

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, gatoulismc21 said:

Εντομεταξυ ο τύπος  που αράζει στον καναπέ του και ξέρει μόνο να απαιτεί, ζητά να του παραδώσουν το δέμα σύμφωνα με την προ κορονοιο εποχή. Παίρνει τηλ φωνάζοντας βρίζοντας τις περισσότερες φορές, και λέγοντας πως το έχει άμεση ανάγκη τις λιγότερες. 

Δικαιολογίες του στυλ περνάμε δύσκολα στο σπίτι, δεν έχουμε τηλεόραση, κινητό, tablet, skype κτλπ. Θυμήθηκε και η Κούτση Μαρία να μάθει skype και να μωρέ ευκαιρία μέσα στον πανικό ας φτιάξουμε και αυτό εδώ το tablet 800 χρονών που έχει σπασμένη οθόνη να το δώσουμε στην συνυφαδα.

Ζαλίζουν λοιπόν όλους τους υπόλοιπους που δουλεύουμε και φυσικά και τα κούριερ αγνοώντας ότι για να κάθονται αυτοί εμείς δουλεύουμε x3 και με μειωμένο προσωπικό λόγο των ειδικών αδειών. Λες και οι υπόλοιποι δεν έχουν οικογένειες η ανάγκες.

Όταν πληρώνεις για κάτι, έχεις δικαίωμα να απαιτείς για αυτά που σε χρέωσαν. Ας έκλειναν αν δεν μπορούσαν να αντέξουν ή ας ενημέρωναν τους πελάτες από την αρχή για τους νέους χρόνους παράδοσης μειώνοντας ταυτόχρονα και το κόστος αποστολών (γιατί μέσα στις τιμές που χρεώνουν έχουν υπολογίσει και το κόστος σε σχέση με το χρόνο παράδοσης).

Βάλε και την κοροϊδία προς τους πελάτες της με δικαιολογίες του στυλ "ήρθαμε και δεν σας βρήκαμε", ε συγγνώμη αλλά δεν θα τους λυπηθώ... 

  • Like 15
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μ ήρθε δέμα (επιτέλους) 

Ο κουριερ μέσα στα νεύρα λες και του είχα κάνει κάτι εγώ ή λες και φταίω επειδή έχει παραπάνω δουλειά τις τελευταίες μέρες. 

Χωρίς γάντια, χωρίς μάσκα

Αντίεπαγγελματίες.

😑☹️

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billsnake21 είπε

Πάντως η κατάσταση στην acs των αγίων αναργύρων είναι τραγελαφική.. πέρα από την ουρά οι καημένοι έχουν τόσα δέματα που πήραν τηλ τον ιδιοκτήτη της καφετέριας δίπλα που είναι για πούλημα και του ζήτησαν να βάζουν μέσα εκεί τα δέματα... το αποτέλεσμα λίγες ώρες μετά ήταν η καφετέρια εσωτερικά να χει γεμίσει τίγκα στα καρότσια με δέματα.

και ; τι παει να πει αυτο. οι αποστολες δεν ειναι τσαμπα. οσο τιγκα ειναι οι αποθηκες τους τοσο τιγκα ειναι και οι τραπεζικοι λογαριασμοι τους. να προσλαβουν κοσμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, gatoulismc21 said:

Εντομεταξυ ο τύπος  που αράζει στον καναπέ του και ξέρει μόνο να απαιτεί, ζητά να του παραδώσουν το δέμα σύμφωνα με την προ κορονοιο εποχή. Παίρνει τηλ φωνάζοντας βρίζοντας τις περισσότερες φορές, και λέγοντας πως το έχει άμεση ανάγκη τις λιγότερες. 

Δικαιολογίες του στυλ περνάμε δύσκολα στο σπίτι, δεν έχουμε τηλεόραση, κινητό, tablet, skype κτλπ. Θυμήθηκε και η Κούτση Μαρία να μάθει skype και να μωρέ ευκαιρία μέσα στον πανικό ας φτιάξουμε και αυτό εδώ το tablet 800 χρονών που έχει σπασμένη οθόνη να το δώσουμε στην συνυφαδα.

Ζαλίζουν λοιπόν όλους τους υπόλοιπους που δουλεύουμε και φυσικά και τα κούριερ αγνοώντας ότι για να κάθονται αυτοί εμείς δουλεύουμε x3 και με μειωμένο προσωπικό λόγο των ειδικών αδειών. Λες και οι υπόλοιποι δεν έχουν οικογένειες η ανάγκες.

τα προβληματα ειναι συγκεκριμενα.

Α.καμια εκτακτη προσληψη  λογω αυξημενης δουλειας.

β.αφορα την acs που και προ corona virus  ηταν κουκουρουκου.

γ.ενα συστημα ενημερωσης που ειναι μαυρο χαλι με αποτελεσμα να φορτωνει το support με περισσοτερο φορτο.οταν βλεπω απο 27/3 να λεει ακομα για hub πετρου ραλλη και να τους καλεσω τοτε μονοι τους βγαζουν τα ματια τους.πιθανοτατα να ειναι σε κανα χαλανδρι και να μη  εχει σκαναριστει καν.μαλλον το συστημα βλεπει οτι 15 μερες δεν εχει κουνηθει το δεμα και σου λεει κατι κολλησε παρε τηλεφωνο. οσο δεν μπορουν  να κανουν το συστημα να δειχνει οτι θα πρεπε ή να απαντανε σε κανα τηλεφωνο τοσο χειροτερα για αυτους.εννοειται προσωπικα μιλοντας για γην δικια μιυ παραγγελια κανεις δεν πηρε τηλεφωνο κανεις δεν απαντησε στο email καν.αρα ολο αυτο δειχνει οτι χαλαρα οπως ηταν αλλωστε παντα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα (ξανά) σήμερα για παραλαβή στο Ντεπώ. Φταίει και το public, τρία βιβλία, τρεις διαφορετικές αποστολές. Αυτή τη φορά φάνηκε να έχει περισσότερο κόσμο από τη προηγούμενη. Προσωπικά, τουλάχιστον για αυτή την περίοδο, έχω αποδεχθεί ότι είναι περισσότερο σαν ταχυδρομείο η φάση παρά κούριερ, δεν με απασχολεί να πάω να το πάρω από το μαγαζί, να έχει ο κούριερ 1-2 δέματα λιγότερο με τον χαμό που γίνεται, είναι κι η ελάχιστη «βόλτα» με το περπάτημα που κάνω πηγαίνοντας προς το μαγαζί. Ευτυχώς πάντως πλέον δε περιμένω τίποτα άλλο. Fun fact, στην αποστολή ξέχασαν φαίνεται να σκανάρουν το πακέτο στο κέντρο διανομής Θεσσαλονίκης, φαίνεται να φτάνει κατευθείαν στο υποκατάστημα. Μέχρι να εμφανιστεί εκεί πίστευα ότι είναι στο κέντρο και δεν έχει σκαναριστεί μιάμιση μέρα.

image.png.6c10147286fe8dc623c8a0a1b9a5e27f.png 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διαβαστε τι εκανε η acs σε εναν γνωστο μου που εργαζοταν στην acs στα κεντρικα της π.ραλλη.

ενω ηταν στο γραφειο του στα κεντρικα της acs, ενα καταστημα της acs του πηγε δεμα στο σπιτι και μαλιστα ο διανομεας υπεγραψε ο ιδιος αντι αυτου πως παρελαβε την αποστολη ενω ο γνωστος μου φυσικα δεν ειχε πραλαβει τιποτα, ουτε ειχε υπογραψει πουθενα (ουτε φυσικα ηταν κανενας στο σπιτι για να παραλαβει).

τους εκανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ, και απο την acs τον καλεσαν να δωσει εξηγησεις. τελικα κατεληξαν στο να αποσυρει την καταγγελια (παρελαβε και το δεμα του), και συμφωνισαν στο να απολυθει και να παρει και την αποζημιωση του υστερα απο 17 χρονια εργασιας.

βεβαια και ο γνωστος μου ηθελε να φυγει απο την acs οποτε μια χαρα του εκατσε η ολη φαση.

 

Επεξ/σία από POS
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Random User είπε

Εγώ πήγα (ξανά) σήμερα για παραλαβή στο Ντεπώ. Φταίει και το public, τρία βιβλία, τρεις διαφορετικές αποστολές. Αυτή τη φορά φάνηκε να έχει περισσότερο κόσμο από τη προηγούμενη. Προσωπικά, τουλάχιστον για αυτή την περίοδο, έχω αποδεχθεί ότι είναι περισσότερο σαν ταχυδρομείο η φάση παρά κούριερ, δεν με απασχολεί να πάω να το πάρω από το μαγαζί, να έχει ο κούριερ 1-2 δέματα λιγότερο με τον χαμό που γίνεται, είναι κι η ελάχιστη «βόλτα» με το περπάτημα που κάνω πηγαίνοντας προς το μαγαζί. Ευτυχώς πάντως πλέον δε περιμένω τίποτα άλλο. Fun fact, στην αποστολή ξέχασαν φαίνεται να σκανάρουν το πακέτο στο κέντρο διανομής Θεσσαλονίκης, φαίνεται να φτάνει κατευθείαν στο υποκατάστημα. Μέχρι να εμφανιστεί εκεί πίστευα ότι είναι στο κέντρο και δεν έχει σκαναριστεί μιάμιση μέρα.

image.png.6c10147286fe8dc623c8a0a1b9a5e27f.png 

Καλησπερα... Λιγο υπομονη να υπαρχει... Βιβλια ειναι... Δεν ειναι κατι το πολυ σοβαρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 7:54 ΜΜ, poulinos είπε

παραγγελια απο public. απο 27 του μηνα σε hub πετρου ραλλη και να καλεσω διοτι δεν εχει γινει ενημερωθει η κατασταση. δυο τηλεφωνα απαντηση μετα απο 15 λεπτα για να μου πουν αφηστε τηλεφωνο να σας παρουν.

δυο φορες αφησα κανενα τηλ.εστειλα εμαιλ καμια απαντηση.εννοειται οτι εχει ερθει με courrier τοσα χρονια παντα παραδιδεται.εκτος απο acs  .3 παραγγελιες ποτε δεν με βρηκαν ποτε δεν αφησαν χαρτακι ποτε δεν πηραν τηλεφωνο.

Μια απο τα ιδια για κατι μελανια και η πλακα ειναι πως την προηγουμενη βδομαδα πηγα Τεταρτη 19:45 στην Speedex εδωσα μια καρτα γραφικων να παει απο Περιστερι Καλλιθεα και την αλλη μερα το πρωι με πηρε ο ανθρωπος οτι την παρελαβε και ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

18 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Λιγο υπομονη να υπαρχει... Βιβλια ειναι... Δεν ειναι κατι το πολυ σοβαρο...

Ναι, το κατάλαβα και την προηγούμενη φορά που μου το είπες στο προηγούμενο θέμα. Μένουμε σπίτι. Το 'χουμε συνειδητοποιήσει. Αλλά τη μία φορά τη βδομάδα που θα βγω από το σπίτι θα πάω και πέραν από το σουπερμάρκετ. μέχρι το courier. Στον ίδιο κίνδυνο θα εκτεθώ και τα ίδια μικρόβια θα σκοτώσει το αντισηπτικό πριν και μετά την έξοδο. Είναι ένα πράγμα να μένουμε όντως την συντριπτική πλειοψηφία των ημερών μέσα, κι άλλο να φοβόμαστε να περπατήσουμε ένα τετράγωνο σαν να έχει νάρκες.

Δε χρειάζεται όμως κάποια αναμονή πλέον, όπως έγραψα τα παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...