Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα εμβασμα 14-6 σημερα ηρθε η καρτα αλλα τα λεφτα δεν εχουν μπει ακομα και λεω γινεται να ερθει η καρτα ποιο γρηγορα απο το εμβασμα που γινεται ον λινε; 

14/6 ζήτησες την κάρτα και ήρθε σε 3 μέρες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια βοηθεια.Συνδεσα την καρτα στο paypal και μου εκανε δυο χρεωσεις.Η μια γραφει Pp***code -1.27 και η δευτερη -0.89.Γιατι δυο?Θα επιστραφουν τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερώτηση. στον λογαριασμό μου στη revolut το ονομά μου είναι στα λατινικά ενώ στην τράπεζα με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα στο έμβασμα που έστειλα από την πειραιώς στην revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να σε παραπέμψουμε κάπου, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορείς να στείλεις απευθείας τα λεφτά από το PayPal Balance στο λογαριασμό σου της Revolut.

Ωραία, πως μπορώ να βάλω τα λεφτά από το PayPal σε λογαριασμό μου ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Karapapanikos Πολύ απλά, συνδέεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό ( Alpha bank, Euro Bank , Πειραιώς κ.λ.π. ) στο PayPal και κάνεις withdraw. Δεν μπορείς να συνδέσεις το IBAN της Revolut  στο PayPal ( το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό και μου είπαν ότι δεν γίνεται ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια.Συνδεσα την καρτα στο paypal και μου εκανε δυο χρεωσεις.Η μια γραφει Pp***code -1.27 και η δευτερη -0.89.Γιατι δυο?Θα επιστραφουν τα λεφτα?

 

Η 1η είναι για τον 4ψήφιο κωδικό και επιστρέφεται αμέσως μόλις τον καταχωρίσεις στο αντίστοιχο πεδίο και η άλη σε 10-15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Karapapanikos Πολύ απλά, συνδέεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό ( Alpha bank, Euro Bank , Πειραιώς κ.λ.π. ) στο PayPal και κάνεις withdraw. Δεν μπορείς να συνδέσεις το IBAN της Revolut  στο PayPal ( το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό και μου είπαν ότι δεν γίνεται ).

Sorry, we’re unable to link that bank because it is disabled. Please try another bank. 

Αυτό μου βγάζει από το πρωί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14/6 ζήτησες την κάρτα και ήρθε σε 3 μέρες??

13-6 βραδυ κατεβασα την εφαρμογη εκανα αιτηση για καρτα και εμβασμα λιγο αργοτερα που το επιασε αυτο για 14-6 επειδη ηταν μετα της12 το βραδυ και σημερα ηρθε στα γραμματοκιβωτιο η καρτα...απιστευτο αλλα το αλλο απιστευτο ειναιο οτι το εμβασμα δεν εχει μπει ακομη!

Καλημέρα. στις 13/6 έστειλα έμβασμα από Πειραιώς και ακόμα δε φάνηκαν 4 ημέρες μετά. Πρώτη φορά τόσο μεγάλη καθυστέρηση .  

Δε ξέρω τι γίνετε

μια απο τα ιδια και εγω 14-6 εγινε το εμβασμα και ακομη τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, we’re unable to link that bank because it is disabled. Please try another bank. 

Αυτό μου βγάζει από το πρωί...

 

Αυτό βγάζει σε όλους τους Έλληνες με Ελληνικό τραπεζικό εδώ και 1 χρόνο... Τηλέφωνο στο paypal θα πάρεις να το ζητήσεις. Για όλα τα τραπεζικής φύσεως θέματα στο topic της Revolut αχταρμάς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο google πάντως δε μου τη δέχεται την κάρτα για αγορά apps.Εχει κανένας άλλος πρόβλημα;

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ με Revolut για να ξέρω να σου απαντήσω, αλλά δεν χρειάστηκε κιόλας, γιατί στο Google Play όποια αγορά χρειάστηκα (2-3 τους τελευταίους μήνες) την έκανα με ελληνικές κάρτες. Αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι πλέον στις απαγορευμένες συναλλαγές των CC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δεν συνδέεται με το PayPal γιατί η Revolut (συγκεκριμένα η τράπεζά τους, δηλαδή Barclays) δεν αφήνει το PayPal να κάνει την δοκιμαστική χρέωση και το κόβει συνεχώς....................  Μίλησα με το ίδιο το PayPal και μου το είπαν. Βλέπω τη χρέωση να γίνεται στην Revolut αλλά μετά εξαφανίζεται.... Το support δεν έχει ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Karapapanikos @theopan Επίσης μπορείς να τους στείλεις μήνυμα στο support ( απαντούν σχετικά γρήγορα, απλά όταν στείλεις το μήνυμα στο support  πρέπει να το ξαναστείλεις μέσω email, δηλαδή να απαντήσεις στο αυτοματοποιημένο μήνυμα που θα σου στείλει το PayPal μέσω email. Δείτε το screenshot : http://prntscr.com/bhkqs3 . Στην αρχή μου είπε ότι πρέπει να προσπαθήσω με διαφορετικό browser, της είπα ότι προσπάθησα με διαφορετικό browser αλλά πάλι τα ίδια, και μου απάντησε αυτό που θα δείτε στο screenshot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...