Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από Δευτέρα, Τρίτη θα κάνω τη 2η αποστολή εμβάσματος, μιας και το sportdirect μου τα πήρε όλα :-D 

H 1η φορά ήταν σφαίρα (ίσως η τύχη του πρωτάρη...) θα τεστάρω τη τύχη μου και θα ενημερώσω.....

 

Στο μόνο θέμα που έχβ μείνει πίσω είναι η φυσική κάρτα, ακόμα δεν μου ήρθε, βεβαία έπεσε και η απεργία την εβδομάδα αυτή, λέω να περιμένω λίγο ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και τι θα δει;  θα δει π.χ. αν είναι λάθος το reference ή αν το όνομα του (αυτό που έχει στον λογαριασμό) είναι διαφορετικό από του revolut ; (αν υποθέσουμε ότι δεν ξέρει ότι πρέπει να είναι το ίδιο)

Ναι φίλε μου, θα δει και το reference και το iban και όλα. Οι όροι τις revolut λένε ότι δεκτά γίνονται εμβάσματα από λογαριασμό με το ίδιο όνομα με αυτό που αντιστοιχεί στο reference. Όποτε αν ήταν λάθος και εκτελέστηκε αυτό είναι λάθος της revolut και όχι του χρήστη. Αν ήταν σωστό και σωστά εκτελέστηκε τότε πάλι λάθος της revolut είναι ή καθυστέρηση στην εμφάνιση του ποσού στον revolut λογαριασμό του δικαιούχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβάσατε το εμαιλ της ρεβολυτ

 

"100,000 Revoluters Have Saved at Least US$10m in Exchange Rate Mark-Ups and Fees Since July 2015"

 

 

χαχαααα ολοι απο ελλαδα πρέπει να ειναι, τους καναμε πλούσιους, τωρα μονο μην μας την πεσει ο σοιμπλερ  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρείστε με αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά δοκιμάζοντας να κάνω "withdraw" χρήματα από το Paypal στο Revolut μου βγάζει χώρες στις οποίες είναι δυνατό να αποσταλεί έμβασμα με αυτόν τον τρόπο (από λογαριασμό χρήστη στην Ελλάδα τουλάχιστο) και δεν περιλαμβάνει τη Μ.Βρετανία.

...οπότε να υποθέσω η μεταφορά χρημάτων στο Revolut μέσω Paypal δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vgiozo

 

Αν έχεις χρήματα στο PayPal balance σου, για να τα τραβήξεις με τη διαδικασία "withdraw" πρέπει να δηλώσεις στο PayPal έναν αριθμό τραπεζικού λογαριασμού σου. Η Revolut, τουλάχιστον έως τώρα, ΔΕΝ παρέχει τραπεζικούς λογαριασμούς και δε μπορεί να σε εξυπηρετήσει σε αυτό το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρήματα στο PayPal balance σου, για να τα τράβηξεις με τη διαδικασία "withdraw" πρέπει να δηλώσεις στο PayPal έναν αριθμό τραπεζικού λογαριασμού σου. Ή Revolut ΔΕΝ παρέχει τραπεζικούς λογαριασμούς!

 

αν τραβηχτουν απο το balance στον τραπεζικο λογαριασμο θα μου κρατηθει προμηθεια 4 euro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τραβηχτουν απο το balance στον τραπεζικο λογαριασμο θα μου κρατηθει προμηθεια 4 euro?

Αυτα τα χρήματα θα κρατηθούν ως προμήθεια από την Ελληνική τράπεζα (και όχι τη revolut) ανάλογα με τον τύπο λογαριασμού που έχεις. Απευθυνσου στην τράπεζα σου για ενημέρωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παιδια σας ευχαριστω θα γραψω στο topic του paypal,κατι αλλο που διαβασα για την revolut...οτι ειναι μονο για ενα χρονο δωρεαν,μετα δλδ θα πληρωνουμε συνδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παιδια σας ευχαριστω θα γραψω στο topic του paypal,κατι αλλο που διαβασα για την revolut...οτι ειναι μονο για ενα χρονο δωρεαν,μετα δλδ θα πληρωνουμε συνδρομη?

Στο FAQ τους:

https://revolut.com/faq

 

Δες την ερώτηση "What happens after 12 months?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκοπευω να αγορασω κινητο απο κινα αλλα δεν εχω υπαρχων smartphone ωστε να φτιαξω revolut.Γινεται να φτιαξω μεσω Bluestacks(προγραμμα που τρεχεις εφαρμογες android στο pc)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου,εχω μια απορια αν μπορειτε να βοηθησετε.

Χθες εκανα την πρωτη μου αγορα απο i herb με την revolut συνδεδεμενη στο paypal.

Aγορασα σε ευρω αφου το i herb λεει οτι μπορεις να ψωνισεις στο νομισμα σου χωρις εξοδα μετατροπης.

Γιαυτο και δεν αλλαξα απο το paypal την μετατροπη να την κανει η καρτα.

Το ποσο ειναι 49,13 οπως και εμφανιζεται στο paypal ομως στην revolut μου εμφανιζει το ποσο σε λιρες και σε ευρω και με χρεωνει 51,53 ευρω.τα χρηματα που ειχα στην καρτα ηταν σε ευρω.ξερετε γιατι συνεβει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκοπευω να αγορασω κινητο απο κινα αλλα δεν εχω υπαρχων smartphone ωστε να φτιαξω revolut.Γινεται να φτιαξω μεσω Bluestacks(προγραμμα που τρεχεις εφαρμογες android στο pc)?

Nαι μπορείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου,εχω μια απορια αν μπορειτε να βοηθησετε.

Χθες εκανα την πρωτη μου αγορα απο i herb με την revolut συνδεδεμενη στο paypal.

Aγορασα σε ευρω αφου το i herb λεει οτι μπορεις να ψωνισεις στο νομισμα σου χωρις εξοδα μετατροπης.

Γιαυτο και δεν αλλαξα απο το paypal την μετατροπη να την κανει η καρτα.

Το ποσο ειναι 49,13 οπως και εμφανιζεται στο paypal ομως στην revolut μου εμφανιζει το ποσο σε λιρες και σε ευρω και με χρεωνει 51,53 ευρω.τα χρηματα που ειχα στην καρτα ηταν σε ευρω.ξερετε γιατι συνεβει αυτο?

H αγορα στο ιστορικο του ππ ή στο που σου εστειλε εμαιλ ειναι ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...