Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πχ. έχω € στην Revolut και κάνω αγορά απο το amazon σε λίρες. Η μετατροπή θα γίνει με την ισοτιμία της revolute ή της amazon;

αναλογα πως ειναι ρυθμισμένο στο λογαριασμό σου στο amazon.

αν θυμαμαι καλα και κατα την πληρωμη υπαρχει επιλογη να επιλεξεις ποιος να κανει τη μετατροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eυχαριστω πολυ. Ζοριζομουν γιατι ειχα ανοιχτο το win bank κι ετρεχε το 10λεπτο !!! :P :P

Παρακαλώ. Το 10λεπτο έχει να κάνει με ref-link για να πιστωθούν οι 5 λίρες σ' αυτόν που σε "σύστησε". Όχι για το δικό σου 5λιρο.

Χμμμ περιεργο...

Πατησες τον μεγεθυντικο φακο;

Απο οτι ειδα επειδη ειχε και ενα καρο Emails μαλλον τσιμπησε τον συγχρονισμενο καταλογο των Google Contacts μου (ειμαι σε Android)

Thanks. Δεν το είχα δει. Όχι ότι σκοπεύω να στέλνω προσκλήσεις, είναι όμως χρήσιμη πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ. Το 10λεπτο έχει να κάνει με ref-link για να πιστωθούν οι 5 λίρες σ' αυτόν που σε "σύστησε". Όχι για το δικό σου 5λιρο.

 

Thanks. Δεν το είχα δει. Όχι ότι σκοπεύω να στέλνω προσκλήσεις, είναι όμως χρήσιμη πληροφορία.

Δεν ειναι για τις προσκλησεις αυτο που ελεγα για το Transfer χρηματων απο Revolut σε Revolut

 

Αν θες να κανουμε μια δοκιμη στειλε μου 100€ στο κινητο μου (αν δεν τα παρεις πισω μαλλον καποιο bug θα εχει ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για τις προσκλησεις αυτο που ελεγα για το Transfer χρηματων απο Revolut σε Revolut

 

Αν θες να κανουμε μια δοκιμη στειλε μου 100€ στο κινητο μου (αν δεν τα παρεις πισω μαλλον καποιο bug θα εχει ;) )

 

Ναι, ok, για τον μεγεθυντικό φακό & το ψάξιμο της επαφής έλεγα. Μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις κι όταν θες να κάνεις invite friends για να να βρεις τις επαφές που θέλεις.

 

BTW, τα bug τ' απεχθάνομαι!  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όμως λογικά έκανες αίτηση για πλαστική κάρτα μετά την εκκαθάριση δεδομένων.....

Τσου! Παραγγελία φυσικής και μετά εκκαθάριση.

 

Παιδιά ακούστε εδώ. Δεν ξέρω αν έχει θολώσει το μυαλό μου ή αν αυτό που συνέβη είναι οντως τρελό. Λοιπόν, στις 10/11 έκανα αίτηση να μου στείλουν την revolut σε φυσική μορφή και μου έβγαλε expected 18/11. Τη στιγμή της αίτησης και μέχρι χτες βράδυ, είχα cvv "ΑΑΑ" και ημερομηνία λήξης κάρτας 10/2018. Εντωμεταξύ επειδή δεν μπορούσα να κάνω αγορές χτες αργά το βράδυ έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και ξανά login για να αλλάξει το cvv όπως έχουμε πει. Μετά την εκκαθάριση είδα ότι το cvv από ΑΑΑ έγινε ΒΒΒ και η λήξη από 10/2018 έγινε 11/2018. Μιλάμε για χτες 11 το βράδυ. Σήμερα το πρωί παρέλαβα την revolut σε φυσική μορφή και μόλις την ανοίγω τι βλέπω? Αναγράφει πάνω της cvv BBB και ημερομηνία λήξης 11/2018. Δηλαδή αυτά που δημιουργήθηκαν χτες βράδυ. Μπορείτε να δώσετε καμιά εξήγηση πριν επισκεφτώ ψυχίατρο? :blink: :blink: :blink:

Η απάντησή σου μου επιβεβαιώνει τις υποψίες μου ότι όταν παραγγέλνεις φυσική κάρτα κατά την έκδοσή της αλλάζουν τα CCV και ημερομηνία λήξης.

Απλά για κάποιο λόγω ενώ θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα η αλλαγή και στην virtual στην εφαρμογή αυτό δεν γίνεται και θέλει εκκαθάριση δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα παντος δεν μου χρειαστηκε εκκαθαρση δεδομενων.οτι ειχα στο κινητο ετσι μου ηρθε και φυσικη καρτα.δουλευει μια χαρα.νταξει η συσκευασια τα σπαει λεμε και η ιδια καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ χρειάστηκα εκκαθάριση. :)

 

Η πειραιώς τελικά αφήνει ξανά έμβασμα?Έκανα απόπειρα και μου λέει ότι θα εκτελεστεί κανονικά(τη Δευτέρα δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκανα εκκαθάριση, τα στοιχεία παρέμειναν τα ίδια.

Παρήγγειλα την κάρτα, δεν άλλαξε κάτι.

έκανα πάλι εκκαθάριση και πάλι τα στοιχεία παρέμειναν ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Στις 3/11 "παρήγγειλα" την κάρτα στην φυσική της μορφή και μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει...Επικοινώνησα και με αρμόδιο ΕΛΤΑ μήπως τυχόν το είχαν εκείνοι,αλλά μάταια..Ως αποτέλεσμα,πρέπει να την ακυρώσω και να παραγγείλω καινούργια.

Τα ερωτήματά μου,και ευχαριστώ εκ των πρωτέρων όσους απαντήσουν, είνα:

1) Για να μην την ξαναπατήσω,μπορώ να ζητήσω tracking code, είτε με δικά μου έξοδα είτε δικά τους;

2) Έχω συνδέσει την revolut στο paypal και έχω κάνει μία αγορά στο ebay.Έφοσον εκδοθεί καινούργια revolut,πρέπει να αφαιρέσω την παλαιά και να συνδέσω την καινούργια.Σε περίπτωση που χρειαστεί να ζητήσω refund από την αγορά μου στο ebay, τι γίνεται?Μπορούν να πιστωθούν σε διαφορετική κάρτα από αυτήν που έγινε η αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσου! Παραγγελία φυσικής και μετά εκκαθάριση.

 

Η απάντησή σου μου επιβεβαιώνει τις υποψίες μου ότι όταν παραγγέλνεις φυσική κάρτα κατά την έκδοσή της αλλάζουν τα CCV και ημερομηνία λήξης.

Απλά για κάποιο λόγω ενώ θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα η αλλαγή και στην virtual στην εφαρμογή αυτό δεν γίνεται και θέλει εκκαθάριση δεδομένων.

Άρα σε εμάς έτυχε το ίδιο πράγμα. Νόμιζα ότι θα τρελάθω! Αυτό που λες (αλλαγή cvv με την έκδοση της φυσικής κάρτας και κάποιο bug που δεν ανανεώνει τη virtual) έδινε μια ικανοποιητική εξήγηση όμως τελικά δεν φαίνεται να ισχύει αφού:

 

σε μενα εγινε αυτοματα η αλλαγη

 

σε εμενα παντος δεν μου χρειαστηκε εκκαθαρση δεδομενων.οτι ειχα στο κινητο ετσι μου ηρθε και φυσικη καρτα.δουλευει μια χαρα.νταξει η συσκευασια τα σπαει λεμε και η ιδια καρτα

 

εγώ έκανα εκκαθάριση, τα στοιχεία παρέμειναν τα ίδια.

Παρήγγειλα την κάρτα, δεν άλλαξε κάτι.

έκανα πάλι εκκαθάριση και πάλι τα στοιχεία παρέμειναν ίδια. 

 

Η υπόθεση έχει πολύ μυστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Στις 3/11 "παρήγγειλα" την κάρτα στην φυσική της μορφή και μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει...Επικοινώνησα και με αρμόδιο ΕΛΤΑ μήπως τυχόν το είχαν εκείνοι,αλλά μάταια..Ως αποτέλεσμα,πρέπει να την ακυρώσω και να παραγγείλω καινούργια.

Τα ερωτήματά μου,και ευχαριστώ εκ των πρωτέρων όσους απαντήσουν, είνα:

1) Για να μην την ξαναπατήσω,μπορώ να ζητήσω tracking code, είτε με δικά μου έξοδα είτε δικά τους;

2) Έχω συνδέσει την revolut στο paypal και έχω κάνει μία αγορά στο ebay.Έφοσον εκδοθεί καινούργια revolut,πρέπει να αφαιρέσω την παλαιά και να συνδέσω την καινούργια.Σε περίπτωση που χρειαστεί να ζητήσω refund από την αγορά μου στο ebay, τι γίνεται?Μπορούν να πιστωθούν σε διαφορετική κάρτα από αυτήν που έγινε η αγορά?

Επικοινώνησε πρώτα με το customer service της Revolut και πες οτι δεν την έλαβες ακόμα.

Γιατί να εκδόσεις αλλη με νέο αριθμό και cvv ; Δεν έχει ακυρωθεί για να συνδέσεις άλλη κάρτα στο PayPal, απλά δε σου έχει έρθει η φυσική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να εκδόσεις αλλη με νέο αριθμό και cvv ; Δεν έχει ακυρωθεί για να συνδέσεις άλλη κάρτα στο PayPal, απλά δε σου έχει έρθει η φυσική κάρτα.

Θέλω να εκδώσω καινούργια γιατί δεν γνωρίζω την τύχη της παλαιάς...Δηλαδή μπορεί να την έχει αφήσει ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικία και να την έχει πάρει κάποιος άλλος ένοικος.Αγορές μέσω διαδικτύου μπορείς να κάνεις χωρίς το pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να εκδώσω καινούργια γιατί δεν γνωρίζω την τύχη της παλαιάς...Δηλαδή μπορεί να την έχει αφήσει ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικία και να την έχει πάρει κάποιος άλλος ένοικος.Αγορές μέσω διαδικτύου μπορείς να κάνεις χωρίς το pin.

Έχει δίκιο η Mary. Είναι κάρτα που έχει εκδοθεί στο όνομά σου και εφόσον αγνοείται η τύχη της το πρώτο που πρέπει να κάνεις εί΄ναι να επικοινωνήσεις με τη revolut και μετά βλέπεις τι θα κάνεις. Μπορεί να σου πουν ακύρωσέ τη και βγάλε άλλη. Μπορεί όμως να σου πουν ότι θα αλλάξουν το cvv ώστε να αχρηστευθεί η παλιά (άρα και η φυσική που παράγγειλες) αλλά να διατηρήσεις κανονικά τον αριθμό της κάρτας. Έτσι απλώς θα κάνεις edit στο paypal το νέο cvv και θα τη χρησιμοποιείς σαν να έβγαλες καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να εκδόσουν νέα κάρτα αντικατάστασης με διαφορετικό cvv και ημερομηνία λήξης αλλά με τον ίδιο αριθμό. Έτσι με ένα απλό edit στο paypal την ανανεώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...