Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι, για άλλη μια φορά, γιατί αυτός ο καταπληκτικός οδηγός της mary και μερικών συμφορουμιτών δεν έχει γίνει ακόμη pinned, αν και έχουν καταγραφεί πάρα πολλά ευχαριστήρια και έχει συμβάλλει αποτελεσματικά ο parsifal αφενός με τις συμβουλές/οδηγίες του αφετέρου με τη διαρκή και ενεργή συμμετοχή του στην επικαιροποίηση/συμπλήρωση των 3 πρώτων posts του οδηγού που περιλαμβάνουν όλα όσα χρειάζεται κάποιος για να βγάλει και να χρησιμοποιήσει αυτή την κάρτα.

 

Θεωρώντας ότι οι σχεδόν 200 σελίδες και τα 3000 posts, στους 3 μήνες λειτουργίας του, είναι ακλόνητα πειστήρια της χρησιμότητας αυτού του οδηγού πιστεύω ότι θα πάρει άμεσα τη θέση που του αρμόζει στην Ενότητα "Ίντερνετ". 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα.Εχω νια ερωτηση αν μπορειτε να μου απαντησετε.Οταν στελνουμε το εμβασμα στην revolut, εκει που ζηταει την αιτιολογια του εμβασματος,επιλεγουμε αγορα αγαθων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ερώτηση: Σήμερα προσπάθησα να χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά την φυσική κάρτα Revolut σε κατάστημα, έβαλα σωστά 2 φορές το PIN και έγραψε ότι είναι λάθος!! 3η φορά δεν το δοκίμασα για να μη μπλοκάρει η κάρτα, τους ενημέρωσα σχετικά μέσω inbox και τώρα περιμένω απάντηση. Ξέρει μήπως κανείς εάν η κάρτα θέλει πρώτα ενεργοποίηση σε ΑΤΜ και εν συνεχεία τη χρησιμοποιούμε ή μπορούμε κατευθείαν να τη χρησιμοποιήσουμε σε μηχάνημα POS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω


Διάβασε τον αναλυτικό οδηγό της τράπεζάς σου στο 2ο post.

λεει να βαλω  αλλη αιτιολογια.εγω εβαλα αγορα αγαθων.λες να εχω προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ερώτηση: Σήμερα προσπάθησα να χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά την φυσική κάρτα Revolut σε κατάστημα, έβαλα σωστά 2 φορές το PIN και έγραψε ότι είναι λάθος!! 3η φορά δεν το δοκίμασα για να μη μπλοκάρει η κάρτα, τους ενημέρωσα σχετικά μέσω inbox και τώρα περιμένω απάντηση. Ξέρει μήπως κανείς εάν η κάρτα θέλει πρώτα ενεργοποίηση σε ΑΤΜ και εν συνεχεία τη χρησιμοποιούμε ή μπορούμε κατευθείαν να τη χρησιμοποιήσουμε σε μηχάνημα POS;

 

Ελπιζω να μην βαζεις τον 4ψηφιο που εχεις για να μπαινεις στην εφαρμογη. Αν πας μεσα στην εφαρμογη, στις καρτες, καπου λεει "Show my pin". 

 

Αν και ολα αυτα αναφερονται αναλυτικα στην πρωτη σελιδα του thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήρθε και η δική μου (φυσική) κάρτα, καθυστέρησε μια εβδομάδα απο το προβλεπόμενο που έλεγε στην εφαρμογή, ίσως έφταιγαν και οι απεργιες της προηγούμενης εβδομάδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετως τι λεει ο οδηγος θελει σε atm ενεργοποιηση καλου κακου

 

Ανεξαρτητα αν εχεις αλλαξει pin ή οχι?

 

Δεν εχω φυσικη καρτα, οποτε αν ειναι ετσι, ας προστεθει στον οδηγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην βαζεις τον 4ψηφιο που εχεις για να μπαινεις στην εφαρμογη. Αν πας μεσα στην εφαρμογη, στις καρτες, καπου λεει "Show my pin". 

 

Αν και ολα αυτα αναφερονται αναλυτικα στην πρωτη σελιδα του thread

Το PIN της κάρτας έβαλα, όχι τον 4ψήφιο κωδικό της εφαρμογής. Και το PIN επίσης είναι το "μανίσιο", δεν το άλλαξα εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτητα αν εχεις αλλαξει pin ή οχι?

 

Δεν εχω φυσικη καρτα, οποτε αν ειναι ετσι, ας προστεθει στον οδηγο.

ειχαν καποιοι τετοιο προβλημα κι ας μην εχουν αλλαξει πιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PIN της κάρτας έβαλα, όχι τον 4ψήφιο κωδικό της εφαρμογής. Και το PIN επίσης είναι το "μανίσιο", δεν το άλλαξα εγώ

 

Κανε τοτε ενεργοποιηση σε ATM οπως λεει ο ιακωβος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο amazon μπορει να αγορασει καποιος;

Ναι, κανονικά. Βασικά μπορείς να αγοράσεις από οποιοδήποτε κατάστημα δέχεται Mastercard, δηλ. σχεδόν παντού!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πολύ καλός ο οδηγός!!!!!!!!!! Μία ερώτηση. Τις δυο τελευταίες φορές που έστειλα χρήματα στην revolut ( eurobank και Πειραιώς), τα χρήματα στην εφαρμογή εμφανίστηκαν σε λίρες και όχι σε ευρώ όπως τις προηγούμενες φορές. Κρύβεται κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...