Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια.μια ερωτησω.απο ebay που τα πιο πολλα προιοντα πωλουνται σε δολλαρια αμερικης συμφερει να αγοραζω με δολλαριο η με ευρω;τι με συμφερει καλυτερα;

Δεν επιλέγεις εσύ το νόμισμα αλλά ο πωλητής. Αν η τιμή είναι σε δολάρια αγοράζεις σε δολάρια. Αν είναι λίρες σε λίρες. Τις τιμές σε ευρώ σου τις έχει για να ξέρεις περίπου πόση είναι η αντιστοιχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσένα στα πίστωσε εγώ ακόμα τα ψάχνω και ήταν αρκετά.... από την Παρασκευή στης 10¨05 π.μ 

Εγω τα εβαλα Δευτερα και επειδη ηθελα σημερα τα χρημματα  τους εστειλα email τα στοιχεια του εμβασματος και σε 10 λεπτα πιστωθηκαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιλέγεις εσύ το νόμισμα αλλά ο πωλητής. Αν η τιμή είναι σε δολάρια αγοράζεις σε δολάρια. Αν είναι λίρες σε λίρες. Τις τιμές σε ευρώ σου τις έχει για να ξέρεις περίπου πόση είναι η αντιστοιχία.

ναι προφανως και γινεται στην τιμη του πωλητη.με καλυψε το παιδι παραπανω που ειπε να κανει την μετατροπη το revolut και οχι το paypal γιατι κραταει και προμηθεια αρκετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται, από χτες βράδυ δεν μπορώ να κάνω αγορά από ebay με revolut. Έχω δοκιμάσει 3 φορές σε διαφορετικα αντικέιμενα και όταν πάω να ολοκληρώσω την πληρωμή στο paypal μου λέει "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-....... because it has been denied by the card issuer".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου απετυχε το verify, ξανα εκανα παλι κατι μου λεει θα απετυχει γιατι ειναι παλι στο processing.βρε παιδια εκει που βγαζεις το προσωπο σου πρεπει να το ταιριαξεις που σου βγαζει το περιγραμα?ματια και στομα?γιατι πιστευω εκει με κοβουν αχαχα.εκτος αμα δεν με αναγνωριζουν τωρα γιατι ειμαι με κατι μουσια αλλα βελουχιωτης ενω στην ταυτοτητα ειμαι κοντρα ξυρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολύς κόσμος παιδεύεται με το "Verify", ξαναθυμίζω:

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να γίνει Verify, η κάρτα θα δουλεύει κανονικά και μπορείτε να ξεκινήσετε να την χρησιμοποιείτε χωρίς αυτό.

 

Verify χρειάζεται μόνο αν σκοπεύετε να διακινήσετε μεγάλα ποσά μέσω Revolut (πάνω από 1000 λίρες Αγγλίας κατ' έτος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

 

 

 μια ερώτηση να κάνω.... 

αγόρασα από sportsdirect πράγματα αξίας 179,27euro μέσω paypall.

 

αναφορά από Paypall

Original Order

Nov 6, 2015      Order To Sportsdirect.com   -€179.27 EUR

 

 

Related Transactions

Nov 9, 2015  Charge From Credit Card     £133.19 GBP

Nov 9, 2015  Currency Conversion         -£133.19 GBP

Nov 9, 2015  Currency Conversion        €179.27 EUR

Nov 9, 2015   Express Checkout Payment Sent    -€179.27 EUR

Original Order:   -€179.27 EUR

Total Payment:   -€179.27 EUR 
 

 

 

και στην εφαρμογή Revolut εμφανίζει χρέωση 187euro στις 6/11.

 

Που οφείλεται αυτή η διαφορά? ξέρει κανένας? 

 

Η φόρτωση της revolut κάρτας έγινε με euro.


Μήπως θα ήταν καλύτερο να κάνω την αγορά κατευθείαν στο sportsdirect, χωρις paypall για να αποφύγω τις χρεώσεις?
 

Ευχαριστώ


Μπορεί κάποιος να μου πει ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω προκειμένου να χρεώνομαι το ποσό που υπολογίζει το sportsdirect??

Επεξ/σία από panelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου απετυχε το verify, ξανα εκανα παλι κατι μου λεει θα απετυχει γιατι ειναι παλι στο processing.βρε παιδια εκει που βγαζεις το προσωπο σου πρεπει να το ταιριαξεις που σου βγαζει το περιγραμα?ματια και στομα?γιατι πιστευω εκει με κοβουν αχαχα.εκτος αμα δεν με αναγνωριζουν τωρα γιατι ειμαι με κατι μουσια αλλα βελουχιωτης ενω στην ταυτοτητα ειμαι κοντρα ξυρισμα.

 

Εγώ είχα μαλλούρα τρελή στην ταυτότητα και τώρα καρφάκι... :P Δεν έχει να κάνει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις βάλει να κάνει τη μετατροπή συναλλάγματος το paypal? Αν ναι, εκεί θα οφείλεται γιατί έχει υψηλές προμήθειες. Βάλε να την κάνει η revolut που δεν έχει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις βάλει να κάνει τη μετατροπή συναλλάγματος το paypal? Αν ναι, εκεί θα οφείλεται γιατί έχει υψηλές προμήθειες. Βάλε να την κάνει η revolut που δεν έχει καθόλου.

πως θα το κανω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(το βρηκα απο αλλο site)

 

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal
-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money
- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και
-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι
-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και
-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

Αυτό ήταν
Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

Το PayPal δεν θα μας εμφανίσει ξανά για τη μετατροπή του συναλλάγματος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...