Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ένα laptop του οποίου η τύχη αγνοείται από 31-3. Τελευταία ενημέρωση Πέτρου Ράλλη.   Σήμερα μετά κόπων και βασάνων μίλησα με μια υπάλληλο στο τηλ  κέντρο.. χωρίς να ακούσει  κράτησε το τηλ μου κ μου το έκλεισε στα μούτρα ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επενεβη ο φεσσας και την πηραν πισω την αυξηση. τι ξεφτυλες διευθυντάδες εχει στην εταιρεια του.

https://www.insider.gr/epiheiriseis/emporio/134054/i-acs-pairnei-piso-tin-ektakti-hreosi-logo-koronoioy 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορά από κατάστημα στην Μεταμόρφωση την 1η Απριλίου και θα παραδοθεί 9 Απριλίου στο Πικέρμι! 8 μέρες για να διασχίσει την Αθήνα! In the meantime... όποιος πουλάει Xiaomi redmi note 8T ας μου στείλει! (πλάκα κάνω)

Επεξ/σία από pablobuennas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολα τα πράγματα στην ACS με τον φόρτο δουλειάς που έχουνε. Αν σας στείλω φωτό που έβγαλα περιμένοντας απέξω να παραλάβω ένα δέμα που ήταν να παραλάβω εδώ και μία βδομάδα, θα φρίξετε.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Πολύ δύσκολα τα πράγματα στην ACS με τον φόρτο δουλειάς που έχουνε. Αν σας στείλω φωτό που έβγαλα περιμένοντας απέξω να παραλάβω ένα δέμα που ήταν να παραλάβω εδώ και μία βδομάδα, θα φρίξετε.
 

Ας ελπίσουμε ότι μέσα στο σουκού να μπόρεσαν να βάλουν μια σειρά και να έχει καλύτερη ροή αυτή την εβδομάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SocialNetUsr είπε

Ας ελπίσουμε ότι μέσα στο σουκού να μπόρεσαν να βάλουν μια σειρά και να έχει καλύτερη ροή αυτή την εβδομάδα

Εγώ πλέον κοιτάω από που θα παραγγείλω και αν δω ότι έχει ACS συνεργασία απλά απορίπτω και ας το πάρω λίγο πιο ακριβό. Παρήγγειλα αυτές τις μέρες 1 από ΕΛΤΑ και 2 από Γενική και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στην Γενική απλά μου άργησε 2 μέρες παραπάνω το ένα δέμα ενώ το άλλο ήρθε κανονικά.
Στην ACS έπρεπε να ασχοληθώ εγώ να μάθω που είναι το δέμα και πότε θα παραδοθεί αφού το tracking number ήταν κολλημένο. Μετά από διαβουλεύσεις και τηλέφωνα στα κεντρικά. πήγα και το πήρα εγώ από ένα κατάστημα αρκετά μακρυά από το σπίτι μου γιατί η απάντησή τους ήταν "δεν γνωρίζουμε πότε θα το έχετε γιατί έχουμε μεγάλο φόρτο αυτές τις μέρες".
Δεν τους κατηγορώ. Κάπου το καταλαβαίνω με τόσες αποστολές τώρα που κάθονται όλοι σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια: γιατι αφου οι κουριερ εχουν τοσο πολυ δουλεια δεν κανουν προσληψεις και προσπαθουν να βγαλουν την 3πλασια δουλεια με το ιδιο προσωπικο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, POS είπε

απορια: γιατι αφου οι κουριερ εχουν τοσο πολυ δουλεια δεν κανουν προσληψεις και προσπαθουν να βγαλουν την 3πλασια δουλεια με το ιδιο προσωπικο ;

 

με τα ποδια θα πανε οι courrier ? δεν χριαζεται μονο προσληψεις αλλα και καινουργιος στολος αυτοκινητων/μηχανων. Ειναι μεγαλη επενδυση και το προβλημα ειναι οτι οι εταιριες δεν ξερουν εαν θα συνεχιστει αυτος ο ογκος εργασιας και μετα, το ιδιο προβλημα εχουν τα ηλεκτρονικα supermarket.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, POS said:

απορια: γιατι αφου οι κουριερ εχουν τοσο πολυ δουλεια δεν κανουν προσληψεις και προσπαθουν να βγαλουν την 3πλασια δουλεια με το ιδιο προσωπικο ;

Γιατί δεν θέλει το αφεντικό να χαλάσει από τα κέρδη του, και κυρίως διότι δεν τον ενδιαφέρει τον ιδιοκτήτη να είναι ευχαριστημένος ο πελάτης! Μόνο το κέρδος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, POS είπε

απορια: γιατι αφου οι κουριερ εχουν τοσο πολυ δουλεια δεν κανουν προσληψεις και προσπαθουν να βγαλουν την 3πλασια δουλεια με το ιδιο προσωπικο ;

Κέρδος λέγεται, επίσης τέτοια εποχή οι προσλήψεις είναι δύσκολες. Μέχρι να μάθει ένας καινούργιος την δουλειά χρειάζονται αρκετές ώρες για εκπαίδευση . Επίσης μετά θα τον απολύσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... Επειδή ξέρω λίγο από courier... Όντως συμβαίνουν όλα αυτά... Υπάρχει πολύ μεγάλο όγκος δουλειάς πολύ τον τελευταίο καιρό...Απλά δεν είναι και πολύ εύκολο να πάρουν άτομα... Γιατί αυτούς που θα πάρουν για δουλειά θα πρέπει να χρησιμοποιούν και  το δικό τους μηχανάκι...Τα λεφτά είναι  πολύ λίγα...Το βασικό...Και παρά πολύ τρέξιμο... Ίσως να πληρώνουν και τις υπερωρίες!!! Πηγαίνουν άτομα και φεύγουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν είναι τώρα το πρόβλημα. Η ACS εδώ και πολύ καιρό το έχει πάγια τακτική να αφήνει χαρτάκι αντί για δέμα και να πηγαίνει ο παραλήπτης να το πάρει από το κατάστημα. Κακώς λέγονται κούριερ εταιρεία πια. Παρόμοιο με αποστολή με ΚΤΕΛ έχει γίνει. Συν ότι κούριερ σημαίνει και γρήγορη αποστολη-παραδοση....εδώ έχουμε το άκρως αντίθετο. Εδώ και πολύ καιρό λοιπόν έπρεπε να έχουν πάρει άτομα για να εξυπηρετούν τον όγκο δουλειάς που είχαν.

Απλά τώρα με τον έξτρα φόρτο, τα ήδη μεγάλα προβλήματα που είχαν, φάνηκαν σε υπερθετικό βαθμό..aka έγινε γνωστό τοις πάσι ότι ο βασιλιάς είναι γυμνός. Simple as that.

Καμιά αρμόδια αρχή να το δει αυτό υπάρχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, Alxnks said:

Το θέμα είναι ότι δεν είναι τώρα το πρόβλημα. Η ACS εδώ και πολύ καιρό το έχει πάγια τακτική να αφήνει χαρτάκι αντί για δέμα και να πηγαίνει ο παραλήπτης να το πάρει από το κατάστημα. Κακώς λέγονται κούριερ εταιρεία πια. Παρόμοιο με αποστολή με ΚΤΕΛ έχει γίνει. Συν ότι κούριερ σημαίνει και γρήγορη αποστολη-παραδοση....εδώ έχουμε το άκρως αντίθετο. Εδώ και πολύ καιρό λοιπόν έπρεπε να έχουν πάρει άτομα για να εξυπηρετούν τον όγκο δουλειάς που είχαν.

Απλά τώρα με τον έξτρα φόρτο, τα ήδη μεγάλα προβλήματα που είχαν, φάνηκαν σε υπερθετικό βαθμό..aka έγινε γνωστό τοις πάσι ότι ο βασιλιάς είναι γυμνός. Simple as that.

Καμιά αρμόδια αρχή να το δει αυτό υπάρχει;

 

Δεν είναι μόνο η ACS ... και η Γενική ταχυδρομική τα ίδια κάνει! Έχουν βρει πρόσφορο έδαφος και το κάνουν! Αν υπήρχε κάποια αρμόδια αρχή δεν θα το έκαναν σίγουρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...