Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως να κάνω ανάληψη;

 

Δεν έχω φυσική κάρτα (και για ποιο λόγο χρειάζομαι φυσική κάρτα Revolut δεν μπορώ να κατανοήσω!!!! )

Να ενας λογος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως να κάνω ανάληψη;

 

Δεν έχω φυσική κάρτα (και για ποιο λόγο χρειάζομαι φυσική κάρτα Revolut δεν μπορώ να κατανοήσω!!!! )

 

εχει επιλογή το app να στειλεις το ποσο σε τραπεζικό λογ/σμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να γίνει τίποτα γι'αυτό εκτός του να προστεθεί όσο περισσότερο υλικό και απαντήσεις γίνεται στην πρώτη σελίδα γιατί ο καθένας δεν ξέρει πού είναι η απάντηση στην ερώτησή του,μπορεί να είναι στην 20 ή και την 120 σελίδα.Οπότε αυτό που είναι πιο φυσιολογικό είναι να δίνονται απαντήσεις εκ νέου.Αυτό γίνεται σε πολλά θέματα στο φορουμ,όχι μόνο σε αυτό.

 

Ποιες ερωτησεις/απαντησεις δεν υπαρχουν στην πρωτη σελιδα; πες μου να τις προσθεσω.

 

Εχω πει επανηλημενες φορες πως αν διαβασετε τα 3 πρωτα ποστς θα βρειτε την απαντηση στο 99% των ερωτησεων σας.

Ακομα και τη διαδικασια προσθηκης καρτας στο PayPal εβαλα που ειναι ασχετη με το θεμα! Ακομα και το πόσα θα σας τραβηξει αν τη προσθεσετε και πότε θα σας επιστραφουν.

 

Για αυτο σας παρακαλω: Διαβαζετε τα 3 πρωτα posts και μετα ρωτήστε

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πραγματοποιήσατε έμβασμα από winbank, όσες μέρες περιμένατε να μπουν τα χρήματα στη Revolut, σας έδειχνε στην καρτέλα με τις κινήσεις του λογαριασμού πως έχει γίνει το έμβασμα; Ή το βγάζει αφού μεταφερθούν τα λεφτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πραγματοποιήσατε έμβασμα από winbank, όσες μέρες περιμένατε να μπουν τα χρήματα στη Revolut, σας έδειχνε στην καρτέλα με τις κινήσεις του λογαριασμού πως έχει γίνει το έμβασμα; Ή το βγάζει αφού μεταφερθούν τα λεφτά; 

Αφού φύγει από την τράπεζα το έμβασμα εμφανίζετε στης κινήσεις του λογαριασμού. Αύριο το πρωί 7:00 με 8:00 θα φύγει.Τρίτη το βράδυ θα τα έχεις στην revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και τη διαδικασια προσθηκης καρτας στο PayPal εβαλα που ειναι ασχετη με το θεμα! Ακομα και το πόσα θα σας τραβηξει αν τη προσθεσετε και πότε θα σας επιστραφουν.

Με το θεμα δεν ειναι ασχετη, καθως οι κινησεις φαινονται στην εφαρμογή και επρεπε να υπαρχει για να ειναι πλήρης ο οδηγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, Στελνω ενα ποσο σε €. Τα βλεπω στο λογαριασμο μου αλλα οταν πληρωνω ειτε σε $ η σε € η μετατροπη γινεται απο λιρες Αγγλιας!! ειναι φυσιολογικο αυτο η κανω κατι λαθος? Σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα δεν το βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Έχω στείλει χρήματα από τις 25/01/2016 και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί.

Τους έχω στείλει ένα σωρό email, δέχομαι την αυτόματη απάντηση ότι θα το κοιτάξουν αλλά τίποτα.

 

Σημείωση: Είχα στείλει και στις 14/01/2016 ένα μικρό ποσό, και κατόπιν email μου στο support τα χρήματα πήγαν μετά από 5 μέρες.

 

Πλέον έχουν περάσει 12 μέρες(!)

Σίγουρα δεν είναι απάτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα έστελνε σε σένα δεν θα γινόταν αποδεκτό από την revolut. Εκτός και αν έχεις ίδιο όνομα με αυτόν που έστειλε το εμβασμα.

Αν ειναι δυνατον ..., Γραφουμε ποστα, απλα για να γραφουμε ... Εννοουσε οτι καποιο λαθος μπορει να υπαρχει στο εμβασμα, να εφυγε μενα κανονικα αλλα να μην ταυτιζεται στην revolut. Δεν ηθελε να πει οτι το εστειλε σε αυτον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάνει λάθος στο έμβασμα , αυτό μπορεί να το δει πολύ εύκολα από τις λεπτομέρειες του εκτελεσθέντος εμβάσματος στο web banking της τραπεζάς του ή δεν μπορεί?  Άρα αφού μπορεί, εσύ τι λες, το έχει ή δεν το έχει κάνει? Εγώ λέω ότι το έχει κάνει. Ψάξε τώρα να βρεις ποιος γράφει posts απλά για να γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάνει λάθος στο έμβασμα , αυτό μπορεί να το δει πολύ εύκολα από τις λεπτομέρειες του εκτελεσθέντος εμβάσματος στο web banking της τραπεζάς του ή δεν μπορεί?  Άρα αφού μπορεί, εσύ τι λες, το έχει ή δεν το έχει κάνει? Εγώ λέω ότι το έχει κάνει. Ψάξε τώρα να βρεις ποιος γράφει posts απλά για να γράφει.

 

και τι θα δει;  θα δει π.χ. αν είναι λάθος το reference ή αν το όνομα του (αυτό που έχει στον λογαριασμό) είναι διαφορετικό από του revolut ; (αν υποθέσουμε ότι δεν ξέρει ότι πρέπει να είναι το ίδιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...