Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το πρώτο ποστ θα έβρισκες απάντηση και στα 2 και δε θα ταλαιπωριοσουν

τα εχω διαβσει φιλε μου καλε.αλλα εδω ενα παλικαρι ποιο πανω λεει εχει βαλει 300ευρω εδω και ποσες μερες και ακομα να φανουν στην καρτα .οσο για το δευτερο μου ερωτημα θα παω να ξανακοιταξω το πρωτο ποστ να δω αμα λεει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ παρέλαβα τη φυσική κάρτα σήμερα (με μια μέρα καθυστέρηση αλλά τους το συγχωρώ :P ) αναγράφονται τα σωστά στοιχεία cvv και ημερομηνία λήξης και όχι τα λάθος που έβλεπα στην εφαρμογή πριν διαγράψω τα δεδομένα, άρα αυτοί τα έβλεπαν σωστά και η εφαρμογή μου τα έδειχνε λάθος  :-D  Πολύ καλή ποιότητα κάρτας, έξυπνο κουτί και τι ωραία χρωματάκια!!!!  :wub:  :wub:  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα τη φυσική κάρτα σήμερα (με μια μέρα καθυστέρηση αλλά τους το συγχωρώ :P ) αναγράφονται τα σωστά στοιχεία cvv και ημερομηνία λήξης και όχι τα λάθος που έβλεπα στην εφαρμογή πριν διαγράψω τα δεδομένα, άρα αυτοί τα έβλεπαν σωστά και η εφαρμογή μου τα έδειχνε λάθος  :-D  Πολύ καλή ποιότητα κάρτας, έξυπνο κουτί και τι ωραία χρωματάκια!!!!  :wub:  :wub:  :wub:

 

Και εμένα καθυστέρησε 3 μέρες και σήμερα ήμουν έτοιμος να την μπλοκάρω μιας και σκέφτηκα ότι ίσως μου την έχουν "φάει". Μετά παρατήρησα ότι ο ταχυδρόμος είχε να πατήσει στην πολυκατοικία (πολλών διαμερισμάτων) 4 μέρες. Και μιλάμε για έναν από τους μεγαλύτερους δήμους στην Ελλάδα. Όχι για κανένα χωριό 2500μ πάνω από τη στάθμη της θάλασσας.  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα τη φυσική κάρτα σήμερα (με μια μέρα καθυστέρηση αλλά τους το συγχωρώ :P ) αναγράφονται τα σωστά στοιχεία cvv και ημερομηνία λήξης και όχι τα λάθος που έβλεπα στην εφαρμογή πριν διαγράψω τα δεδομένα, άρα αυτοί τα έβλεπαν σωστά και η εφαρμογή μου τα έδειχνε λάθος  :-D  Πολύ καλή ποιότητα κάρτας, έξυπνο κουτί και τι ωραία χρωματάκια!!!!  :wub:  :wub:  :wub:

για ποιο λογο ειχες διαγραψει τα δεδομενα?ειχες κανει log out?για ποιο λογο το κανουν μερικοι κολαει η εφαρμογη?η δεν ανανεωνοντε μερικα δεδομενα?οπως πχ φορτηση καρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο ειχες διαγραψει τα δεδομενα?ειχες κανει log out?για ποιο λογο το κανουν μερικοι κολαει η εφαρμογη?η δεν ανανεωνοντε μερικα δεδομενα?οπως πχ φορτηση καρτας?

Δε μπορούσα να περάσω την κάρτα ούτε σε paypal ούτε πουθενά και ένα παιδί εδώ μου πρότεινε να διαγράψω τα δεδομένα της εφαρμογής και να την ξανανοίξω, μόλις το έκανα εμφανίστηκαν τα σωστά cvv και ημερομηνία λήξης και έκανα τη δουλειά μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάνω μια μάλλον χαζή ερώτηση,διαβασα όλες τις σελίδες αλλά δεν πρόσεξα να το έχει αναφέρει κανείς,οταν φτιάχνουμε τον λογαριασμό μας τα στοιχεία μας μπορούμε να τα βάλουμε στα ελληνικά η πρέπει να είναι στα αγγλικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορούσα να περάσω την κάρτα ούτε σε paypal ούτε πουθενά και ένα παιδί εδώ μου πρότεινε να διαγράψω τα δεδομένα της εφαρμογής και να την ξανανοίξω, μόλις το έκανα εμφανίστηκαν τα σωστά cvv και ημερομηνία λήξης και έκανα τη δουλειά μου..

μηπως δεν ειχες λεφτα γιαυτο δεν σου περναγε στο paypal?εγω πηγα να την περασω στο pay pal και μου γραφει αυτο

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

αλλα ακομα δεν εχουν μπει τα λεφτα στην καρτα.

σημειωση στο pay pal κανω add και οχι verify γιατι ακομα δεν εχω λεφτα.

αλλα λογικα ουτε add μπορω να κανω μαλλον αφου δεν εχει χρημα μεσα.ετσι δεν ειναι?

θα κάνω μια μάλλον χαζή ερώτηση,διαβασα όλες τις σελίδες αλλά δεν πρόσεξα να το έχει αναφέρει κανείς,οταν φτιάχνουμε τον λογαριασμό μας τα στοιχεία μας μπορούμε να τα βάλουμε στα ελληνικά η πρέπει να είναι στα αγγλικά;

αγγλικα λογικα και στις καρτες εδω τις ελληνικες πλεον στα αγγλικα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεβει κατι περιεργο με μια αγορα που εκανα

αγορασα ενα λαπτοπ απο το ebay 725 ευρω με την revolut συνδεδεμενη στο paypal

ομως απο την revolut εχουν αφερεθει 25 ευρω παραπανω απο την τιμη του λαπτοπ (+ τα μεταφορικα) δηλαδη 750 ευρω

ενω στο paypal η τιμη ειναι η σωστη εχουν αφαιρεθει 725 ευρω δειχνει

δεν καταλαβαινω τι εχει γινει

και ενω πληρωσα σε ευρω κατι δειχνει για μετατροπη σε λιρες αγγλιας.... δεν ξερω 

εκανε τρελη μετατροπη η revolut και βουτιξει τα χρηματα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν ειχες λεφτα γιαυτο δεν σου περναγε στο paypal?εγω πηγα να την περασω στο pay pal και μου γραφει αυτο

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

αλλα ακομα δεν εχουν μπει τα λεφτα στην καρτα.

σημειωση στο pay pal κανω add και οχι verify γιατι ακομα δεν εχω λεφτα.

αλλα λογικα ουτε add μπορω να κανω μαλλον αφου δεν εχει χρημα μεσα.ετσι δεν ειναι?

 

Είχα λεφτά μέσα, το πρόβλημα ήταν οτι η εφαρμογή έδειχνε άλλο cvv και ημερομηνία λήξης και ουσιαστικά πατούσα λάθος στοιχεία γι'αυτό δε μπορούσα να την προσθέσω, μου έβγαζε ακριβώς το ίδιο μήνυμα.

Πρέπει να έχεις μέσα έστω τα λεφτά που θέλει το Paypal για να κάνει το verify (εμένα μου πήρε 1,41€ και μου τα επέστρεψε την επόμενη μέρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεβει κατι περιεργο με μια αγορα που εκανα

αγορασα ενα λαπτοπ απο το ebay 725 ευρω με την revolut συνδεδεμενη στο paypal

ομως απο την revolut εχουν αφερεθει 25 ευρω παραπανω απο την τιμη του λαπτοπ (+ τα μεταφορικα) δηλαδη 750 ευρω

ενω στο paypal η τιμη ειναι η σωστη εχουν αφαιρεθει 725 ευρω δειχνει

δεν καταλαβαινω τι εχει γινει

και ενω πληρωσα σε ευρω κατι δειχνει για μετατροπη σε λιρες αγγλιας.... δεν ξερω 

εκανε τρελη μετατροπη η revolut και βουτιξει τα χρηματα ???

 

δες εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια εκανα την αλλαγη αυτη

αλλα τωρα τι πρεπει να κανω για να μην χασω τα 25 ευρω?

να ακυρωσω την αγορα?

δηλαδη η κλοπη εγινε απο το paypal και οχι απο τη revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια εκανα την αλλαγη αυτη

αλλα τωρα τι πρεπει να κανω για να μην χασω τα 25 ευρω?

δηλαδη η κλοπη εγινε απο το paypal και οχι απο τη revolut?

 

τα έχεις χάσει, ναι τα παίρνει το paypal ως προμήθεια.

και εγώ την είχα ξεχάσει την διαδικασία και στα 150 ευρώ μου έφαγε 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα λεφτά μέσα, το πρόβλημα ήταν οτι η εφαρμογή έδειχνε άλλο cvv και ημερομηνία λήξης και ουσιαστικά πατούσα λάθος στοιχεία γι'αυτό δε μπορούσα να την προσθέσω, μου έβγαζε ακριβώς το ίδιο μήνυμα.

Πρέπει να έχεις μέσα έστω τα λεφτά που θέλει το Paypal για να κάνει το verify (εμένα μου πήρε 1,41€ και μου τα επέστρεψε την επόμενη μέρα).

για το verify το ξερω οτι πρεπει να εχει λεφτα για να γινει. αλλα δεν μπορω να την προσθέσω στο pay pal. μηπως ακομα και γιαυτό την λειτουργια πρεπει να εχει χρημα η καρτα ωστε να φαινετε λειτουργική; και πως το καταλαβες οτι ηταν λαθος τα στοιχεια; για να ξερω και εγω αμα κανω log out
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το verify το ξερω οτι πρεπει να εχει λεφτα για να γινει. αλλα δεν μπορω να την προσθέσω στο pay pal. μηπως ακομα και γιαυτό την λειτουργια πρεπει να εχει χρημα η καρτα ωστε να φαινετε λειτουργική; και πως το καταλαβες οτι ηταν λαθος τα στοιχεια; για να ξερω και εγω αμα κανω log out

Δεν κάνεις μόνο logout, πηγαίνεις στις εφαρμογές και διαγράφεις τα δεδομένα του Revolut. Όταν ξανακάνεις login θα σου ξαναστείλουν κωδικό επιβεβαίωσης στο κινητό και θα μπεις πάλι στην εφαρμογή, μπορεί να έχει αλλάξει κάτι στα στοιχεία (το cvv και η ημερομηνία λήξης) αν όχι, τότε έχεις τα σωστά και το θέμα είναι το μηδενικό υπόλοιπο μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έχεις χάσει, ναι τα παίρνει το paypal ως προμήθεια.

και εγώ την είχα ξεχάσει την διαδικασία και στα 150 ευρώ μου έφαγε 8.

γιατι ομως απο τη revolut εφυγαν 750 δεν καταλαβαινω

εφυγαν απο revolut σε ευρω πηγαν στο paypal

στο παυπαλ εγιναν λιρες και μετα εγιναν παλι ευρω  για να πληρωθει ο πωλητης σε ευρω 

πως γινεται αυτο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...