Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί.... Με την πλαστική κάρτα της Revolut που μου έστειλαν μπορώ να πάω να τραβήξω χρήματα από ΑΤΜ της εθνικής η της Πειραιώς; Και αν ναι τι προμήθεια κρταταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας παιδιά! Είχα κάνει έμβασμα με τράπεζα Πειραίως μια μέρα πριν βγάλει την ανακοίνωση ότι δεν κάνει αλλά εμβάσματα προς εξωτερικό. Μου είχε βγάλει μήνυμα ότι θα εκτελεστεί άμεσα, κάτι τέτοιο πέρασε κ μια βδομάδα από τότε.. Αλλά ούτε που φαίνεται πουθενά, ούτε τα λεφτά φαίνονται δεσμευμένα, σαν να μη το έκανα ποτέ! Υπάρχει περίπτωση τώρα που άνοιξε ξανά η αποστολή εμβάσματος προς εξωτερικό να εκτελεστεί ή να στείλω καινούριο;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα ελέγχεις αν σου έφυγε το χρηματικό ποσό απο το winbank, αν όχι το κάνεις από την αρχή. πριν καμιά ώρα έστειλα χρήματα και έφυγαν άμεσα, λόγο τις πρωινής ώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί.... Με την πλαστική κάρτα της Revolut που μου έστειλαν μπορώ να πάω να τραβήξω χρήματα από ΑΤΜ της εθνικής η της Πειραιώς; Και αν ναι τι προμήθεια κρταταει;

Μπορείς. Για προμήθεια δεν ξέρω αλλά κάποιος έγραψε ότι έκανε ανάληψη από ΑΤΜ Πειραιώς και δεν του κράτησε προμήθεια καθόλου. Δεν ξέρω αν έχει επιβεβαιωθεί ή αν ισχύει το ίδιο και στις άλλες τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί.... Με την πλαστική κάρτα της Revolut που μου έστειλαν μπορώ να πάω να τραβήξω χρήματα από ΑΤΜ της εθνικής η της Πειραιώς; Και αν ναι τι προμήθεια κρταταει;

 

διαβαζοντας προηγουμενες δημοσιευσεις χτες, διαφοροι χρηστες ελεγαν πως τα ΑΤΜ της Πειραιως δεχονται την καρτα και δεν κρατανε και καποια προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να στείλω με την Πειραιώς το έμβασμα, συμπληρώνω όλα τα πεδια αλλά το   Στοιχεία SEPA δεν μου το εμφανίζει. ΤΙ κάνω?

 

Κάνω κάτι λάθος?

http://postimg.org/image/hg2e9sia7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζοντας προηγουμενες δημοσιευσεις χτες, διαφοροι χρηστες ελεγαν πως τα ΑΤΜ της Πειραιως δεχονται την καρτα και δεν κρατανε και καποια προμηθεια.

 

Η τράπεζα το ξέρει; (ΛΟΛ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να στείλω με την Πειραιώς το έμβασμα, συμπληρώνω όλα τα πεδια αλλά το   Στοιχεία SEPA δεν μου το εμφανίζει. ΤΙ κάνω?

 

Κάνω κάτι λάθος?

http://postimg.org/image/hg2e9sia7/

Φαινεται πως σωστα τα εχεις καταχωρησει αλλά για καποιο λογο δεν εμφανιζεται. Μηπως ειναι προβλημα της πειραιως και να ξαναδοκιμαζες σε λιγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδού :

 

Απ' ότι κατάλαβα, λένε ότι αν κάποιος χρησιμοποιήσει το MSE & πάρει το 5λιρο, τότε δεν μπορεί να καρπωθεί 5λιρο δίνοντας το re-link του. Αυτό θα ήταν λογικό αν δίνανε μόνο 1x5λιρο για ref-link από 1 πρόσκληση. Από τη στιγμή όμως που δίνουν μέχρι 5x5λιρα για 5 προσκλήσεις, κάπου δεν έχει λογική.  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται πως σωστα τα εχεις καταχωρησει αλλά για καποιο λογο δεν εμφανιζεται. Μηπως ειναι προβλημα της πειραιως και να ξαναδοκιμαζες σε λιγο;

 

Θα δοκιμάσω και μετά και θα ενημερώσω. Αν δεν το εμφανισει ουτε πιο αργά να συνεχίσω χωρίς να το συμπληρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω και μετά και θα ενημερώσω. Αν δεν το εμφανισει ουτε πιο αργά να συνεχίσω χωρίς να το συμπληρώσω?

 

κανονικά έπρεπε να το προχωρούσες από την αρχή, τώρα έχασες πολύτιμο χρόνο, ούτος η άλλος το winbank αναβαθμίζετε καθημερινά προφανώς το έβγαλαν ή όντως υπήρξε κάποια επιπλοκή, όπως και να έχει εάν κάτι πήγαινε στραβά θα στο έβγαζε στο επόμενο βήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά έπρεπε να το προχωρούσες από την αρχή, τώρα έχασες πολύτιμο χρόνο, ούτος η άλλος το winbank αναβαθμίζετε καθημερινά προφανώς το έβγαλαν ή όντως υπήρξε κάποια επιπλοκή, όπως και να έχει εάν κάτι πήγαινε στραβά θα στο έβγαζε στο επόμενο βήμα.

 

Δεν ήξερα αν θα υπηρχε θέμα με την revolut αν δεν το συμπλήρωνα, οπότε αφου δεν βιαζόμουν ειπα να μην το ρισκάρω.

Τελικά είχε απλά κάποιο θεμα το winbank μιας και δοκίμασα τώρα και το εμφάνισε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω και μετά και θα ενημερώσω. Αν δεν το εμφανισει ουτε πιο αργά να συνεχίσω χωρίς να το συμπληρώσω?

Εγώ δεν συμπληρώνω ποτέ το πεδίο SEPA όταν στέλνω στη revolut. Βάζω τον αριθμό reference μόνο στο πεδίο Στοιχεία Δικαιούχου. Μέχρι στιγμής ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα και ποτέ δεν καθυστέρησε το έμβασμα πάνω από 2 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα, λένε ότι αν κάποιος χρησιμοποιήσει το MSE & πάρει το 5λιρο, τότε δεν μπορεί να καρπωθεί 5λιρο δίνοντας το re-link του. Αυτό θα ήταν λογικό αν δίνανε μόνο 1x5λιρο για ref-link από 1 πρόσκληση. Από τη στιγμή όμως που δίνουν μέχρι 5x5λιρα για 5 προσκλήσεις, κάπου δεν έχει λογική.  :huh:

εννοεί οτι αν παρεις μια προσκληση και χρησημοποιησεις ταυτόχρονα και τον κωδικο mse θα παρεις μονο εσυ το 5λιρο και οχι αυτος που σε καλεσε. μετα θα μπορεις εσυ να καλεσεις αλλους αλλα αυτοι που καλεις να μην χρησημοποιουν τον κωδικο για να περνεις εσυ τα 5 5λιρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...