Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Thakiis είπε

Αν απαντήσουμε πολλοί ότι εφόσον στέλνουν με acs δε κάνουμε παραγγελία μια χαρά θα αναγκαστούν να την αλλάξουν. Έχουμε δύναμη και δε το ξέρουμε. Αλλά πρέπει να το κάνουμε πολλοί για να έχει αποτέλεσμα... και αν σπάσουν μερικές μεγάλες συμφωνίες της acs μετά να δείτε πως θα γίνει εταιρία υπόδειγμα. Εγώ προσωπικά δε ξανά παραγγέλνω αν είναι να λάβω με acs και θα κοινοποιώ αυτή την απόφαση μου στην αντίστοιχη  εταιρία που θα χάνει με αυτό τον τρόπο έσοδα. 

Μα οι περισσότεροι έχουν ACS δυσκολο να γινει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Μα οι περισσότεροι έχουν ACS δυσκολο να γινει αυτο.

Ε τότε θα στέλνω στους 2 ότι δε παραγγέλνω για αυτό το λόγο και θα παίρνω από τον τρίτο εφόσον αναγκάζομαι. Τη ζημιά θα τους τη κάνω. Εγώ είμαι αποφασισμένος να τους κάνω πόλεμο. Κάποια στιγμή ελπίζω να βάλουν κάποιοι και δεύτερη επιλογή courier. Άλλωστε εγώ τη πληρώνω τη διαολεμένη την αποστολή. Γιατί να μη μπορώ να επιλέγω ποιον θα πληρώσω;

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθόλου δύσκολο δεν είναι όταν τους κοινοποιείς την δική σου απόφαση για ακύρωση της παραγγελίας λόγω της εταιρείας ταχυμεταφορών με την οποία συνεργάζεται η συγκεκριμένη επιχείρηση πίστεψε θα το λάβουν σοβαρά υπόψη τους ειδικά όταν χάνουν αρκετά χρήματα εξαιτίας τους.

εγώ αυτό εφαρμόζω αν και δεν αντιμετωπίζω θέμα όπως είπα η δική μου λύση ήταν απλή να αλλάξω την διεύθυνση παράδοσης των αποστολών στα στοιχεία της εταιρείας στην οποία εργάζομαι η οποία συνεργάζεται με όλες τις εταιρείες ταχυμεταφορών έτσι δεν έχασα άδεια ξανά να περιμένω το πακέτο/δέμα ούτε χρόνο

έρχονται κανονικά στην ώρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Thakiis είπε

Ε τότε θα στέλνω στους 2 ότι δε παραγγέλνω για αυτό το λόγο και θα παίρνω από τον τρίτο εφόσον αναγκάζομαι. Τη ζημιά θα τους τη κάνω. Εγώ είμαι αποφασισμένος να τους κάνω πόλεμο. Κάποια στιγμή ελπίζω να βάλουν κάποιοι και δεύτερη επιλογή courier. Άλλωστε εγώ τη πληρώνω τη διαολεμένη την αποστολή. Γιατί να μη μπορώ να επιλέγω ποιον θα πληρώσω;

Μακάρι και εγω δε θα παραγγειλω θα περιμενω .. 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλάδα: Παρέλαβα το δέμα από την ACS με 15 ήμερες καθυστέρηση  και σπάταλη ταλαιπωρία στα τηλέφωνα

Γερμανία: Παρέλαβα σήμερα παραγγελία που έγινε στη 01/04  χωρίς καμία ταλαιπωρία

τα συμπεράσματα δικά σας..... 

 

 

 

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2020 στις 12:00 ΜΜ, SocialNetUsr είπε

Ελλάδα: Παρέλαβα το δέμα από την ACS με 15 ήμερες καθυστέρηση  και σπάταλη ταλαιπωρία στα τηλέφωνα

Γερμανία: Παρέλαβα σήμερα παραγγελία που έγινε στη 01/04  χωρίς καμία ταλαιπωρία

τα συμπεράσματα δικά σας..... 

Εργάσιμες ή Κανονικές; κλείνω 7 εργάσιμες σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Πέμπτη 30 Μαρτίου από ηλεκτρονικό κατάστημα στη Θεσσαλονική. Ακόμα περιμένω... Α ναι ξέχασα το σημαντικότερο... Μένω Θεσσαλονίκη, μου είπαν παραλαβεί από Δευτέρα 13 Απρ και αν.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελια απο public. απο 27 του μηνα σε hub πετρου ραλλη και να καλεσω διοτι δεν εχει γινει ενημερωθει η κατασταση. δυο τηλεφωνα απαντηση μετα απο 15 λεπτα για να μου πουν αφηστε τηλεφωνο να σας παρουν.

δυο φορες αφησα κανενα τηλ.εστειλα εμαιλ καμια απαντηση.εννοειται οτι εχει ερθει με courrier τοσα χρονια παντα παραδιδεται.εκτος απο acs  .3 παραγγελιες ποτε δεν με βρηκαν ποτε δεν αφησαν χαρτακι ποτε δεν πηραν τηλεφωνο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα γραφει στον ελεγχο αποστολης οτι θα παραδωθει σημερα. Στις 19.00 πηγα απο το καταστημα. Το εχει ο διανομεας, μου ειπαν.Τελικα δεν παρελαβα. Απο τις 28/3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

παραγγελια απο public. απο 27 του μηνα σε hub πετρου ραλλη και να καλεσω διοτι δεν εχει γινει ενημερωθει η κατασταση. δυο τηλεφωνα απαντηση μετα απο 15 λεπτα για να μου πουν αφηστε τηλεφωνο να σας παρουν.

δυο φορες αφησα κανενα τηλ.εστειλα εμαιλ καμια απαντηση.εννοειται οτι εχει ερθει με courrier τοσα χρονια παντα παραδιδεται.εκτος απο acs  .3 παραγγελιες ποτε δεν με βρηκαν ποτε δεν αφησαν χαρτακι ποτε δεν πηραν τηλεφωνο.

το ίδιο έλεγε και σε εμένα και μου είπαν δεν θέλουν τιποτα να το αγνοήσω. πριν μισή ωρα εφτασε στο καταστημα χαλανδρίου και επειδή το βιάζομαι ίσως παω να το παρω αυριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, marmagia said:

το ίδιο έλεγε και σε εμένα και μου είπαν δεν θέλουν τιποτα να το αγνοήσω. πριν μισή ωρα εφτασε στο καταστημα χαλανδρίου και επειδή το βιάζομαι ίσως παω να το παρω αυριο 

και μενα στο χαλανδρι παει.βριλησσια ειμαι.βεβαια οπως ανεφερα η κατασταση ειναι η ιδια απο 27/03.

27/03/2020 07:00:52
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ
HUB Π.ΡΑΛΛΗ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, takoulou said:

Καλησπερα... Ανακοινωση acs...

55555412.PNG

ειμαι απο 27/3.χαχα.

δυστυχως μια ζωη χαλια courier ηταν προσωπικα για μενα. και εχω τυχει και αλλες παραξενες καταστασεις που δεν τις εχω πετυχει με αλλες εταιρειες courier.β. γιατι να πρεπει να παρω τηλεφωνο για καποιο προβλημα που υπαρχει και δεν εχει ενημερωθει η κατασταση της αποστολης μου? Αν λειπει κατι θα μπορουσαν να το ζηταγαν κατευθειαν μεσα απο το site ή να αναφερει ποιο ειναι το προβλημα. μονοι τους βγαζουν τα ματια τους.αν πεταει τετοιο μυνημα και πρεπει να παρεις τηλεφωνο για να μαθεις το προβλημα τοτε goodnight. δεν ειμαι υπερβολικος.δεν εχω θεμα λογω corona virus να μου φερουν και την αποστολη σε ενα μηνα.αλλα ενημερωστε τι εχει γινει με την αποστολη και το να αφηνεις 2 φορες τηλεφωνο και να στελνεις και email και να μην απαντανε....

και επισης σε εταιρεια που δουλευα ειχαν αλλη εταιρεια courier και εβαλαν δοκιμαστικα acs.μετα απο λιγο καιρο εφυγαν απο acs αφου οταν τους εδιναν παρα πολλα δεματα τα μισα γυρναγαν πισω οτι δεν βρεθηκαν κτλ. Βεβαια για κακη τους τυχη επειδη ειχαν περασει πολλες εταιρειες courier το ποσοστο πανω κατω των αποστολων που γυρναγαν πισω ηταν συγκεκριμενο. Οταν ανεβηκε ξαφνικα αποτομα οταν ανελαβε η acs τοτε φανηκε κατευθειαν οτι πετανε χαρταετο και εφαγαν ποδι με συνοπτικες διαδικασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...