Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εχω το εξης περιεργο προβλημα. 

 

Προσπαθουσα να αγορασω κατι απο ebay. Αλλα η συναλλαγη δεν προχωρουσε με το μηνυμα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει κτλ. Την μετατροπη ειχα επιλεξει να την κανει η revolut. 

 

Μου το εκανε οσες φορες πηγα να ολοκληρωσω την αγορα. 

 

Αλλαζω την μετατροπη να την κανει το paypal και προχωρησε κανονικα. 

 

Ξερει κανεις τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα, εχω το εξης περιεργο προβλημα. 

 

Προσπαθουσα να αγορασω κατι απο ebay. Αλλα η συναλλαγη δεν προχωρουσε με το μηνυμα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει κτλ. Την μετατροπη ειχα επιλεξει να την κανει η revolut. 

 

Μου το εκανε οσες φορες πηγα να ολοκληρωσω την αγορα. 

 

Αλλαζω την μετατροπη να την κανει το paypal και προχωρησε κανονικα. 

 

Ξερει κανεις τι παιζει;

 

Τσέκαρε τα στοιχεία της δ/νσης σου στον Paypal μην είναι ελλειπή

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/page-432?do=findComment&comment=54949758

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω το εξης περιεργο προβλημα. 

 

Προσπαθουσα να αγορασω κατι απο ebay. Αλλα η συναλλαγη δεν προχωρουσε με το μηνυμα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει κτλ. Την μετατροπη ειχα επιλεξει να την κανει η revolut. 

 

Μου το εκανε οσες φορες πηγα να ολοκληρωσω την αγορα. 

 

Αλλαζω την μετατροπη να την κανει το paypal και προχωρησε κανονικα. 

 

Ξερει κανεις τι παιζει;

Αυτό που αναφέρεις έχει γραφτεί κάποιες φορές στις τελευταίες σελίδες.

Τσέκαρε στο PayPal τη δηλωμένη διεύθυνση της κάρτας. Λογικά, θα λείπει κάποιο στοιχείο, όπως ο Τ.Κ. ή κάτι αντίστοιχο.

Βάλε λοιπόν σωστά όλα τα στοιχεία, όπως πρέπει να είναι και μετά θα γίνονται κανονικά και πάλι οι συναλλαγές σου με χρέωση της ισοτιμίας από την κάρτα.

 

EDIT: Έγραφα μαζί με τον Μπάμπη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω την Revolut για κανα 3μηνο χωρις προβλημα. Εδω και δυο μερες η εφαρμογη κολλαει αφου εχω βαλει τον 4ψηφιο αριθμο στην επομενη εικονα. Εχω κανει clean cache, απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση της εφαρμογης, ξαναπερασα την ρομ στο κινητο(factory reset) , περασα την εφαρμογη σε αλλο κινητο και παντα τα ιδια... κολλαει... 

Εχει τυχει αυτο σε καποιον και αν ναι πως καταφερε να την επαναφερει... ?

Εχω στειλει καποιο μαιλ στη revolut αλλα δε ξερω αν θα μου απαντησουν...

Επισυναπτω μια φωτο οπου δειχνει που κολλαει η εφαρμογη.

8UYZNlpE

 

 

Επανερχομαι στο προβλημα μου μηπως καποιος μπορεσει να μου δωσει τα φωτα του. 

Αρχικα να πω οτι εχω μιλησει με revolut μεσω facebook και μου επιβεβαιωσαν οτι ο λογαριασμος μου δεν ειναι κλειδωμενος ασχετα αν εχω στειλει λεφτα στο bet365.

To περιεργο της υποθεσης ειναι οτι ακομα και τωρα η εφαρμογη κολλαει στην ανωτερω εικονα (μειον 10 Ευρω αφου φορτωσα εκ νεου το bet365 και ετσι δειχνει 3,94...). Καθαρισα τα δεδομενα της εφαρμογης και εφτιαξα στο κινητο μου νεο λογαριασμο  χρησιμοποιωντας τον αριθμο της συζυγου μου καθως και με τα υπολοιπα στοιχεια της. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να μπαινω κανονικα στην εφαρμογη χωρις να κολλαει και να περιηγουμαι κανονικοτατα.... Εκανα καθαρισμο δεδομενων και προσπαθησα να μπω με τον δικο μου αριθμο αλλα δυστυχως τα ιδια, η εφαρμογη ξανα κολλαει.... Και ερχομαι και ρωταω.... μηπως ο αριθμος μου ειναι με καποιον τροπο μπλοκαρισμενος, απο καποιον τριτο και δεν μπορω να εχω προσβαση στην εφαρμογη???

 

 

Ευχαριστω

 

 

Τασος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό που αναφέρεις έχει γραφτεί κάποιες φορές στις τελευταίες σελίδες.

Τσέκαρε στο PayPal τη δηλωμένη διεύθυνση της κάρτας. Λογικά, θα λείπει κάποιο στοιχείο, όπως ο Τ.Κ. ή κάτι αντίστοιχο.

Βάλε λοιπόν σωστά όλα τα στοιχεία, όπως πρέπει να είναι και μετά θα γίνονται κανονικά και πάλι οι συναλλαγές σου με χρέωση της ισοτιμίας από την κάρτα.

 

EDIT: Έγραφα μαζί με τον Μπάμπη ;)

 

 

Μα χθες, προχθες, αντιπροχθες περασε κανονικα, γιατι αγοραζω πολυ συχνα πραγματα για μενα και για φιλους, και δεν ειχα προβλημα. Τσεκαρα και τη διευθυνση τωρα και ειναι μια χαρα με ολα τα στοιχεια σωστα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να βάλεις την εφαρμογή σε ένα άλλο κινητό ή σε bluestacks?

Ναι , σε δυο διαφορετικα κινητα... τα ιδια.

 

Τωρα θα το δοκιμασω σε bluestacks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πέμπτη το πρωί έκανα εμβάσμα από Εθνική τράπεζα (internet) απο λογαριασμό με δικό μου όνομα πρώτο.

Σήμερα στο Support μιλουντας στον Άνδρα γιατί αργούν τα λεφτά και αφού έστειλα και φωτό από το εμβάσμα - αριθμός λογαριασμό που φαίνεται το δικό μου όνομα μου είπε ότι φαίνεται εντολέας ή γυναίκα μου αφού αυτη είχε κάνει την αίτηση για το internet bank.Μια τρέλα γαμ@το μου.Ενω φαίνεται καθαρά πρώτος δικαιούχος εγώ αυτοί το βιολί τους .Μάλιστα πριν από πολύ καιρό είχα κανει πάλι εμβάσμα από τον ίδιο λογαριασμό και τα λεφτά μπηκα άμεσα.

Τι στο λύκο να κάνω τώρα.Τους εχω γέμιση με φωτο και μήνυμα τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , σε δυο διαφορετικα κινητα... τα ιδια.

 

Τωρα θα το δοκιμασω σε bluestacks...

Μια απο τα ιδια και με το bluestacks...., δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πέμπτη το πρωί έκανα εμβάσμα από Εθνική τράπεζα (internet) απο λογαριασμό με δικό μου όνομα πρώτο.

Σήμερα στο Support μιλουντας στον Άνδρα γιατί αργούν τα λεφτά και αφού έστειλα και φωτό από το εμβάσμα - αριθμός λογαριασμό που φαίνεται το δικό μου όνομα μου είπε ότι φαίνεται εντολέας ή γυναίκα μου αφού αυτη είχε κάνει την αίτηση για το internet bank.Μια τρέλα [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script> μου.Ενω φαίνεται καθαρά πρώτος δικαιούχος εγώ αυτοί το βιολί τους .Μάλιστα πριν από πολύ καιρό είχα κανει πάλι εμβάσμα από τον ίδιο λογαριασμό και τα λεφτά μπηκα άμεσα.

Τι στο λύκο να κάνω τώρα.Τους εχω γέμιση με φωτο και μήνυμα τα

Εχει απαντηθει, φτιαχνεις δικο σου internet banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιστροφή της συναλλαγής από τη σύνδεση της κάρτας γίνεται αμέσως. Η επιστροφή όμως για το verification γίνεται μετά από μερικές μέρες και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

Απ' όσο ξέρω, καμία virtual κάρτα ή γενικά κάρτα που βασίζεται σε ηλεκτρονικό πορτοφόλι δεν παρέχει 3D Secure δυνατότητα. Αν υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση γι' αυτό το θέμα, που μου διαφεύγει κι εμένα, θα ήθελα κι εγώ να ξέρω, γιατί είναι κάτι που με ενδιαφέρει.

 

Ο promo code ίσχυσε μόνο στην αρχή και για μικρό χρονικό διάστημα. Ενδέχεται να ισχύει ακόμα για άλλες χώρες, αλλά όχι σίγουρα για όσους εγγράφονται από την Ελλάδα και έχει σταματήσει προ πολλού. Έχει αναφερθεί και στα αρχικά posts του οδηγού.

 

Υ.Γ. Και κάτι άλλο που μόλις σκέφτηκα με αφορμή το 3D Secure που ανέφερες. Επειδή γνωρίζω ότι σε κάποια στοιχηματικά sites χρειάζονται κάρτες με 3D Secure δυνατότητα, ελπίζω να μην έχεις κατά νου να χρησιμοποιήσεις τη Revolut σε τέτοιου είδους sites, γιατί οι όροι χρήσης της το απαγορεύουν και θα σου την κλειδώσουν.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :) Όχι δεν ενδιαφέρομαι για κάποια στοιχηματική, για συναλλαγή που αφορά bitcoins μου ζητήθηκε 3d secure, για τις υπόλοιπες συναλλαγές από έξω μια χαρά είναι. Αλλά αν οι εγχώριες κάρτες δεν περνούν και ας υποστηρίζουν ed secure λόγω CC, αν και οι virtual γενικά δεν περνάνε, ποια είναι η εναλλακτική για τέτοιες περιπτώσεις, οεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...