Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια.

Πριν απο λιγο ειδα οτι πιστώθηκαν τα χρηματα στην revolut καρτα αλλα δυστιχος δεν μπορεσα να την συνδεσω με PayPal.

Μου βγαζει μηνυμα οτι η τραπεζα της καρτας δεν δεχεται αυτην την συναλλαγη..(καπως ετσι το θυμαμαι).

Καποιος αλλος με το ιδιο προβλημμα και βρηκε ακρη?

Στο aliexpress μπορουμε να κανουμε αγορες με την καρτα ,γιατι γνωριζω οτι εκει δεν περνουν paypal.

Ευχαριστω

Με Alipay δεν θα εχεις προβλημα,Aliexpress και Alibaba παραγγελια πριν 2 μερες ολα κομπλε.

 

Κανεις Add Card ή Bank Account;

Δεν μου εχει εμφανισει τετοιο προβλημα σε καμια απο τις Revolut που εχω εκδοσει (εκτος απο το σκαλωμα που τρωει το Paypal καμια φορα με το Action couldn`t be completed try in 30 minutes κατι) που συνηθως κανω ενα Ticket στο support με τα τελευταια 4 ψηφια της καρτας και μου την βαζουν manually.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο paypal μπορείς να έχεις συνδεδεμένες όσες κάρτες και λογαριασμούς θέλεις, δεν υπάρχει περιορισμός.

Μέσω paypal επίσης, θα αγοράσεις και από ebay.

 

Για οδηγίες δες την πρώτη σελίδα, έχει αναλυτικότατες οδηγίες εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο paypal μπορείς να έχεις συνδεδεμένες όσες κάρτες και λογαριασμούς θέλεις, δεν υπάρχει περιορισμός.

Μέσω paypal επίσης, θα αγοράσεις και από ebay.

 

Για οδηγίες δες την πρώτη σελίδα, έχει αναλυτικότατες οδηγίες εκεί.

 

 

Το εχω διαβασει 100 φορες φιλε μου.

Η καπου μου διαφεύγει ,η δεν υπαρχει απαντηση στο προβλημμα με την paypal 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιησα αυτον τον τροπο τελικα, να τελειωνουμε με τις εναλλακτικες μεχρι να αρθουν τα capital control

 

Με winbank πειραιως, δεν μου εβγαλε την επιλογη "στοιχεια SEPA" οπως ειναι στην εικονα. Δεν νομιζω να εμφανιστει προβλημα εχω βαλει το reference code και σε αλλη επιλογη.

 

 

Οντως περασε το εμβασμα παρολο που ειχαν ανακοινωσει οτι τελος για νοεμβριο. Δεν υπαρχει κιολας η ανακοινωση αυτη μεσα στο winbank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα..Είναι το πρώτο μου post στο forum και το κάνω για να δώσω πάνω από όλα, πολλά συγχαρητήρια για το αναλυτικό οδηγό.. Μπράβο Mary για το κόπο σου και στα παιδιά που έβαλαν το δικό τους λιθαράκι στις οδηγίες και προσπαθούν να βοηθούν με απαντήσεις χωρίς ειρωνείες στα ερωτήματα μας..
Έφτιαξα και εγώ χθες revolut κάρτα, έχω την εικονική και περιμένω και να μου έρθει και η χειροπιαστη..Ήμουν έτοιμος να κάνω και το εμβασμα σήμερα, αλλά από ότι διάβασα στα σχόλια,με την Πειραιώς μέχρι τέλος του μηνός δεν γίνεται.. Όταν καταφέρω και κάνω το top up via transfer θα προσθέσω έπειτα τη revolut κάρτα στη PayPal..Δηλαδή κόλλησα στο ζουμί της υπόθεσης..

ΥΓ. Πάντως κανονική αγορά με PayPal με συνδεμενη κάρτα (Ελληνική) χρεωστική,προ πληρωμένη κτλ, μπορούμε να κάνουμε με το κατάστημα vickmall..Σε άλλα καταστήματα δεν γινόταν η αγορά με PayPal ,γι αυτό και διεφυγα στη κάρτα revolut...

 

 

EDIT: Τελικά μόλις δοκίμασα  έμβασμα με την Πειραιώς και ήταν επιτυχής η προσπάθεια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με winbank πειραιως, δεν μου εβγαλε την επιλογη "στοιχεια SEPA" οπως ειναι στην εικονα. Δεν νομιζω να εμφανιστει προβλημα εχω βαλει το reference code και σε αλλη επιλογη.

 

την βγαζει κανονικα την επιλογη SEPA, απλα πρεπει να παρεις ενα ενα τα βηματα απο πανω μεχρι κατω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την πρώτη μου μεταφορά απο aplha στην Revolut... Για να δούμε :)

Η κάρτα έρχεται κοντά στην ημερομηνία που λέει το app; Και με τι έρχεται, με ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Motherfucker

 

Πφφφ. Εβαλα ολα τα στοιχεια με την σειρα απο πανω προς τα κατω χωρις να αλλαξω την χωρα πρωτα. Shit. Ελπιζω να μην δημιουργηθει προβλημα. 

 

Καντε το edit να μπει στο πρωτο ποστ, ολο το θεμα διαβασα εχθες, ακομα και για τα refferal και μου ξεφυγε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motherfucker

 

Πφφφ. Εβαλα ολα τα στοιχεια με την σειρα απο πανω προς τα κατω χωρις να αλλαξω την χωρα πρωτα. Shit. Ελπιζω να μην δημιουργηθει προβλημα. 

 

Καντε το edit να μπει στο πρωτο ποστ, ολο το θεμα διαβασα εχθες, ακομα και για τα referral και μου ξεφυγε αυτο

 

κοιτα, αμα το εβαλες στις "πληροφοριες για τον δικαιουχο" το referral code δεν νομιζω να δημιουργηθει προβλημα, δεν ειναι πως το στελνεις τελειως στα ακυρα το εμβασμα, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος. Αμα δεις οτι η συναλλαγη κολλησει, καλο θα ειναι να μιλησεις με το support τους. Μεχρι τοτε, υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω διαβασει 100 φορες φιλε μου.

Η καπου μου διαφεύγει ,η δεν υπαρχει απαντηση στο προβλημμα με την paypal 

 

δοκίμασες να κάνεις διαγραφή των δεδομένων της εφαρμογής και εκκαθάριση της cache μήπως αλλάξει το cvv της κάρτας και η λήξη της;

 

post #3 , q2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμβασμα μου δείχνει η Πειραιώς ότι το έστειλε, αλλά στην εφαρμογή της revolut δεν μου δείχνει να έχουν μπει τα χρήματα. Πόσες ώρες περίπου χρειάζεται? 

Το έμβασμα μου δείχνει ότι έγινε το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμβασμα μου δείχνει η Πειραιώς ότι το έστειλε, αλλά στην εφαρμογή της revolut δεν μου δείχνει να έχουν μπει τα χρήματα. Πόσες ώρες περίπου χρειάζεται? 

Το έμβασμα μου δείχνει ότι έγινε το πρωι.

 

2 με 4 μερες. 

 

Τοσες φορες τι γραφουν τα πρωτα ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 με 4 μερες. 

 

Τοσες φορες τι γραφουν τα πρωτα ποστ

 

Νόμιζα ότι τοσο κανει να εμφανιστεί ότι στάλθηκε το έμβασμα όχι, ότι τόσο κανει αφότου εμφανιστει το έμβασμα να φανούν στην revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμβασμα φαίνεται αμέσως ότι στάλθηκε. Εκτός αν το στείλεις απόγευμα οπότε πάει την επόμενη εργάσιμη. Από εκεί και πέρα κάνει από 2-4 μέρες να εμφανιστούν τα χρήματα στην άλλη τράπεζα. Προσωπικά όλες τις φορές που έστειλα μου εμφανίστηκαν τα λεφτά σε 2 εργάσιμες το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...