Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εστειλα εμβασμα στην revolut και οντως μετα απο 3 μερες εμφανίστηκε 

το εστειλα δευτερα μεσημερι και σημερα τεταρτη τα λεφτα ειχαν μπει

 

τωρα πως μπορω να συνδεσω την καρτα στο paypal?

δεν μπορω να βρω τα στοιχεια της καρτας αφου ακομα η πλαστικη δεν εχει ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τωρα πως μπορω να συνδεσω την καρτα στο paypal?

δεν μπορω να βρω τα στοιχεια της καρτας αφου ακομα η πλαστικη δεν εχει ερθει

βημα 8 του πρωτου ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δειχνει την καρτα γκρι χωρις κανενα στοιχειο πανω

δεν εχει σαν τον οδηγο της 1ης σελιδας.....

εχω μπει απο τον υπολογιστη μεσω του BlueStacks και οχι απο κινητο (δεν ειναι συμβατη η εφαρμογη)

δεν ξερω αν φταιει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H revolut συμφέρει γιατί δεν κρατάει καθόλου προμήθειες.

προφανως για το εμβασμα θα εχει την ελαχιστη χρεωση που εχει και το paypal,δλδ 1 ευρω. σωστα δεν λεω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως για το εμβασμα θα εχει την ελαχιστη χρεωση που εχει και το paypal,δλδ 1 ευρω. σωστα δεν λεω?

H revolut για εισερχόμενο έμβασμα δεν χρεώνει προμήθεια. Το 1 ευρώ είναι η προμήθεια των ελληνικών τραπεζών για να στείλουν το (εξερχόμενο) έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H revolut για εισερχόμενο έμβασμα δεν χρεώνει προμήθεια. Το 1 ευρώ είναι η προμήθεια των ελληνικών τραπεζών για να στείλουν το (εξερχόμενο) έμβασμα.

γιατι χρεωνει για εισερχομενο το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βάζαμε στο balance με το 2ο email όντως η προμήθεια ήταν αυτή. Μήπως από τον αποκλειστικά δικό σου λογαριασμό ισχύουν διαφορετικές χρεώσεις ή γενικά τόση είναι η προμήθεια του pp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος για να στείλεις λεφτά στο balance έχει προμήθεια 3,4% + 0,35€.

ναι εκεινο ειναι αν θες να το βαλεις αμεσα και ναι ,αυτες τις χρεωσεις εχει πανω κατω..

τωρα υπαρχει και η επιλογη του top-up που δε νομιζω οτι εχει χρεωση εισερχομενου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρήση της πλαστικής κάρτας στο εξωτερικό σε φυσικά καταστήματα για επί τόπου αγορές πχ Γερμανία σε ευρώ ή Αγγλία σε λίρες συμφέρει περισσότερο σε σχέση με μια κάρτα αναλήψεως της Ελλάδας? Το λέω με την έννοια αν είναι προτιμότερο να πάρω μαζί μου πχ την αναλήψεως της εθνικής τράπεζας και να κάνω έτσι τις αγορές ή είναι να φορτώσω με ένα ποσό την revolut και να δουλεύω με αυτήν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε η φυσική κάρτα. Η συσκευασία είναι όντως τρελή και φαντεζί! :P Η κάρτα πάνω αναγράφει και το όνομά μου αλλά και τα σωστά στοιχεία της κάρτας. Ποιοτικά δείχνει πολύ καλύτερη από της Πειραιώς και της Εθνικής που έχω. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ακομα να φανουν τα λεφτα στην καρτα απο  δευτερα απογευμα που εκανα το εμβασμα.αμα ηξερα οτι καθυστερει ετσι θα εβαζα περισοτερα λεφτα γιατι θελω να κανω κατι αγορες.ειχα βαλει λιγα λεφτα γιατι φοβουμουν ασχετα που διαβασει εδω οτι ειναι ασφαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ακομα να φανουν τα λεφτα στην καρτα απο  δευτερα απογευμα που εκανα το εμβασμα.αμα ηξερα οτι καθυστερει ετσι θα εβαζα περισοτερα λεφτα γιατι θελω να κανω κατι αγορες.ειχα βαλει λιγα λεφτα γιατι φοβουμουν ασχετα που διαβασει εδω οτι ειναι ασφαλες.

Από την παρασκευή ακόμα να φανούν εμένα 300€ που να είναι ? αύριο θα πάω στην τράπεζα να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...