Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεί οτι αν παρεις μια προσκληση και χρησημοποιησεις ταυτόχρονα και τον κωδικο mse θα παρεις μονο εσυ το 5λιρο και οχι αυτος που σε καλεσε. μετα θα μπορεις εσυ να καλεσεις αλλους αλλα αυτοι που καλεις να μην χρησημοποιουν τον κωδικο για να περνεις εσυ τα 5 5λιρα.

 

 

Απ' ότι κατάλαβα, λένε ότι αν κάποιος χρησιμοποιήσει το MSE & πάρει το 5λιρο, τότε δεν μπορεί να καρπωθεί 5λιρο δίνοντας το re-link του. Αυτό θα ήταν λογικό αν δίνανε μόνο 1x5λιρο για ref-link από 1 πρόσκληση. Από τη στιγμή όμως που δίνουν μέχρι 5x5λιρα για 5 προσκλήσεις, κάπου δεν έχει λογική.  :huh:

 

σωστά τo κατάλαβε ο DioNiSis_000, εμένα με καλέσανε και δεν πήρε 5λιρο αυτός που με κάλεσε, ενώ εγώ πήρα 5λιρο λόγω του κωδικού mse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To 5λιρο πως μπορούμε να το εξαργυρώσουμε;  Πχ θέλω να κάνω μια αγορά 11€ δηλαδή 8 λίρες. Πως γίνεται να τραβήξει τις 5λίρες και ότι περισσεύει από τα €;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρέπονται λογαριασμοί ελληνικών Τραπεζών. Μεταφορές/εμβάσματα σε ελληνική Τράπεζα εκτελούνται από τις καρτέλες 'ΕΤΕ' και 'Τράπεζας Εσωτερικού

 

θελω να στειλω εμβασμα απο εθνικη και με βγαζει το παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 5λιρο πως μπορούμε να το εξαργυρώσουμε; Πχ θέλω να κάνω μια αγορά 11€ δηλαδή 8 λίρες. Πως γίνεται να τραβήξει τις 5λίρες και ότι περισσεύει από τα €;

Δεν είμαι σίγουρη και δε νομίζω πως θα κάνει αυτό που θες, από τη στιγμή που έχεις υπόλοιπο και σε ευρώ.

Μπορείς να το εξαργυρώσεις σε αγορά στο ebay.co.uk που έχει κατά βάση συναλλαγές σε λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρέπονται λογαριασμοί ελληνικών Τραπεζών. Μεταφορές/εμβάσματα σε ελληνική Τράπεζα εκτελούνται από τις καρτέλες 'ΕΤΕ' και 'Τράπεζας Εσωτερικού

 

θελω να στειλω εμβασμα απο εθνικη και με βγαζει το παραπανω

ok, μ@λ@κια εκανα...

τα εστειλα. περιμενω να εμφανιστουν τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπόλοιπο που έχω στην κάρτα μπορώ να το τραβήξω αν θέλω σε τραπεζικό λογαριασμό; Αν ναι, έχει κάποια προμήθεια;

 

Edit: Έκανα register τελικά και είδα ότι έχει επιλογή withdraw σε bank account. Ξέρει κανείς αν αυτό έχει κάποια προμήθεια;

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λιγο ανακαλυψα το νημα και μου φαινεται too good to be true. Η παγιδα που ειναι;

 

Θελω να κανω μια αγορα σε λιρες αγγλιας. Θα δοκιμασω με εμβασμα στο paypal για αρχη με την κανονικη μου καρτα και αν δεν δουλεψει, θα κανω αυτο. Αλλα και παλι, που ειναι η παγιδα; Τι κερδος εχουν;

 

edit: Διαβασα στο faq πως βγαζει κερδος η revolut αλλα εχω τις επιφυλαξεις μου

 

Αξιζει να κανω κατευθειαν την revolut ή να δοκιμασω πρωτα το paypal?

Επεξ/σία από gavros10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας..παιδια ειμαι λιγο ασχετη και ζητω συγγνωμη αλλα θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθηση..αν εγω βγαλω την καρτα revolut πως μπορω να την συνδεσω στο λογαριασμο του paypal που εχω,που ομως ειναι ηδη συνδεδεμενος με την χρεωστικη μου καρτα.επισης με αυτη τη καρτα(revolut)μπορω να αγορασω απο το ebay?ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας..παιδια ειμαι λιγο ασχετη και ζητω συγγνωμη αλλα θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθηση..αν εγω βγαλω την καρτα revolut πως μπορω να την συνδεσω στο λογαριασμο του paypal που εχω,που ομως ειναι ηδη συνδεδεμενος με την χρεωστικη μου καρτα.επισης με αυτη τη καρτα(revolut)μπορω να αγορασω απο το ebay?ευχαριστω πολυ..

 

Στο paypal μπορείς να έχεις συνδεδεμένες όσες κάρτες και λογαριασμούς θέλεις, δεν υπάρχει περιορισμός.

Μέσω paypal επίσης, θα αγοράσεις και από ebay.

 

Για οδηγίες δες την πρώτη σελίδα, έχει αναλυτικότατες οδηγίες εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα
Αφού ευχαριστήσω κι εγώ την TS, που με βοήθησε να ανακαλύψω την Revolut να καταθέσω κι εγώ μια απορία μου
Με το που έβαλα την κάρτα στο paypal, χρεώθηκα 0,94€ (1$).
Λέμε ακαριαία όμως, δεν πρόλαβαν να περάσουν 2 δευτερόλεπτα από τη στιγμή που έβαλα την κάρτα στο paypal

Δεν είναι για το verification του paypal, αυτό το έκανα μετά και με χρέωσε 1GBP (το πήρε από το bonus των 5 λίρων που είχα λόγω του promo code)

 

Τι είναι αυτή η χρέωση τώρα, έχει υπόψη του κανείς; Έγινε και στους υπόλοιπους;
Δεν γράφει code όπως στην περίπτωση του verification ή κάτι άλλο στην περιγραφή, απλά χρέωση Paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1$ είναι για να δει το paypal αν η κάρτα είναι έγκυρη (επιστρέφεται σε λίγες εργάσιμες μέρες)

1GBP είναι για να γίνει το verification και να δεις τον 4ψήφιο κωδικό (επιστρέφεται σε 1 μέρα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Πριν απο λιγο ειδα οτι πιστώθηκαν τα χρηματα στην revolut καρτα αλλα δυστιχος δεν μπορεσα να την συνδεσω με PayPal.

Μου βγαζει μηνυμα οτι η τραπεζα της καρτας δεν δεχεται αυτην την συναλλαγη..(καπως ετσι το θυμαμαι).

Καποιος αλλος με το ιδιο προβλημμα και βρηκε ακρη?

Στο aliexpress μπορουμε να κανουμε αγορες με την καρτα ,γιατι γνωριζω οτι εκει δεν περνουν paypal.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...