Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδια, έχω μια ερώτηση σχετικα με το revolut και την διαδικασια του εμβασματος (καθωτι ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω και τις 2 υπηρεσιες)

 

Εχω λογαριασμο στην πειραιως και μπαινοντας μεσω winbank για να κανω το εμβασμα, εφοσον πλεον ξανανοιξαν οι συναλλαγες, ειδα οτι στην σελίδα του εμβάσματος δεν υπάρχει η επιλογή "Στοιχεία SEPA" οπως δειχνει το υποδειγμα στο 2ο ποστ του παροντος νήματος

 

Μπορώ να κανω κανονικά την συναλλαγή χωρις να δημιουργηθει προβλημα με το να βάλω το reference code μονο στο παραθυρακι που λεει "Πληροφορίες για τον Δικαιούχο" εφοσον το πεδιο "SEPA" δεν υπαρχει πια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαλεξεις πρωτα την χωρα που βρισκεται η τραπεζα και το νομισμα και μετα θα εμφανιστει το SEPA.

Ξεκινα ενα-ενα να τα συμπληρωνεις απο πανω προς τα κατω για να μη μπερδευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχόντισσα του οδηγού, πρόσθεσε στις faq ότι σε περίπτωση χρήσης του κωδικού mse δεν ισχύει το μπόνους από το referral link.

Μας το διευκρινήσανε χθες από το support, αφού ρωτήσαμε εμείς γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα το μπόνους του referral link.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχόντισσα του οδηγού, πρόσθεσε στις faq ότι σε περίπτωση χρήσης του κωδικού mse δεν ισχύει το μπόνους από το referral link.

Μας το διευκρινήσανε χθες από το support, αφού ρωτήσαμε εμείς γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα το μπόνους του referral link.

 

Μπορείς να βγάλεις screenshot του chat που είχατε με το support & να το postάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχόντισσα του οδηγού, πρόσθεσε στις faq ότι σε περίπτωση χρήσης του κωδικού mse δεν ισχύει το μπόνους από το referral link.

Μας το διευκρινήσανε χθες από το support, αφού ρωτήσαμε εμείς γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα το μπόνους του referral link.

:lol: :lol:

Ευχαριστως να το προσθετα αν μπορουσα. Περασε μια βδομαδα και δε μπορω πλεον να επεξεργαστω τα πρωτα ποστ. Θα πω τον parsifal να το προσθεσει μολις μπορεσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επιβεβεωσω και εγω οτι δε ισχιει ο κωδικος. σημερα εκανα λογαριασμο και δε το δεχτηκε .

να ρωτησω κατι αλλο.

οταν εμφανιστουν τα χρηματα και τη περασω στο paypal μπορω να εχω τσεκαρισμενες και τη πιστωτικη που υπαρχει τωρα και τη ρεβολουτ οταν κανω τη αγορα; η αναλογα απο που θελω να παιρνει τα χρηματα θα τσεκαρω τη μια και θα ξετσεκαρω τη αλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επιβεβεωσω και εγω οτι δε ισχιει ο κωδικος. σημερα εκανα λογαριασμο και δε το δεχτηκε .

να ρωτησω κατι αλλο.

οταν εμφανιστουν τα χρηματα και τη περασω στο paypal μπορω να εχω τσεκαρισμενες και τη πιστωτικη που υπαρχει τωρα και τη ρεβολουτ οταν κανω τη αγορα; η αναλογα απο που θελω να παιρνει τα χρηματα θα τσεκαρω τη μια και θα ξετσεκαρω τη αλλη;

Αναλογα ποια εχεις ορισει ως Default αυτη θα ειναι η πρωτη που θα σου εμφανιζεται.

Απο εκει και περα μπορεις να κανεις συνδιασμο με το Balance του Paypal (Αν εχεις) ή απλα να διαλεξεις αλλη καρτα.

Δεν σε περιοριζει τιποτα και απλα τσεκαρεις ξετσεκαρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τα κανα λίγο μαντάρα με τις μετατροπές νομισμάτων. Έκανα σήμερα μια αγορά με revolut μέσω pp. H τιμή του προϊόντος ήταν σε δολλάρια, 130 συγκεκριμένα. Κατά την πληρωμή είχε κάτω κάτω τη μετατροπή σε λίρες (και όχι σε €όπως γινόταν πάντα) αλλά τελικά πλήρωσα σε € μιας και μόνο αυτά έχω στη revolut οπότε με χρέωσε 130€. Οι αλλαγές που έκανα ήταν να επιλέξω την μετατροπή νομίσματος όχι από το paypal αλλά από την κάρτα. Πριν αυτές τις αλλαγές είχα κάνει αγορά 67$ με μετατροπή στα 62€, πως το επαναφέρω τώρα; Αλλάζω κάτι και από το revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσπαθήσει πολλάκις να φορτώσω το λογαριασμό μου με χρήματα από κάρτα της Εθνικής Τράπεζας (Mastercard) που φτάνω μέχρι το σημείο όπου με παραπέμπει σε σελίδα της Εθνικής Τράπεζας που εγγραφομαι για κάποιον security code που φτιάχνω. Μετά δε γίνεται κάτι, απλά μου λέει η σελίδα ότι εγγραφηκα επιτυχώς και η αποστολή μένει στην κατάσταση "pending". Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσπαθήσει πολλάκις να φορτώσω το λογαριασμό μου με χρήματα από κάρτα της Εθνικής Τράπεζας (Mastercard) που φτάνω μέχρι το σημείο όπου με παραπέμπει σε σελίδα της Εθνικής Τράπεζας που εγγραφομαι για κάποιον security code που φτιάχνω. Μετά δε γίνεται κάτι, απλά μου λέει η σελίδα ότι εγγραφηκα επιτυχώς και η αποστολή μένει στην κατάσταση "pending". Κάνω κάτι λάθος;

 

9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσπαθήσει πολλάκις να φορτώσω το λογαριασμό μου με χρήματα από κάρτα της Εθνικής Τράπεζας (Mastercard) που φτάνω μέχρι το σημείο όπου με παραπέμπει σε σελίδα της Εθνικής Τράπεζας που εγγραφομαι για κάποιον security code που φτιάχνω. Μετά δε γίνεται κάτι, απλά μου λέει η σελίδα ότι εγγραφηκα επιτυχώς και η αποστολή μένει στην κατάσταση "pending". Κάνω κάτι λάθος;

Μα η μεταφορά στο εξωτερικό ή αγορά με κάρτα εμπίπτει στα Capital Controls και πιθανότατα δεν μπορεί να ολοκληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...