Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο μήνυμα και σε μενα σε κάρτες που πριν μερικές μερες έπαιζαν κανονικά...τι εγινε παλι...? ξερει κάποιος...?

τι κάρτες; χρεωστικές; ποιάς τράπεζας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγω ψεύτης αλλά μην παραξενεύεστε αν ήταν "τρύπα" που εντόπισαν και έκλεισαν. Όι φορτίσεις της Revolut και των παρόμοιων με Ελληνικές κάρτες, είναι ξεκάθαρα "μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό". Συναλλαγή η οποία συνεχίζει να είναι απαγορευμένη με Ελληνικές κάρτες με βάση τις ισχύουσες διατάξεις. Είναι παράδοξο το ότι έγινε εφικτό κάτι τέτοιο πρόσφατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι στο θέμα αποστολής εμβάσματος από λογαριασμό τράπεζας όπου δεν είμαι ούτε δικαιούχος, ούτε συνδικαιούχος στο Revolut account μου?

Ή ισχύει ακόμα το ότι φτιάχνω revolut σε αυτόν που μου στέλνει το έμβασμα, ώστε να τα στείλει τελικά στο account του revolut του και κατόπιν εγώ να τα μεταφέρω από το account της revolut του στο δικό μου account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι στο θέμα αποστολής εμβάσματος από λογαριασμό τράπεζας όπου δεν είμαι ούτε δικαιούχος, ούτε συνδικαιούχος στο Revolut account μου?

Ή ισχύει ακόμα το ότι φτιάχνω revolut σε αυτόν που μου στέλνει το έμβασμα, ώστε να τα στείλει τελικά στο account του revolut του και κατόπιν εγώ να τα μεταφέρω από το account της revolut του στο δικό μου account?

Καμιά αλλαγή και ουτε πρόκειται  να αλλάξει πότε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με Πειραιως και γω σημερα ακυρο (νοτ οθοραιζντ) στο top up. Αν δεν αλλαξει κατι στις επομενες μέρες, παει να πει πως μας πηρανε πρεφα και πουλεψαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωμένο πια από αρκετούς πως δεν γίνετε πια pop-up από Ελληνικές κάρτες. Το σύστημα εντόπισε την τρύπα (μεταφορές κεφαλαίων στο εξωτερικό) και την έκλεισε. Συνεχίζουμε με τα εμβάσματα (1000 ευρώ το μήνα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...