Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και σε εμενα εβγαζε το ιδιο μηνυμα μεχρι που συμπληρωσα ολα τα πεδια κ μετα το πηρε...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!!!!!! Συμπλήρωσα στο adress line 2 ξανά την διεύθυνση και το πήρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΤΑ  ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΣΤΙΣ  14  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ...

Φιλε κλαψτα τα λεφτα τελος στα φαγανε και πηγανε διακοπες καραϊβικη....αστα εγω εβαλα 3 ευρω και δεν τα βλεπω ακομα παω να σκασω λετε να τα εχασα?πειτε μου ρε παιδια εδώ δεν είναι το cs της revolout σωστα δεν ηρθα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, το γελιοποιησαμε το θεμα ....

μα μπαινει ρε συ ο κάθε μπεμπης να κλαφτεί για τα αυτονόητα λες και εδώ θα λυθει το πρόβλημα αν είναι πρόβλημα.οσο διαβαζω το νημα ολο το ιδιο ρωτάνε ελεος.εχεις θεμα στειλε στο customer support τοσο απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να κλειδώσει το θέμα, να παραμείνουν τα 3 πρώτα posts (ο οδηγός δηλαδή) και όλα τα υπόλοιπα σχόλια να μεταφερθούν σε νέο θέμα.

Σωστος.Να μεινει μονο το guide κλειδωμενο σαν sticky και να ανανεωνεται απο τους υπευθυνους.Και να υπαρχει ενα ανοιχτο θεμα για τις (τρολλ)ερωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ:

  1. Συμπληρώνετε όλα τα πεδία με τη σειρά (από πάνω προς τα κάτω). Σε αντίθετη περίπτωση, μπορεί να έχετε πρόβλημα (π.χ. σε Winbank να μην εμφανίζεται το πεδίο SEPA)!
  2. Η κάθε τράπεζα κρατάει προμήθεια 1 ευρώ για εμβάσματα εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου (ΕΟΧ - SEPA), αρκεί να έχετε επιλέξει το SHA, όπως εμφανίζεται στο screenshot κάθε τράπεζας.
  3. Ένας από τους όρους χρήσης της Revolut είναι πως τα εμβάσματα που στέλνουμε για "φόρτιση" (Top Up) της κάρτας μας πρέπει να προέρχονται από τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο είμαστε δικαιούχοι (ή έστω συνδικαιούχοι).

καλησπερα, επειδη ειμαι νεος σε αυτα και λογω του οτι το κεφαλι μου ειναι καζανι απο την μικρη και την γυναικα,εκανα την πατατα και εστειλα εμβασμα στην revolut αλλα συνειδητοποιησα οτι τα στοιχεια που εβαλα ηταν για λιρες Αγγλιας....τι γινετε τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πατησα κι εγω, αλλα το Σαββατο (μη εργασιμη). Στην Eurobank εχει επιλογη "Διαγραφης" της εντολης εμβασματος στις "Εκκρεμεις Συναλλαγες". Το εσβησα, εκανα νεο εμβασμα σε ευρω και περιμενω να φανουν τα χρηματα. Προφανως για να ποσταρεις τωρα, το εμβασμα εχει φυγει. Αρα θα δεις τα χρηματα σε λιρες (99,9% λιγοτερα απο το ποσο που εστειλες σε ευρω λογω εξοδων συναλλαγματος απο την τραπεζα) και αμεσα γυρισε τα σε ευρω, στην ισοτιμια που θα σου δωσει το Ρεβ μεσω της εφαρμογης. Ετσι ή αλλιως, νομιζω οτι τη χασουρα θα την εχεις. Προσπαθησε τουλαχιστον να εχεις τη μικροτερη δυνατη.

 

Δε μπορω να σκεφτω αλλον τροπο να γλιτωσεις τη διαφορα, σορι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πατησα κι εγω, αλλα το Σαββατο (μη εργασιμη). Στην Eurobank εχει επιλογη "Διαγραφης" της εντολης εμβασματος στις "Εκκρεμεις Συναλλαγες". Το εσβησα, εκανα νεο εμβασμα σε ευρω και περιμενω να φανουν τα χρηματα. Προφανως για να ποσταρεις τωρα, το εμβασμα εχει φυγει. Αρα θα δεις τα χρηματα σε λιρες (99,9% λιγοτερα απο το ποσο που εστειλες σε ευρω λογω εξοδων συναλλαγματος απο την τραπεζα) και αμεσα γυρισε τα σε ευρω, στην ισοτιμια που θα σου δωσει το Ρεβ μεσω της εφαρμογης. Ετσι ή αλλιως, νομιζω οτι τη χασουρα θα την εχεις. Προσπαθησε τουλαχιστον να εχεις τη μικροτερη δυνατη.

 

Δε μπορω να σκεφτω αλλον τροπο να γλιτωσεις τη διαφορα, σορι.

ευχαριστω με εσωσες το προλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξυ να κανω εγω μια αλλη ερωτηση σε οποιον εχει ηδη χρησιμοποιησει την καρτα για αναληψη χρηματων σε ΑΤΜ στο εξωτερικο. Υπαρχει εξαιρετικος οδηγος εδω για αναληψη απο την Τραπεζα Πειραιως. Ειναι παρομοια η διαδικασια και σε ΑΤΜ εξωτερικου; Ταμιευτηριο + χωρις μετατροπη οι επιλογες μας; Ή μηπως επειδη θα τα εχω γυρισει σε αγγλικες λιρες, δε θα υπαρχει θεμα μετατροπης;

 

Ευχαριστω.


ευχαριστω με εσωσες το προλαβα

 

Πφ, τυχερος εισαι (που ετυχε να την πατησω προσφατα, ετυχε να ειμαι εδω οταν εγραψες και ετυχε να προλαβεις :D) Χαιρομαι που βοηθησα, οπως το εγραψες φανταστηκα οτι θα εχει φυγει ηδη το "πακετο". Καλες αγορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξυ να κανω εγω μια αλλη ερωτηση σε οποιον εχει ηδη χρησιμοποιησει την καρτα για αναληψη χρηματων σε ΑΤΜ στο εξωτερικο. Υπαρχει εξαιρετικος οδηγος εδω για αναληψη απο την Τραπεζα Πειραιως. Ειναι παρομοια η διαδικασια και σε ΑΤΜ εξωτερικου; Ταμιευτηριο + χωρις μετατροπη οι επιλογες μας; Ή μηπως επειδη θα τα εχω γυρισει σε αγγλικες λιρες, δε θα υπαρχει θεμα μετατροπης;

 

Ευχαριστω.

 

Πφ, τυχερος εισαι (που ετυχε να την πατησω προσφατα, ετυχε να ειμαι εδω οταν εγραψες και ετυχε να προλαβεις :D) Χαιρομαι που βοηθησα, οπως το εγραψες φανταστηκα οτι θα εχει φυγει ηδη το "πακετο". Καλες αγορες.

εδειξε οτι το ακυρωσε και το υπολοιπο του λογαριασμου ηταν το σωστο(πριν το εμβασμα) και εκανα εκ νεου το σωστο εμβασμα, τωρα αν την πατησω τελικα και στειλει 2 εμβασματα...θα δειξει,ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου γραφει "Ακυρωμενο απο τον πελατη". Δεν προκειται να σου στειλει κατι που ακυρωθηκε. Απο τη στιγμη που ηταν στις "Εκκρεμεις", δεν ειχε φυγει. Καλα εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...