Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι εννοώ, γιατί να μην δείχνει ότι έγινε κάποιο έμβασμα; Αφού έκανα ακριβώς ότι έλεγαν τα βήματα στην πρώτη σελίδα αυτού του forum. 

Πάτησα να γίνει εκτέλεση. Τα χρήματα, όχι, δεν έφυγαν.

Με την τράπεζα επικοινώνησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και έμενα το εκανα και μου μπλόκαρε την κάρτα  και δυστυχώς αναγκάστηκα να κάνω καινούρια 

Πού ξέρεις ότι σου την μπλόκαρε;Τα έχασες τα λεφτά που έδωσες για τους κωδικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού ξέρεις ότι σου την μπλόκαρε;Τα έχασες τα λεφτά που έδωσες για τους κωδικούς?

ωραία άνοιξε το κινητό σου στην εφαρμογή της revolut και μετά κάνε πάλι την διαδικασία να προσθέσεις την κάρτα εάν σου βγάλει πάλι  error και δεις την κάρτα θα είναι γκρι και θα γραφεί unblock όσο για τα χρήματα που ρωτάς  δεν μπήκα καν στο κόπο να ρωτήσω έκανα άλλη μεταφορά τα χρήματα στην άλλη που έκανα και αυτήν την διέγραψα μαζι με το account αλλά απάντηση δεν πηρά εδώ και δυο μέρες αλλά από το support του paypal μου είπαν ότι είναι θέμα της κάρτας άκρη δεν βγάζεις έχασα 3€   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal συνεχίζει να μου βγάζει αυτό όταν πατάω το confirm για την κάρτα και όχι κάποιο σημείο για να βάλω τον κωδικό.

δες το video, εχει ενα σημειο που λεει enter paypal code στο 2:20 και μετα

 

https://www.youtube.com/watch?v=g1ml-d-imD4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το video, εχει ενα σημειο που λεει enter paypal code στο 2:20 και μετα

 

https://www.youtube.com/watch?v=g1ml-d-imD4

 

Έχει αλλάξει το site του paypal και δεν έχει τέτοιες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το video, εχει ενα σημειο που λεει enter paypal code στο 2:20 και μετα

 

https://www.youtube.com/watch?v=g1ml-d-imD4

 

 

Έχει επιλογή στο site του PayPal να το γυρίσεις σε classic view.

 

Ευχαριστώ και τους δύο.Πάτησα το Classic view ενώ ήμουν στο μενου ''Summary'' και δεν είχε καμια επιλογή για το profile και τελικά παρατήρησα ότι πρέπει να πατάς ''Classic View'' σε κάθε μενου που περιηγείσαι γιατί δεν αλλάζει όλο το paypal σε old view αλλά ΜΟΝΟ η καρτέλα που είσαι οπότε πήγα ''Wallet'' και μετά ''Classic View'' ,μετά ''My Money'' και στο ''Debit and Credit Cards'' πάτησα δεξιά στο ''Udate'' και μετά για ακόμη μια φορά ''Confirm My Card'',χρεώθηκα για 7η φορά 1.31€ και αφού πήρα τον κωδικό στον λογαριασμό του Revolut πήγα πάλι στην παραπάνω διαδρομή και είχε την επιλογή ''Enter Paypal Code'' ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

Όλο αυτό εξαιτίας του paypal και των κολλημάτων του στην νέα πλατφόρμα που δεν έχει μόνο ελλήψεις αλλά τρώει κολλήματα που σου τρώνε λεφτά.

 

Δεν ξέρω αν μου επιστρέψουν τα υπόλοιπα 7,86 € που ήταν οι προσπάθειες για τους κωδικούς,εκτός της επιτυχημένης φοράς που εφόσον συνέδεσα σωστά την κάρτα στο τέλος θα επιστραφεί, αλλά καλό είναι να υπάρχει ενημέρωση στην πρώτη σελίδα γιατί πατώντας ΟΚ σε Link.png Site: αυτό σου τρώει 1.31€ την φορά με την τωρινή ισοτιμία.

 

Την έκανα Primary και αγόρασα μόλις κάτι από ebay για δοκιμή και όλα καλά.

 

Αν ξέρει κάποιος αν θα επιστραφούν τα υπόλοιπα λεφτά από τις προσπάθειες για τους κωδικούς ας μας πει αλλιώς θα δείξει σε λίγες μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σου επιστραφουν ολα τα ποσα των κωδικων επιβεβαιωσης, μετα την τελευτια ενεργοποιηση που εκανες, στείλε ενα screenshot απο τις κινησεις (χωρις κοκκιναδια) στο support και ανεφερε το προβλημα με το νεο view

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν ξέρει κάποιος αν θα επιστραφούν τα υπόλοιπα λεφτά από τις προσπάθειες για τους κωδικούς ας μας πει αλλιώς θα δείξει σε λίγες μέρες.

Την πατησα κι εγω, αλλα μου κοψε την δευτερη φορα και το αλλαξα σε classic view, οποτε κι εγω χρεωθηκα 1 Ε παραπανω. Μολις μαθουμε αν θα μας τα κανουν refund ή οχι ενημερωνουμε και το topic παρακαλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν έχω την πρόθεση να το παίξω "υπεράνω" αλλά έχει γεμίσει το θέμα με posts για τα 0,93€ και τα 1,5€ που χρεώνει το paypal (που είναι και εκτός του παρόντος θέματος) για τις συνδέσεις καρτών και για τα 0,67€ διαφορά που προέκυψε λόγω ισοτιμίας €/GBP επειδή κάναμε αποστολή στο λάθος ΙΒΑΝ για να πιστώσουμε τη Revolut! Έχει φτάσει -και αυτό- το θέμα 190+ σελίδες και παίζει τα μισά σχόλια να είναι παρόμοιου "ενδιαφέροντος" και να δημιουργούν ένα χάος μέσα στο οποίο χάνονται και είναι πλέον πρακτικά αδύνατο να ληφθούν πραγματικά χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν αυτές τις υπηρεσίες και τη λειτουργία τους. "Πότε θα μου επιστραφεί το 1€ που μου πήρε το paypal;", "μήπως μου το "φάει" τελικά;", "δεν πιστεύω να πάθω καμιά ζημιά και η Στερλίνα να πέσει και να χάσω 1€". Έχουμε συνειδητοποιήσει ότι τέτοια ποσά -όσο ανάγκη και να έχει κάποιος ο οποίος όμως στέλνει μια χαρά εμβάσματα για να ψωνίζει ...γκατζετάκια (σαν την αφεντιά μου άλλωστε)-  αντιστοιχούν σε 2-3 το πολύ ...κουλούρια Θεσσαλονίκης; Ας κάνουμε λίγο κράτει θα πρότεινα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να γίνει τίποτα γι'αυτό εκτός του να προστεθεί όσο περισσότερο υλικό και απαντήσεις γίνεται στην πρώτη σελίδα γιατί ο καθένας δεν ξέρει πού είναι η απάντηση στην ερώτησή του,μπορεί να είναι στην 20 ή και την 120 σελίδα.Οπότε αυτό που είναι πιο φυσιολογικό είναι να δίνονται απαντήσεις εκ νέου.Αυτό γίνεται σε πολλά θέματα στο φορουμ,όχι μόνο σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να βελτιωθεί  κάπως αυτή η κατάσταση, αν σταματήσουμε να απαντάμε (και για τον εαυτό μου το λέω) σ' αυτές τις συνεχώς επαναλαμβανόμενες όμοιες ερωτήσεις που αφορούν, κυρίως, στο paypal. Η συντριπτική πλειοψηφία των posts των τελευταίων σελίδων έχουν αντικείμενο ερωτήσεις/απαντήσεις στο αν και πότε θα επιστραφούν οι χρεώσεις του 1$ και της 1£ και γιατί χρεώθηκαν πάνω από μια φορά. Υπάρχουν άλλα νήματα για το paypal.

 

Πρέπει να σταματήσει, επιτέλους, η επανάληψη των ίδιων άσχετων (με το νήμα) ερωτήσεων/απαντήσεων και για να γίνει αυτό πρέπει να σταματήσουν οι απαντήσεις, αφού δεν μπορείς να επιβάλεις να μην ρωτήσει αυτός που βαριέται να διαβάσει 5-10 σελίδες ή να ψάξει μέσα σ' αυτό ή άλλο νήμα, για την απορία του, πολύ περισσότερο, όταν η πλατφόρμα του insomnia διαθέτει πολλές επιλογές αναζήτησης.

 

Προσωπικά, δεσμεύομαι να ακολουθήσω αυτή την πρακτική.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως δεν έχει ξανααναφερθεί τέτοια καθυστέρηση από άλλο συμφορουμίτη.

Δε χρειάζεται να τα ξοδέψεις, πήγαινε σε ένα atm και κάνε ανάληψη.

 

Πως να κάνω ανάληψη;

 

Δεν έχω φυσική κάρτα (και για ποιο λόγο χρειάζομαι φυσική κάρτα Revolut δεν μπορώ να κατανοήσω!!!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...