Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο,δεν το ανεφερα.

O φίλος εννοεί ότι δεν έχει κανένα νόημα η ερώτηση υπολοίπου σε ΑΤΜ για την revolut, καθότι το βλέπεις real time από το app στο κινητό σου.

 

Παράλληλα, να σε ενημερώσω (αν δεν το διάβασες ήδη) ότι δεν υποστηρίζεται καν αυτή η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O φίλος εννοεί ότι δεν έχει κανένα νόημα η ερώτηση υπολοίπου σε ΑΤΜ για την revolut, καθότι το βλέπεις real time από το app στο κινητό σου.

 

Παράλληλα, να σε ενημερώσω (αν δεν το διάβασες ήδη) ότι δεν υποστηρίζεται καν αυτή η συναλλαγή.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, για αγορες απο Αγγλια απο καταστηματα που απαιτουν Αγγλικο billing address, μπορω να αλλαξω τα billing details απο το Profile με καποια εικονικα στην Αγγλια, ωστε να περασει η συναλλαγη και μετα να επαναφερω τα ελληνικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.πολυ ενημερωτικο ολο το κειμενο για την revolut.μια ερωτηση μονο.μπορουμε να εχουμε την εικονικη καρτα σε 2 android συσκε υες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, σε περιπτωση που εισαι συνδικαιούχος (2ο ονομα στο λογαριασμο) δε τα φορτωνει τα λεφτα? Εστειλα το εμβασμα και μου ηρθε μολις μηνυμα οτι δε γινεται να ολοκληρωθει η συναλλαγη λογω προβληματος στο ονομα. Τι κανω, το αφηνω να γυρισει πισω και ξαναπροσπαθω η να τους στειλω στο support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω την ομάδα του insomnia που ενημερώθηκα για την συγκεκριμένη κάρτα μέσα απο το φορουμ και πλέον είμαι ευτυχής κάτοχος της, Πέρα απο τις αγορές στο ιντερνετ που σου λύνει πραγματικά τα χέρια η κάρτα αποδείχτηκε χρυσός σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό. ξεκίνησα χρησιμοποιώντας την κάρτα της πειραιώς όπου κατάλαβα οτι και μόνο που την κρατάς στα χέρια αρχίζει να χρεώνει το οτιδήποτε με προμήθειες, ε λοιπόν την παραμέρησα και έκανα τις αγορές μου με την revolut. ολα τα ποσα στο ακέραιο χωρίς προμήθειες. Ενδεικτικά η κάρτα της πειραιώς με χρέωσε έξτρα 3,5€ για ποσό 71ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, σε περιπτωση που εισαι συνδικαιούχος (2ο ονομα στο λογαριασμο) δε τα φορτωνει τα λεφτα? Εστειλα το εμβασμα και μου ηρθε μολις μηνυμα οτι δε γινεται να ολοκληρωθει η συναλλαγη λογω προβληματος στο ονομα. Τι κανω, το αφηνω να γυρισει πισω και ξαναπροσπαθω η να τους στειλω στο support?

 

Για αρχη διαβασε εδω βεβαια αν δεν ηταν τοσα πολλα τα αχρηστα posts σε αυτο το topic ισως καποιος να ειχε δωσει σημασια σε αυτο που εγραψα... ασχετα εαν δεν αφορα μονο την revolut αλλα αφορα γενικοτερα τετοιου ειδους καρτες...

Απο εκει και περα μπορεις να επικοινωνησεις με το support και να σου πουν αν υπαρχει καποια διαδικασια για να το δεχτουν το εμβασμα ή αν εχει κανεις καποια αλλη λυση να προτεινει ας την προτεινει ;)

Επεξ/σία από open
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω κι εγώ την εμπειρία μου.

 

γύρισα από ταξίδι στη Βουλγαρία όπου και χρησιμοποίησα τη revolut για 2 αναλήψεις από ATM της Alpha και της unicredit.

 

πρώτη ανάληψη (4/2/2016) 100BNG και με χρεώνει σύμφωνα με την εφαρμογή 51,24€ και ισοτιμία 1: 1,9519. (No fee)

δυστυχώς δεν είδα απόδειξη.

 

2η ανάληψη (5/2/2016) από unicredit. βγάζω 90BNG. Η εφαρμογή δείχνει χρέωση 46,42€ και ισοτιμία 1: 1,9392. (No fee).

ΟΜΩΣ, η απόδειξη που έβγαλε το ATM έγραφε χρέωση σε € 46,02.

άρα έχουμε μια διαφορά 0,4€.

γιατί η απόδειξη δεν εμφάνισε όλη την χρέωση;

αν θυμάμαι καλά τα ανταλλακτήρια είχαν ισοτιμία 1,945 (καλύτερη πάντως από αυτή που πέτυχα εγώ)

 

σε κανένα ATM  δε μου έβγαλε επιλογή για μετατροπή νομίσματος.

μπορούμε κάπου να δούμε την ισοτιμία αυτές τις μέρες ώστε να έχουμε μια σύγκριση;

 

η ισοτιμία παίζει ρόλο ανάλογα την τράπεζα που έκανα την ανάληψη?

 

να μαζεύουμε πληροφορίες να σχηματίζουμε καλύτερη εικόνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω την ομάδα του insomnia που ενημερώθηκα για την συγκεκριμένη κάρτα μέσα απο το φορουμ και πλέον είμαι ευτυχής κάτοχος της, Πέρα απο τις αγορές στο ιντερνετ που σου λύνει πραγματικά τα χέρια η κάρτα αποδείχτηκε χρυσός σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό. ξεκίνησα χρησιμοποιώντας την κάρτα της πειραιώς όπου κατάλαβα οτι και μόνο που την κρατάς στα χέρια αρχίζει να χρεώνει το οτιδήποτε με προμήθειες, ε λοιπόν την παραμέρησα και έκανα τις αγορές μου με την revolut. ολα τα ποσα στο ακέραιο χωρίς προμήθειες. Ενδεικτικά η κάρτα της πειραιώς με χρέωσε έξτρα 3,5€ για ποσό 71ευρώ.

 

Αν επιτρέπεται, σε ποια χώρα το ταξίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω κι εγώ την εμπειρία μου.

 

γύρισα από ταξίδι στη Βουλγαρία όπου και χρησιμοποίησα τη revolut για 2 αναλήψεις από ATM της Alpha και της unicredit.

 

πρώτη ανάληψη (4/2/2016) 100BNG και με χρεώνει σύμφωνα με την εφαρμογή 51,24€ και ισοτιμία 1: 1,9519. (No fee)

δυστυχώς δεν είδα απόδειξη.

 

2η ανάληψη (5/2/2016) από unicredit. βγάζω 90BNG. Η εφαρμογή δείχνει χρέωση 46,42€ και ισοτιμία 1: 1,9392. (No fee).

ΟΜΩΣ, η απόδειξη που έβγαλε το ATM έγραφε χρέωση σε € 46,02.

άρα έχουμε μια διαφορά 0,4€.

γιατί η απόδειξη δεν εμφάνισε όλη την χρέωση;

αν θυμάμαι καλά τα ανταλλακτήρια είχαν ισοτιμία 1,945 (καλύτερη πάντως από αυτή που πέτυχα εγώ)

 

σε κανένα ATM  δε μου έβγαλε επιλογή για μετατροπή νομίσματος.

μπορούμε κάπου να δούμε την ισοτιμία αυτές τις μέρες ώστε να έχουμε μια σύγκριση;

 

η ισοτιμία παίζει ρόλο ανάλογα την τράπεζα που έκανα την ανάληψη?

 

να μαζεύουμε πληροφορίες να σχηματίζουμε καλύτερη εικόνα....

Η πρωτη συναλλαγη ειναι ιση με του xe

100.00 BGN = 51.2009 EU      

Δηλαδή καμια προμήθεια και ειναι ΒGΝ οχι bng

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

 

προσπαθώ να επικοινωνήσω με την revolut και δεν μπορώ ενώ το chat είναι online μόλις παταω send δεν στέλνει τίποτα έχω απεγκατάσταση την εφαρμογή και την έκανα πάλι εγκατάσταση και πάλι τα ίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...